שליחת תמונות עירום: "גברים מאבדים את הראש מזה ואני נהנית מתשומת הלב"

"נסעתי באוטובוס, במושב מולי – אישה מבוגרת עם כלב. התחלנו לקשקש, מספרת לה שגם לי יש כלבה, מוציאה את הנייד ומראה לה את התמונות: 'הנה הכלבה שלי בפארק', 'הנה היא בגינת כלבים', 'הנה היא עם המעיל שלה', 'הנה הכוxxx שלי, אופס'. האישה לא אמרה מילה ואני רציתי למות".

"בדרך כלל אני לא שולחת תמונות כאלה", טוענת ריטה (35), אחרי שמספרת איך בטעות חשפה תמונה של איבר המין שלה לאישה זרה באוטובוס. "המקרה ההוא היה ברמת הבדיחה, למישהו שהייתי בקשר מיני איתו כבר כמה חודשים. הוא ביקש תמונה של הלק שלי, אז שלחתי לו תמונה של האצבעות שלי על 'האזור האסטרטגי'. הוא צחק והתחרמן בו זמנית, אלה שתי התגובות האהובות עלי אצל גברים".

מחקר שנערך כבר בשנת 2014 ע"י חברת האבטחה האלקטרונית McAfee, גילה ש-96% מאנשים משתמשים בטלפון החכם שלהם כדי לצלם סרטונים ותמונות. 49% מהאנשים שולחים לאחרים או מקבלים מהם תוכן אינטימי (תמונות, וידאו או הודעות טקסט), וזאת למרות כל הפרשיות שמתפוצצות כאן כל שני וחמישי. האם שליחת תמונות עירום הפכה לחלק אינטגרלי מתהליך החיזור או שזה בכלל קשור יותר להעלאת הביטחון העצמי של השולח/ת?

"מי שלא לוקחת סיכון, שלא תשלח תמונות כאלה"

"אני שולחת ל-4-5 חברים, בעיקר בשביל לקבל מהם מחמאות", מגלה רות (25). "אני שולחת תמונות עירום שלי גם לאלה שאני יוצאת איתם, בדרך כלל זה קורה בשלב מוקדם יחסית בהיכרות. אני אוהבת לשלוח תמונות לגברים, זה טיזינג מדהים בעיני. גם לי שולחים תמונות בחזרה, אבל אני נהנית הרבה יותר מהפידבק שלהם על התמונות שלי. זה באמת יותר בשבילי מאשר בשבילם, גם כי לפעמים פשוט בא לי להדליק מישהו ספציפי".

צילום: shutterstock

למי לעולם לא תשלחי תמונות עירום?

"לא אשלח לאנשים שמבקשים ממני. זה תמיד מרגיש לי סליזי מדי, גם אם מדובר בחבר. אני אוהבת ליזום בעצמי את שליחת התמונות".

את לא חוששת שמישהו יעביר את התמונות שלך הלאה?

"מעולם לא קרה לי משהו כזה. פעם הייתי חוששת מדליפה, כמובן, היום פחות. אני רוצה להאמין שאני לא מתעסקת עם ילדים שמתלהבים מציצים ורצים לספר לחברים את מי הם זיינו".

ומה אם בכל זאת ידלפו התמונות?

"האמת? שיעבור הלאה, למי אכפת? אף אחד לא יזכור את זה בעוד חודש. האם זה יפגע בי? לא. אני לא עושה משהו לא בסדר כשאני בוחרת לשתף את הגוף שלי. ואם מישהו יחליט לעשות בזה שימוש בלי האישור שלי, הוא חתיכת אפס. כן, זה סיכון שתמיד לוקחים. אין מה לעשות. אם מישהי לא מוכנה לקחת את הסיכון שפשוט שלא תשלח תמונות כאלה".

את מצלמת רק את הגוף או גם את הפנים?

"אין לי התלבטות בקטע של אנונימיות. אני מקועקעת וזה די ייחודי לי, כך שזה ממש לא משנה אם אני אצלם פנים או לא".

"גיליתי עולם סודי של גברים שמחפשים אקשן"

"שליחת התמונות גורמת לי תחושה של חיזור מטורף. הגברים פשוט מאבדים את הראש מזה וזה משהו שחסר לי בעולם האמיתי", מסבירה ליטל (26). "אני נהנית מתשומת הלב, מהתחושה שהם יעשו הכל בשביל שנדבר עכשיו, ועוד, ועוד… אני ממש מגבילה את השיחות האלה לפעם בכמה ימים, כי מבחינת הגברים שמולי – הם רוצים שנדבר כל הזמן. זו גם יכולת שליטה”.

צילום: shutterstock

לשליחת תמונות העירום שלה ליטל משתמשת באפליקציית 'קיק' (Kik Messanger) – אפליקציה אנונימית למסרים מידיים, המאפשרת למשתמשים להתחבר לצ'ט ולשלוח תוכן אחד לשני. נכון להיום לאפליקציית 'קיק' יש מאות מיליוני משתמשים בכל העולם והיא פופולרית מאד בקרב מתבגרים. לא פעם היא זכתה לביקורת בעקבות תלונות על ניצול מיני של קטינים על ידי מבוגרים ובעייתיות של פיקוח הורי.

"מולי בצ'אט נמצאים אנשים זרים שאני לא מכירה, וככל הנראה בחיים האמיתיים הם בכלל לא הטעם שלי. בגלל שמדובר במשהו קינקי, אני מעדיפה לעשות את זה עם זרים גמורים. זה צ'אט ספציפי מאד בו אנחנו מתפרעים. אף אחד לא מכיר אף אחד, לכולנו יש רק שם משתמש, זה פרט הזיהוי היחיד. מה שמחרמן אותי זה שיחות בסגנון מסוים. אם הגבר שמולי כותב לי בקטע מחרמן, זה מדליק אותי לשלוח לו תמונות שלי ולדעת שהוא מתגרה מזה".

את שולחת גם תמונות פנים שלך?

"אף פעם לא. רק גוף. גם הם לא שולחים לי אף פעם תמונות פנים. אני לא חוששת שיזהו אותי כי אין לי סממנים ייחודיים על הגוף, אז אין סכנה כזו".

את שולחת תמונות שלך גם לגברים שאת מכירה, לפחות ברמה הווירטואלית?

"אני מתביישת להודות, אבל כאן מדובר בדרך כלל בגברים נשואים. אני רואה בזה סוג של בריחה מהעולם האמיתי עם כל החוקים והנורמות, גם עבורי וגם עבורם. אלה גברים סופר מצליחים מתחום ההייטק או הפרסום, עם תמונות מושלמות עם נשים שלהן בפרופיל…"

האם אי פעם שליחת התמונות האלה גלשה אל מעבר לגבולות הווירטואליים?

"אני יודעת שזה גבול שלא אחצה ושלא אפגוש אותם באמת. אני יודעת שזה נוח עבורם. וגם עבורי. שנינו מקבלים מזה אדרנלין מטורף".

למה את חושבת שזה כל כך מושך אותך?

"זה משהו שגדלתי עליו מהבית. אבא שלי היה תקוע במחשב המון שעות. זו הייתה בריחה בשבילו מכל השגרה המעיקה של אמא שלי. במחשב הוא כנראה חיפש את האהבה וקיבל את החיזוקים. הבנתי מגיל מאד קטן שנישואים זה חרא וגברים מחפשים מפלט. אולי זה סוג של תסביך אב אצלי. אחרי שאבא שלי נפטר, במהלך השבעה נכנסתי לכל האתרים שהוא גלש בהם, שיבשתי את כל הסיסמאות, כדי שילך מהעולם עם הסודות שלו. אז גיליתי את העולם הסודי של גברים הגונים וישרים בעולם האמיתי, שמחפשים אקשן בצ'טים".

"במציאות – עובדים יחד, בעולם וירטואלי – מחליפים תמונות עירום"

"אני שולחת תמונות עירום רק למישהו אחד", מדייקת יעל (38). "שנינו פנויים ונפגשים המון בנסיבות מקצועיות וחברתיות. מעולם לא קבענו מפגש מיני. פעם התחלנו להתכתב וזה גלש לשם. הוא הציעה להחליף תמונות וסירבתי, כי מעולם לא עשיתי את זה. עברו כמה חודשים טובים של שיחות עד שזה התפתח לשם. כמעט תמיד התמונות שאנחנו שולחים זה לזו הן ללא פנים או סימנים מזהים".

אבל אתם ממשיכים להיפגש בחיים האמיתיים.

"כשאנחנו נפגשים זה נטו מקצועי. יכולה להיות קריצה, לא מעבר, כי אנחנו תמיד בסביבה של אנשים אחרים, שחושבים שאנחנו רק מיודדים. אני רואה אותו לא מעט מתוקף עבודתי, אף על פי שאין בינינו קשרים ישירים נטו. שנינו מאד דיסקרטיים, ובתקופות שמי מאיתנו בזוגיות, אנחנו ממשיכים לדבר, אבל בלי הפן המיני".

צילום: shutterstock

האם חשבתם פעם לנסות להיות יחד בחיים אמיתיים?

"די מובהק שמדובר בחיבה עזה ומשיכה גדולה הדדית, אבל בגלל אופי העבודה והחיים שלו לא נוכל להיות יחד בטווח השנים הנראה לעין. כרגע זה נותן לנו פורקן מיני נטו באפיק ספציפי שלא קיים במציאות".

את מוחקת את התמונות שאת מקבלת?

"כן וסומכת עליו שגם הוא. דיברנו בעבר על סכנת דליפות. הרי מספיק שניתן את הסלולרי לתיקון… יש מי שיודע לחלץ היסטוריה במעבדה. זאת הסיבה שאני מקפידה לטשטש או להעלים כל סימן מזהה בתמונות שלי. אני שומרת על עצמי ועליו".

ועדיין, את לא חוששת מדליפה?

"דווקא משום שזה לא קשר רגשי, אני מרגישה עם זה בנוח – אין חשש של נקמנות מאחד הצדדים עקב פרידה. חבר טוב שלי נהג לתעד דברים כאלה עם בת הזוג וכעבור שנה של פרידה, היא סירבה למחוק את הסרטונים שלהם ועד היום הוא בלחץ מזה".

"שלחתי, אבל בסוף החלטתי להפסיק"

"לפני שנה וקצת בערך התחלתי עם איזשהו בחור ברשת", נזכרת יולי (26). "רוב התקשורת בינינו הייתה של סקסטינג. תמיד הקפדתי שלא יהיו פנים בתמונה, אבל ככל שהרגשתי קרובה אליו וסמכתי עליו יותר אז הרשיתי לתמונות להיות פרובוקטיביות יותר. הוא גם נהג לשלוח לי 'דיק-פיקים', כמובן שבהסכמה. אחרי כמה חודשים הקשר בינינו דעך ולכן גם הפסקתי לשלוח תמונות. במקביל מאז היו עוד איזה בחור או שניים, אבל לרוב שלחתי להם תמונות מרומזות ולא עירום מלא".

ובסוף החלטת להפסיק לחלוטין.

"האמת שההחלטה להפסיק באופן גורף די טרייה ובאה בעקבות כך שבחודש האחרון היו לי כמה אינטרקציות מיניות עם איזשהו בחור אחר וכל הקטע שלו עם התמונות וגם איתי במציאות הרגיש לי שהוא יותר מדי מנסה ורוצה לחקות דברים שהוא ראה בפורנו וזה פחות התאים לי. אז החלטתי שאני גם חותכת ממנו וגם מפסיקה עם התמונות לפחות עד להודעה חדשה. חוץ מזה, פעם קיבלתי במסנג'ר קישור עם הודעה שמישהו הפיץ את תמונות העירום שלי. נלחצתי, וכמעט לחצתי על הקישור (שהסתבר אחר כך כווירוס), אבל ליתר ביטחון שלחתי הודעה לבחור הראשון ההוא, שסמכתי עליו מאד ווידאתי שהוא לא הדליף שום דבר".

"לא שולחת כי זה עלול לפגוע בהתפתחות מערכת היחסים"

"מעולם לא שלחתי תמונות עירום שלי, גלוי או מרומז לאף אחד. לא לבני זוג קבועים ולא לגברים אקראיים שהכרתי באפליקציות", מודה מירי (34). "אני כן רואה את עצמי כאדם מאד פתוח מינית, אבל לדעתי תופעת הסקסטינג לא רק מסוכנת בגלל אפשרות הדלפה – כי באמת לאף אחד כבר אחרי יומיים-שלושה לא אכפת מתמונות העירום שלך שדלפו לרשת – אלא גם פוגעת בהתפתחות מערכת יחסים. כמה שלא אהיה להוטה, אתאפק עד המפגש בחיים האמיתיים כדי להתפשט האחד מול השנייה. גבר שמנסה לשכנע אותי לשלוח לו תמונה של ציצי או אזורים אחרים בגוף שלי ככל הנראה פשוט לא מעוניין להתאמץ יותר מדי ומחפש תחליף זול לפורנו. מודה שאני לא אתנגד לקצת פלירטוט הדדי, טקסטואלי, לא בתמונות. בעיני, תמונת עירום אחת לא שווה אלף מילים".

גבריםדייטינגיחסיםמיניותנשיםתמונות עירום