מחקר חדש מצא: נשים שונאות מונוגמיה יותר מגברים

רוב הגברים חושבים שהם יותר מיניים מנשים, ויכול להיות שגם אנחנו חושבות כך לפעמיםמי שמתייחסים אל עצמם כאל "מכונות סקסמפוצצות טסטוסטרון, נתפסים בעיני החברה ככאלה שתמיד ירצו סקסלא משנה מתילמה וכמה. גם המחקרים מראים מראים שגברים חושבים על סקס בממוצע כל שבע שניות ומבחינה ביולוגית יכולים לקיים יחסים עם הרבה פרטנריות בבת אחת.

לעומתםנשים נתפסות כהרבה פחות מיניות או מונעות מדחפים מינייםכאשר מה שגורם להן לפעול הם טריגרים אחרים לחלוטין. על פי ההנחות, נשים יותר רגשיות וביתיות ומשתוקקות לאינטימיות העוטפת של המונוגמיההן רוצות תמיכה וחום המגיעים מבני זוגןבקושי מאוננותמפנטזות על סקס עם פרטנר אחד ושוכבות רק עם מי שהן באמת אוהבות.

אחרי ששטחנו את שלל הסטריאוטיפים שאולי קצת עצבנו אתכןנשמח לספר שגם המדע תומך בביטול של מרבית הדברים שציינוהמחקרים האחרונים מראים שהחלוקה הדיכוטומית שאנו נוהגות לעשות בין "גברים רוצים רק סקס" ו"נשים רוצות אהבה"פשוט לא נכונהוכןאולי זו לא הפעם הראשונה שאתן שומעות את זהאבל מבחינתנו אף פעם לא נמאס להפיג את רגשות האשמה בנוגע למיניות של נשיםיתרה מכךהטענה שנשים הן יצורים יותר מונוגמיים מגבריםכלומר שואפות לחיות עם בן זוג אחד בלבדמתבררת כשגויה.

במחקרה האחרון המומחית למיניות האדםוונסדיי מרטיןגילתה לאחר קיום ראיונות עומק עם גברים ונשים וכן חוקרות וחוקרים נוספים העוסקים בתחום,כי 50 אחוז מהנשים הנשואות בשנות העשרים לחייהןבוגדות בבני זוגןכאשר נשאלו הנשים מדוע זה קורההן חשפו כי הן משתעממות מיחסים עם בן זוג אחד וכי הן זקוקות ל"מגווןחדשנות והרפתקאות מיניותכדי להיות מסופקותעוד גילו כי נשים צריכות את הריגושים האלה אפילו יותר מגברים ואם נחשוב על כמות צעצועי המין שמוקדשים לנשיםזה לא ממש מפתיעהמיניות הנשית חיהקיימתבועטת ומשגשגת – אנחנו פשוט לא מדברות עליה מספיק.

אז למה לפעמים אנחנו עדיין מרגישות לא בנוח לומר שאנחנו חרמניות, והאם הקושי הוא מול עצמינו או מול בני הזוג שלנולמה אנחנו מרגישות אשמה כשאנחנו רוצות מגברים רק סקס ולא קשר? ככל הנראה בגלל התפיסות החברתיות, שגורמות לנו לשפוט את עצמינו בחומרה ולהרגיש בושה עם המיניות האמיתית שלנו.

נשים שבגדו בבני זוגן סיפרו למרטין כי הן לא בגדו בגלל שהתאהבו בגבר אחרבגלל שהן לא מאושרות או שהפסיקו להימשךההסבר שלהן היה פשוט: בגדנו כי היינו חרמניות. “אני לא כאן לבנות מערכת יחסיםאלא לעשות סקס וליהנות", סיפרו.

וכאן המדע מתחבר ומגבה את ההתנהגות הנשים שאינן נאמנות לבני זוגןמחקרים מצאו כי נקבות אימהות בטבע שקיימו יחסי מין עם כמה שיותר זכריםנחשבו לאימהות הטובות ביותר. “באמצעות בדיקה של פרטנרים רבים, הנקבות יכולות לאמוד את פוריות או אי פוריות הזכרכך הן יכולות להעריך את הסיכויים להולדת צאצאים בריאים וחזקים וכן ליצור רשת משפחתית ענפה המורכבת משניים או שלושה זכרים לצידן שישמרו עליהן".

אז אולי לאור זאת תרגישו פחות אשמה אם בגדתן או חשבתן על הרעיון – הרי בסופו של דבר זה עניין של הישרדותותמיד אפשר להאשים את הטבע.