ויקטוריה בקהאם במכתב אישי וחשוף: העור העבה שפיתחת ישמש אותך כל חייך

"ויקטוריה היקרה, אני יודעת שאת נאבקת כרגע. את לא הכי יפה, או הכי רזה, או הרקדנית הכי טובה בקולג' לאמנויות. אף פעם לא לגמרי השתלבת, אפילו שאת גרה עם בנות מאוד נחמדות. יש לך אקנה קשה. את חושבת שהמנהל שם אותך בשורה האחרונה במופע סוף השנה כי את יותר מדי מלאה בשביל הפרונט".

 

ויקטוריה בקהאם: מאשתו של למפרנסת העיקרית

אחרי ההשמצות, ההשפלות והשמועות, בקהאם השלימה את המהפך והפכה למעצבת מוערכת ואשת עסקים ממולחת. ואיפה דיוויד? בבית עם הילדים

לכתבה המלאה

 

כך פתחה ויקטוריה בקהאם מכתב שכתבה היום, בגיל 42, לעצמה של לפני 24 שנה – לפני הספייס גירלס, לפני שהפכה לאחת הנשים הנערצות, ולעיתים גם המושמצות, בבריטניה ובעולם – ויקטוריה בקהאם בת ה-18. היום, כשהיא בשיאה כמעצבת אופנה, כאשת משפחה ו(למרות שיש שיטענו אחרת) גם מצליחה לתחזק זוגיות נפלאה, עושה לא מעט למטרות צדקה, ואפילו זכתה לתואר כבוד מיוחד מהמלכה אליזבת' לשנה החדשה, היא פונה אל הצעירה שהיתה אז ומנסה לפייס עצמה – ועוד נערות בעולם שנמצאות במקום שבו היא היתה. 

 

 

המכתב האישי הזה פורסם במהדורה הבריטית של מגזין ווג, ומונה כ-2,000 מילים המקיפות פנים רבים בחייה של הכוכבת לפני תהילתה – מדימוי הגוף שלה וטיפולים קוסמטיים שעשתה, דרך הקריירה שלה וחיי הנישואין, ולמעשה כל מה שצופן לה העתיד. "לא שכחת איך הציקו לך בבית הספר, נכון? אבל העור העבה שפיתחת אז כבר משמש אותך היטב היום, והוא ישמש אותך היטב במשך כל חייך".

 

פעם מושמצת, היום בעלת תואר כבוד מהמלכה. מתוך האינסטגרם של בקהאם

 

"העור שלך יסתדר מעצמו, למעשה את תקימי מותג מייק אפ משלך, התלתלים שלך יירגעו כשהאייטיז ייגמרו, והמשקל שלך יתאזן בעצמו". בקהאם, שידועה במראה שדוף במיוחד חטפה לא מעט ביקורת כי היא סובלת מהפרעות אכילה. "את תאמצי דיאטות מוזרות, תתמכרי למיצים ירוקים. במקום, תלמדי לאמץ את הפגמים שלך. זה מה שחשוב לי לומר לך".

 

"תני לעור שלך לנשום, שימי עליו פחות מייק אפ (ואף פעם אל תתני למאפר לגלח לך את הגבות! הנזק יישאר לנצח). ואני כנראה צריכה לומר לך, אל תתעסקי עם הציצים שלך. כל השנים בהן הכחשתי את זה – טיפשי. זה סימן של חוסר ביטחון. פשוט תחגגי את מה שיש לך".

 

ויקטוריה בקהאם ב-2007. צילום: Shutterstock

 

כתבות רבות שנעשו בעקבות הראיון הזה בימים האחרונים התמקדו במשפט האחרון על החזה של בקהאם והשתמשו בו: "ויקטוריה בקהאם מתחרטת על ניתוח החזה שעשתה", היתה הכותרת שהתנוססה באתרים ומגזינים רבים מעבר לים. כן, די צפוי שהצהובונים ירדדו כל כך הרבה מסרים של קבלה עצמית לפרט הצהוב והזול הזה. אבל במכתבה של בקהאם יש הרבה מעבר לזה. אפילו כשהיא מספרת על השנים בלהקת הבנות הספייס גירלס, ועל הרגעים הקשים שלבסוף הובילו לפירוקם, היא מוצאת דרך לשלב בסיפור מסר של חברות אמיתית – ממש כמו בשירים:

 

"יהיו ימים קשים ומבאסים. הרבה פעמים את תהיי כל כך עסוקה שתהיי במדינה אחרת בכל יום, ובהיותך צעירה וקצת מטופשת, את תתלונני ותשבי בחדרי מלון ותרטני על זה שאת עייפה. צאי החוצה ותראי את המדינה שבה את נמצאת. לכי לגלריות, למוזיאונים, תספגי את התרבות. את ברת מזל שאת שם. אם לא תצטרפי לספייס גירלס, אולי היית נשארת לנצח האדם חסר הביטחון שסגור בעצמו, ואולי אף פעם לא היית הופכת למי שאת באמת. לכן, תהיי נדיבה, תהיי מנומסת, תתחשבי ברגשות של אחרים – כי אני יודעת שכל אחת מאיתנו חושבת שהיא לא מקור הבעיה, אבל רוב הזמן לא הערכנו כראוי זו את זו. אז תנהגי כלשון הדברים שאת מטיפה כשאת שרה ש'חברות לעולם לא נגמרת', ותחגגי את הייחוד של כל אחד ואחת".

 

"מעולם לא הערכנו זו את זו כראוי". צילום: מתוך האינסטגרם של בקהאם

 

משם היא ממשיכה לסיפור היכרותה עם דיוויד בקהאם, לו היא נשואה כבר מאז 1999. "כן, אהבה ממבט ראשון אכן קיימת. זה יקרה לך בלאונג' השחקנים של מנצ'סטר יונייטד – בזמן ששאר השחקנים יעמדו על הבר וישתו עם חבריהם, את תראי את דיוויד עומד עם משפחתו, ויש לו כזה חיוך חמוד. גם את קרובה למשפחה שלך, ואת תחשבי עד כמה הוא מרגיש דומה לך. הוא יבקש את המספר שלך. אני חוששת שהדייטים הראשונים שלכם ברובם יהיו בחניונים, וזה לא מלוכלך כמו שזה נשמע. זה כי המנהל שלך יזהיר אותך, 'אל תתני לאף אחד לראות אתכם יחד או שיירדפו אתכם'. באותו זמן, את לא תביני למה".

 

"את הולכת להפוך למאוד, מאוד מפורסמת. גם בזכות הלהקה וגם בזכות האיש איתו תתחתני, ואז בזכות עסקי האופנה שתזמי תחת שמך האישי. את תתרגלי לתהילה. ולמרות שאין מחיר לאיבוד הפרטיות, את תלמדי להשתמש בחייך כסלב כיתרון, לדברים טובים, לצדקה. יום אחד אחד תהיה לך הזכות לייצג את האו"ם בקמפיין שמטרתו לשים סוף להעברות מאם לילד של איידס באפריקה, ואנשים יקשיבו. שינוי יבוא".

 

"אבל זה לא אומר שאת לא תיפגעי ממה שכותבים עליך בעיתונות. זה ייפגע כשאנשים יגיבו על המשקל שלך. זה ימשיכו לעצבן אותך לא משנה בת כמה תהיי, כי אנו הנשים מאוד קשות זו אל זו".

 

הדייט הראשון בחניון. צילום: מתוך האינסטגרם של בקהאם

 

על האמהות מספרת בקהאם, "הילדים שלך תמיד יבואו לפני הכל, אבל אף פעם אל תשכחי מי את ומה את רוצה להשיג. האם זה אפשרי להשיג הכל? להיות אמא עובדת ומצליחה? ככל שתתבגרי יותר ויותר נשים ישאלו אותך את השאלה הזו. מה שתביני הוא שבעבודה קשה, ועדיין כשהמשפחה תמיד במקום הראשון, אפשר להשיג את האיזון הזה. שום דבר לא יהיה מושלם, אבל רק עכשיו למדתי להעריך את כל מה שיש לי ואת כל מה שבורכתי בו. אני מאושרת".

 

את המכתב החשוף שלה בקהאם סיכמה כך: "רוב הימים את תבחני את חייך ותחשבי, 'וואו! אף פעם לא הייתי זו שאמורה לקבל את כל זה'. אני רוצה לומר לך שאני עדיין מרגישה ככה. לאחרונה הייתי בניור יורק לצילומים של ווג בפנטהאוס במלון קרלייל. הסתכלתי מהחלון וראיתי את השמש זורחת ואת כל המוניות הצהובות שמתחתיי, וצבטתי את עצמי. יהיו לך הרבה רגעים כאלו. אל תקחי אותם כמובנים מאליהם". 

כללי
תגובות (0)
הוסף תגובה