הקורונה הפכה את העולם שלנו ומעבר לסכנות הבריאותיות היא השפיעה גם על עולם העבודה והאופן בו אנחנו צריכות למתג ולבסס את עצמנו מבחינה מקצועית. בכנס 'נשים ועולם העבודה של המחר' התראיינה יועצת הקריירה אביטל וסרמן והסבירה כיצד לנער את הפחדים שנוצרו משהייה ממושכת בבית, ואיך להתכונן לראיונות ולהסתגל לעולם החדש.

נתחיל עם נושא שרובנו נלחצות ממנו, מסתבר שיש לך טיפ לפרומו שצריך לעשות לפני שבכלל מגיעים לריאיון עבודה?

"אכן. אני מאוד מאמינה שאת ההכנות למציאת עבודה צריך להתחיל עוד לפני הריאיון עצמו. את לא קמה בבוקר ואומרת אני מחר הולכת לרוץ מרתון ואת מתכוננת בשישי כי זה ביום ראשון. כשנשים מתחילות תהליך של חיפוש עבודה, הן צריכות להתחיל להכין את עצמן לכל מה שקשור לעולם התעסוקה וראיונות עבודה. חשוב לי מאד לתת פוקוס על היום לפני הריאיון וביום של הריאיון עצמו".

מה עושים ביום של הריאיון?

"ביום של הריאיון אני מאד ממליצה לעשות 40 דקות של ספורט. פעילות אירובית משחררת לנו חומרים שגורמים לאושר, ויטליות, וחיוניות ואנחנו הרבה יותר שמחות כשהחומרים האלה מופרשים. זה גם עוזר לנו לסדר את החרדות, בהתרגשות ברמה כזאת משתחררים לנו חומרים שגורמים לחרדה, אז יש לנו פה איזה שהוא איזון".

על איזה עוד פעילויות גופניות את ממליצה?

"מדיטציה או ריקוד. גם סקס משחרר חומרים טובים, אם זה מתאפשר ומסתדר בבוקר אז זה מעולה".

הרבה מראיונות העבודה נערכים היום בזום. איך את ממליצה להתנהג בריאיון כזה? איך לשבת? מה ללבוש?

"במקרה של ראיון בזום יש כמה דברים חשובים שצריך לתת להם דגש. אם יש לנו לפטופ צריך לתת למקלדת שיפוע ממש קטן של 2 ס"מ שבעצם מאפשר למצלמה להיות במצב בו רואים את אזור החזה והידיים. מי שמרכיבה משקפיים צריכה לדאוג שיש לה אנטי רפלקס כדי שלא כל הבית ישתקף בעדשה ושיראו את העיניים, הן צריכות לייצר כימיה מאד מהר. חשוב לא לוותר גם על תנועות גוף. כמו כן, הרבה פעמים אנחנו יושבות בזום קרוב מידי וזה יוצר מצב בו רואים את הנקבוביות של העור וזה לא משרת אף אחד. לגבי תאורה - צריך לייצר מצב שתאורה טבעית נמצאת בגב של המסך, לא מימין ולא משמאל, זה מייצר צל וזה גם כן מעיב. עוד חשוב שלא יהיו פלורסנטים בחדר כי הם מהבהבים".

יש מילים או משפטים שאת ממליצה להגיד בחלק בו אנחנו נדרשות להציג את עצמנו?

"בהחלט. הצגה עצמית צריכה להיות קצרה, בסביבות 30-40 שניות. אף אחד לא מצפה שעכשיו תקריאי לי את קורות החיים שלך, הזמנתי אותך בגללם, הם מדהימים ואני רואה פה פוטנציאל אבל אני רוצה להכיר אותך קצת מעבר. צריך לייצר נאום פתיחה שהוא מגרה להמשך שיחה כדי לייצר פינג פונג. אפילו לא ברמה של טניס, כי בטניס את יכולה לקבל חבטה ב- 180 קמ"ש וזה קצת קשה. אז לייצר את האינטראקציה כדי באמת לעניין את המגייסת".

איך לעניין? לספר על פרויקט?

"לעשות מיקס. לתת איזה שהוא משפט של מי אני, כזה שלא מצוין בקורות החיים, ולתת סיכום תעסוקתי. לא 'עבדתי ב-X 5 שנים ועשיתי שם ככה', אלא 'עבדתי בתנובה 4 שנים'".

זאת אחת הטעויות, רשימת המכולת הזאת? לא צריך לבוא עם רשימה?

"לא. כמו שאמרתי יש למראיינת את קורות החיים, היא קראה אותם, עברתן את הסף הראשון. יש לך ריאיון עבודה - תתכונני, אל תגיעי מהוססת ואל תגיעי מפוחדת, תגיעי מאוד מאוד אותנטית. אל תפחדי לשים דברים על השולחן".

אביטל וסרמן, יועצת קריירה

אישה שהיא אימא לילדים קטנים צריכה לדבר על כך? לפעמים נשים מרגישות לא בנוח להגיד את הדברים האלה, מה האני מאמין שלך?

"שאלת השאלות ומרבית הדיונים חלים על הנושא הזה. האני מאמין שלי - יש לנו צורך לייצר אינטראקציה, מערכת יחסים במעט מאוד זמן ורוב הראיונות נופלים על כך שלא הייתה כימיה. אם אני מחזיקה קרוב לחזה קלפים של 'לא רוצה להגיד שאני אימא', ו'לא רוצה להגיד שיש לי 4 ילדים', ו'לא רוצה להגיד שאני בת 45', אז זה מנהל אותי בתוך הריאיון. אני לא שם 'אין טו איט' ואני לא נגישה. בעיניי, מתראיינת צריכה להביא את עצמה וצריך להיות לה נוח להגיד שהיא אימא. במקרה שלי למשל אני יכולה להגיד, 'אביטל וסרמן בת 45, אימא לארבעה ילדים, הגדול בן 18, הקטנה בת 3'. זה משהו שיגרום למי שמולי לשאול מיד 'איך יש לך ילד בן 18 וילד בן 3?' ואז אני עושה מזה בדיחה, 'כולם מאותו בעל ומאותו סיבוב'. אם מישהו לא מקבל אותי בגלל שאני אימא, עדיף שהוא לא יקבל אותי מההתחלה מאשר שאגלה שיש לו אג'נדות מגדריות כאלה ואחרות אחרי שאתחיל לעבוד אצלו".

זה משנה מה אנחנו לובשות בזום? אם אני באה לריאיון עבודה ולבשתי את זה או את זה? כמה זה משפיע?

"זה מאד משפיע עלינו. באופן כללי, הצבעים הבהירים הם צבעים עדיפים, הם פותחים את הלב והתודעה. אני מעדיפה שתלכו עם לבן, תכלת, ורוד, צבעי פסטל. עדיף שהמכנסיים יהיו כהים, בסגנון קז'ואל. לא ללכת עם מכנס לבן לריאיון עבודה, אנחנו לא הולכות לשחק טניס ותמיד להקפיד לנעול נעליים סגורות".

נשים רבות משתפות שתמיד מלווה אותן תחושה של 'יש כל כך הרבה יותר טובים ממני, למה שהם ייקחו אותי'. איך מתמודדים עם מחשבה כזאת?

"אנחנו יכולות לעשות הרבה הכנות לפני והן אלו שיגרמו לנו ויעזרו לנו להגיע לריאיון עבודה הרבה יותר חדות ומדויקות, והרבה יותר שלמות ומלאות עם מי שאנחנו. הרי הכל בראש שלנו והשיח הזה של 'אני טובה יותר או  פחות', 'מה יש או אין לי להציע', לא יתחולל באמת בראיון עצמו. אני ממליצה לעשות רשימה של כל מה שעשית בחיים וכל ההישגים שלך, את יכולה למלא 20 עמודים, תכתבי הכול".

טיפ אחרון?

"תביאי את עצמך לראיון. תהיי קרובה לעצמך ובטוחה. הזמינו אותך בגלל הניסיון התעסוקתי שלך - שימי אותו על השולחן".

לצפייה בכנס כולו: