על השער מופיעה השנה פרופ' חננית קולטאי, חוקרת בכירה במכון וולקני, שמתמחה באחד התחומים החמים ביותר בעולם העסקי כיום - הקנאביס. את המקום הראשון תופסת השנה נשיאת הבית המשפט העליון, אסתר חיות, שעומדת בראש המערכת המשפטית באחת התקופות הסוערות ביותר שלה. אחריה מדורגות עופרה שטראוס, יו"רית קבוצת שטראוס ואחת הנשים החזקות ביותר בתעשייה הישראלית, ובמקום השלישי, רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי.

לדירוג המלא של 50 הנשים המשפיעות באתר פורבס ישראל

את החמישייה הראשונה סוגרות הרגולטוריות חדוה בר - המפקחת על הבנקים, ומיכל הלפרין - הממונה על רשות התחרות. לשתיהן השפעה מרובה על כללי המשחק במשק הישראלי.

הרשימה כוללת השנה לא מעט שמות חדשים, ביניהם ראשות הערים הטריות עינת קליש רותם (חיפה), עליזה בלוך (בית שמש) וטל אוחנה (ירוחם).

בין 50 הנשים המשפיעות גם שורה של חוקרות בכירות. מלבד פרופ' קולטאי, מופיעה השנה ברשימה פרופ' יעל חנין, ראש המרכז לננו-מדע וננו-טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב. פרופ' חנין עוסקת בממשק בין מתקנים אלקרוניים ובין המוח ועומדת מאחורי שתי חברות סטארט-אפ בתחום.

                                       ד"ר טליה גולן. צילום: שלומי יוסף

כמו כן מופיעות השנה ברשימה שתי רופאות: פרופ' עירית אביבי (מנהלת המערך ההמטולוגי באיכילוב) וד"ר טליה גולן (מנהלת יחידית הלבלב ויחידת המחקרים הקליניים בשיבא), שבנוסף לעבודתן הטיפולית עוסקות גם בחקר הסרטן בניסיון לפתח תרופות וטיפולים חדשים.

התקשורת מככבת

הרשימה משופעת גם בנשות תקשורת. בין היתר מככבות בה אילנה דיין, אילה חסון, הוותיקות, אליהן מצטרפות קרן מרציאנו (שהספיקה לראיין השנה בהפתעה את ראש הממשלה נתניהו רגע לפני הבחירות) דוריה למפל (שהחלה להנחות את חדשות הערב של כאן 11), סיוון רהב מאיר (שבמקביל לעיסוקיה העיתונאיים סוחפת אחריה עשרות אלפים בשיעור השבועי שהיא מעבירה על פרשת השבוע), לוסי איוב (שפרצה השנה כמנחת האירוויזיון) וצליל אברהם (שהפכה פופולרית

                                      קרן מרציאנו. צילום: אייל בן יעיש, חברת החדשות

מראשונה לאחרונה

בשנה שעברה תפסה אילת שקד - אז עדיין שרת המשפטים ואחת מהדמויות החזקות במערכת הפוליטית - את המקום הראשון בדירוג הנשים המשפיעות של פורבס. שנה שנייה ברציפות.

השנה, אחרי הכישלון שרשמה בבחירות ופיטוריה ממשרד המשפטים, מוצאת עצמה שקד במקום ה-50 והאחרון ברשימה. מועד ב' של בחירות 2019 הם ההזדמנות השנייה שלה. אם תנצל אותה ואת העובדה שהיא עדיין פוליטיקאית מחוזרת ופופולרית מאוד, תוכל לשוב חזקה מתמיד. אם תיכשל בשנית, זו עשויה להיות סופה של קרירה מזהירה וקצרצרה במיוחד.

לדירוג המלא של 50 הנשים המשפיעות באתר פורבס ישראל

עוד בפורבס ישראל:

בוגרי מדעי הרוח? בקרוב תהפכו לסחורה החמה ביותר בשוק ההייטק

כמה כסף משקיעים הישראלים במתנות למורים וגננות בסיום שנת הלימודים?

לונדון דווקא מחכה להם: אלה הערים היקרות ביותר עבור תושבי חוץ

 

מי הוא האיש העשיר בארה"ב לפי דירוג פורבס 2018? חפשו את התשובה באתר forbes.co.il ואולי תקבלו מנוי חינם למגזין
פרטים למילוי:
אני מאשר/ת קבלת דיוורים, עדכונים וחומרים פרסומיים מאון לייף ו/או שותפיו העסקיים