כסף שווה כוח, לא? אם כך, במקרה של מג ויטמן (מקום 89), שריל סנדברג (18) ואופרה ווינפרי (20), התשובה היא כן. אך כוח אמיתי תלוי באופן בו נשים משתמשות במעמדן בשביל להשפיע. הכסף לא בהכרח אומר על מישהי שהיא חזקה, אחרת היו הרבה יותר מ-13 מיליארדריות ברשימת 100 הנשים החזקות ביותר השנה.

באנר

אופרה ווינפרי (20) - 2.7 מיליארד דולר. כוכבת תקשורת

בשל כך אליס וולטון, היורשת של וולמארט והאישה העשירה ביותר באמריקה, אינה נמצאת ברשימת הנשים החזקות השנה. אבל ג'ודית מק'קנה (21), המנכ"לית והנשיאה של וולמארט אינטרנשיונל, שמובילה למעלה מ-6,000 חנויות קמעונאיות וכ-700,000 יזמים משותפים בכל 26 מדינות, נמצאת שם. הסיבה לכך היא שפורבס מתייחס למה שעושות הנשים העשירות עם העושר וההשפעה שלהן. 

הרשימה השנה כוללת 13 מיליארדריות עם שווי כולל של 86.7 מיליארד דולר. יש כאלה שמובילות חברות S&P500 כמו ספרא כץ (14) או מייסדות כמו ג'ודית פולקנר (72), ג'ואו קונפי (68) וקירן מזומדר-שו (67).

שריל סנדברג (18) - 1.8 מיליארד דולר/ סמנכ"לית התפעול של פייסבוק

מבין הנשים ברשימת השנה, שבע הן כאלה שעשו את ההון בזכות עצמן. אולם לא משנה אם נשים אלו הרוויחו או ירשו את כספם, כולן משתמשות באופן אקטיבי בכוח שהוא מספק כדי ליצור שינוי דרך עסקיהן, העמותות שלהן ועבודה פילנתרופית.

סאלי קרצ'ק, המייסדת והמנכ"לית של פלטפורמת ההשקעות הדיגיטלית Ellevest, חושב, שמגמה זו תעלה בשנת 2020 ובשנים הבאות. "יש שינוי טקטוני עם נשים חזקות העומדות בפני נשים אחרות ומשקיעות ותומכות בנשים אחרות, דבר שלפני דור לא היה המקרה באותה מידה", אומרת קרצ'ק. נשים מבינות שהגיוון המגדרי אינו נע במהירות מספיק ולכן הן דוחפות אותו קדימה מהר יותר. "אם נחכה - נחכה לנצח", היא אומרת.

אגב, מובילות את הרשימה דווקא לא מיליארדריות. במקום הראשון ניצבת אנגלה מרקל, השנייה היא כריסטין לגארד והשלישית היא ננסי פלוסי.

מתוך רשימת המיליארדריות החזקות של פורבס:

אביגיל ג'ונסון (7) - 15.6 מיליארד דולר
מנכ"לית ויושבת ראש פידליטי השקעות

צפרא כץ (14) - 1.1 מיליארד דולר
מנכ"לית אורקל

שריל סנדברג (18) - 1.8 מיליארד דולר
סמנכ"לית התפעול של פייסבוק

אופרה ווינפרי (20) - 2.7 מיליארד דולר
כוכבת תקשורת

לורנס פואוול ג'ובס (33) - 23.5 מיליארד דולר
מייסדת ונשיאת אמרסון קולקטיב

ג'ינה ריינהרט (36) - 15.2 מיליארד דולר
יו"ר בפועל של חברת הנקוק

לרשימה המלאה

לכתבה בפורבס ישראל 

עוד כתבות בפורבס ישראל:

דירוג פורבס: 50 הנשים המשפיעות בישראל 2019

מורן סמואל הצליחה להפוך משבר למקפצה

הנשיאה אסתר חיות בחזית המאבק