1 . האם ניתן לפטר עובד שמשרת במילואים?

אסור לפטר עובד בתקופת שירות המילואים והן לאחריה, שימו לב כי החוק מקנה למשרתי המילואים הגנה מפיטורים במהלך תקופת המילואים. לאחרונה, משרד העבודה ומשרד האוצר חתם על הרחבת ההגנה מפיטורים – התקופה המוגנת מ-30 יום ל-60 יום. טרם יצאה צו ההרחבה אבל זה עתיד להיות מוסדר בקרוב.

בעצם החוק נותן תקופה מוגנת לאחר תום השירות שבו לא יהיה ניתן לפטר את העובד וככל והמעסיק בכל זאת מעוניין לפטר את העובד על המעסיק לקבל היתר מאת וועדת התעסוקה

קהילת העסקים הקטנים של ישראכרט מארחת את מיטב המומחים עם כל התכנים שהכי חשובים לכם, בעלי עסקים. כל מה שתרצו לדעת על ניהול עסק, מכירות, שיווק, תזרים, מימון ועוד. בקיצור כל מה שצריך, כדי לקחת אתכם צעד אחד קדימה. להצטרפות לחצו כאן 

2. עובד שבטרם יציאתו לשירות מילואים היה בהליך פיטורים ובזמן ההודעה המוקדמת- האם תקופת המילואים נכללת בהודעה המוקדמת?

עובדים שהיו בהליך פיטורים לפני היציאה למילואים וניתנה להם הודעה מוקדמת, תקופת ההודעה המוקדמת תוקפא והיא תמשיך לאחר התקופה המוגנת עפ״י החוק.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lin Baliti (@lin_baliti_adv)

3. האם בתקופת המילואים המעסיק מחויב להפריש לי הפרשות לקרן הפנסיה?

שימו לב, כשאתם משרתים במילואים המעסיק מחויב להמשיך ולהפריש לקופות הפנסיוניות של העובד, אם במידה ולפני שיצאתם למשרתים היה עושה כן. אל  דאגה, תקופה המילואים אינה פוגעת בהפקדות הפנסיוניות. לכן, בדקו שבתלושי השכר הניכויים לקופות השונות מתבצעות כרגיל.

4. האם תקופת המילואים עוצרת את הוותק שלי במקום העבודה?

תקופת המילואים אינה מנתקת את מערך יחסי העבודה בין המעסיק לעובד לרבות זכויותיו. העובד זכאי להמשיך ולצבור וותק במקום העבודה ולהמשיך צבירה של ימי חופשה, מחלה, הבראה ופיצויים.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lin Baliti (@lin_baliti_adv)

5 . הכנסות בת זוגי נפגעו במהלך התקופה שאני משרת במילואים, יש מה לעשות?

קיים פיצויי אובדן הכנסה אם ובשל גיוסכם למילואים נפגעה יכולתכם הכלכלית וניכר אובדן הכנסה ייתכן ואתם זכאים לפיצויי. הפיצוי יינתן למשרת מילואים בצו 8 שיש לו ילד מתחת לגיל 14 או ילד עם צרכים מיוחדים עד גיל 21.

בנוסף, הישג חדש שנחתם בהסכם קיבוצי ועתיד להיכנס לתוקף בצו ההרחבה כי יוענקו לבנות הזוג של משרתי מילואים שלהם ילדים עד גיל 14, עד 8 ימי היעדרות בתשלום. יש לעקוב אחר הוראות צו ההרחבה כאשר יצא.

המידע מובא מטעם עו"ד לין בליטי ועל אחריותה בלבד

המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, בכל נושא ו/או שאלה יש להתייעץ באופן פרטי ובהתאם לנסיבות הקונקרטיות.