כל אחת צריכה לפעמים מישהי להתייעץ איתה, מישהי להתלבט איתה, אוזן קשבת או יד מכוונת. בתקופת הקורונה פנו אליי כל כך הרבה חברות, לקוחות וחברות פייסבוק רק כדי לשאול שאלות ולקבל חיזוקים בתוך חוסר הוודאות החדש הזה.

לא מעט נשים שכבר היו אצלי בעבר כששקלו לפתוח עסק ובזמנו הגיעו כדי למתג את הרעיון שלהן -  חידשו איתי את הקשר. אז, בסיבוב הקודם, הן הכניסו את החלום שלהן בסופו של דבר בחזרה למגירה ולא עשו איתו כלום ופתאום, כשהקורונה אילצה אותן לשקול את האופציה הזו מחדש הן חזרו.

אבל אז הבנתי שלמרות שאני מעצבת גרפית כבר חמש עשרה שנים, עצמאית ותיקה, מקצוענית ובעלת ניסיון בהתנהלות עסקית, אפילו אני לא יודעת הכל. לא מספיק בקיאה בהתנהלות כספית של עסקים מסוגים שונים משלי, לא יודעת לענות על שאלות משפטיות, לא יודעת לייעץ לגבי תמחור או ניהול רגשי, לא מומחית בקידום למעט מה שאני צריכה לעסק הפרטי שלי. הבנתי שבעצם אין אדם אחד שיודע לענות על כל השאלות בכל התחומים ותחת גג אחד. פשוט אין.

כך נולד פרויקט העונות. הראשונה שפניתי אליה הייתה המאמנת האישית שלי, סיגל בר – שוברת קירות, שגם היא מקבלת המון פניות של אנשים שצריכים עכשיו להמציא את עצמם מחדש. את הקונספט בנינו תוך כדי תנועה: מה אנשים צריכים, איך זה יעבוד, באיזה תחומים נדרש מענה ראשוני ומי הם אנשי המקצוע הדרושים לפרויקט הזה, ואיך יוצאים איתו החוצה כדי לחשוף אותו לכמה שיותר אנשים שיוכלו להיעזר בתשובות הללו.

מייסדות העונות צילום יואל קדם - קדם צלמים

מייסדות העונות צילום יואל קדם - קדם צלמים

כל בעלות העסקים להן הצעתי להצטרף, קבוצה נבחרת שאני מכירה ברמה האישית וברמה המקצועית, נענו לאתגר בידיעה ברורה שאנחנו הולכות לתת את מה שיש לנו פשוט כדי לעזור איפה שצריך ובלי תמורה. למעשה, גייסתי לצידי בדיוק את הנשים שאליהן אני פונה בעצמי כדי להתייעץ כאשר אני צריכה.  

שרית טל – הרבה יותר מפלוס, יועצת כלכלית לעסק ולמשפחה ודפנה רייף – הבועטת ברשת, מרצה, מנהלת ומשווקת דיגיטלית, אפרת אביסרור – מומחית להקמת מוצרים ושירותים ומיכל זמיר פולני – עורכת דין. מכיוון שגם לשכירות שצריכות למצוא עבודה יש מקום אצלנו גויסה גם דפנה דנון – יועצת עסקית ותעסוקתית.

אופס, יצא שכולן נשות מקצוע, אין כאן גברים... רק בשלב הזה הוחלט להפנות את כל הפרויקט ל'מגזר הנשי', השפה באתר פונה לנשים והתחושה היא שכאשר נשים חוברות יחד לעשייה אפילו השמיים הם לא גבול. וכן, גם גברים יקבלו מענה לשאלות כמובן.

האתר נבנה תוך יומיים אך ורק בכוחות הפנימיים של חברות הקבוצה. בנייה, כתיבת תוכן, עיצוב גרפי, מיתוג, לוגו וכל מה שנדרש, בדיוק כמו שעושים כאשר פותחים עסק חדש, בהבדל אחד- כאן הכל נעשה בהתנדבות.

המטרה שלנו היא להביא ידע, לתת תשובות מזוויות ראייה שונות לשאלות בכל התחומים הרלוונטיים להקמת עסק ולמציאת עבודה, לתת טיפים מקצועיים ואישיים, לייצר דיאלוג עסקי ומעגלי כוח ולקדם יוזמה נשית. זה יהיה נהדר אם נצליח להקל על כמה מחברותינו למגזר בדרכן החדשה אם הן יתגלחו על הזקן שלנו...

אתר "העונות" בנוי כך שהוא מאוד ידידותי למשתמש,  רספונסיבי, כלומר מתאים את עצמו גם לגלישה מהטלפון ומאפשר חיפוש מתקדם. מותר להעלות שאלה גם בלי להזדהות, בלי להשאיר פרטים, אפילו בלי לומר תודה. אפשר להשאיר פרטים לקבלת מענה ישירות למייל האישי. מעבר לשאלות ולתשובות עליהן, שהעונות מתחייבות להעלות לאתר תוך ארבעים ושמונה שעות, יש באתר גם חדר ישיבות שמאכלס תכנים נוספים כגון מאמרים, טיפים, המלצות וקופוני הטבה. בפינת "זה היום הזה בחודש..." בהמשך ייפתחו הרצאות וידאו, פאנל מומחיות ועוד. הכל, כאמור, בחינם.

אנחנו רצינו לעזור למי שצריך עכשיו, בתקופה המאתגרת הזו, לחלוק מניסיוננו האישי כעצמאיות ולתת מענה להתלבטויות אבל מתברר שהפרס האמיתי שלנו הוא העבודה הזו ביחד, שיתוף הפעולה, ההפריה ההדדית והנתינה המשותפת. אני מודה שזה הפתיע אפילו אותנו. מתברר שהשלם, כמו תמיד, גדול מסך חלקיו.

רוצה להקים עסק? יש לך עסק קיים שנקלע למשבר? יש לך חלום ותמיד רצית להפוך אותו לעסק? פשוט תשאלי. ובואי נצמח ביחד.