עמותת 'יוזמות עתיד' פועלת מזה עשור בפריסה ארצית, במטרה לסייע לנשים מהפריפריה, ומכלל מגזרי החברה הישראלית, להקים ולפתח עסקים קטנים ובאמצעותם להגיע לעצמאות כלכלית ומשפחתית. מדי שנה מלווה העמותה למעלה מ-1,000 יזמיות תהליך הליווי הכולל איתור, מכינה, קורס עומק המתמקד בהקמה וניהול עסק קטן, ומנטורינג אישי. צופית גורדון, מנכ"לית עמותת יוזמות עתיד מספרת כי "אחד האתגרים הגדולים של היזמיות שמלוות על ידינו הוא לשווק את העסקים שבבעלותן. הרבה מהן חסרות את המשאבים הכספיים ואת הידע המקצועי על מנת ליזום פעולות פרסום ושיווק. ההירתמות של רשת Good Pharm היא בעלת ערך אדיר ותאפשר לעשרות מבעלות העסקים לחזק את תנועת הלקוחות אליהן לעסק. חברה עסקית המתגייסת לטובת היזמיות שלנו היא תרומה מרגשת ומעצימה".    

לכבוד יום האישה יוצאת העמותה בפרויקט מיוחד יחד עם רשת Good Pharm  שמטרתו יצירת מהלך משותף שיקדם עצמאות כלכלית לנשים יזמיות. במסגרת הפרויקט פגשנו 8 נשים ושמענו מהן את הסיפור שלהן בדרך לעצמאות, מהי עצת הזהב שלהן לעצמאית המתחילה, ומה התובנות החשובות שלהן?

ניצן גליזר – מעצבת פנים

"מאז ומעולם הייתי ״אאוטסיידרית״: הדיבור החמוד והלא רגיל בכיתה א׳ התברר כדיסלקציה, חוסר ההצלחה שלי לקרוא ולכתוב קיבל הגדרה. כבר מגיל קטן התמודדתי עם כישלונות וקשיים הדורשים סבלנות איתנה ומוטיבציה אדירה, ובסוף כיתה ה' יכולתי לומר שאני יודעת לקרוא ולכתוב. רק בשיעורי אמנות, להם חיכיתי כל השבוע, הצלחתי לבטא את עצמי. שנים אחר כך סיימתי בהצטיינות לימודי אדריכלות ועיצוב פנים בשנקר וזה חולל פלאים בביטחון העצמי שלי. העיצוב גרם לי לבטא את עצמי בדרך הכי טובה. בעזרת העיצוב למדתי לאהוב את עצמי, בדיוק כמו שאני, לשאת את מי שאני בגאווה וכל אלו השפיעו על האמונה בעצמי באותה תקופה."

ניצן גליזר. צילום: פרטי

טליה קדם – 'לגעת בך: מכאב לריפוי'

"נולדתי עם יכולות ומתנות שהבורא העניק לי. לאורך השנים עברתי אלימות מינית ונפשית, ומעולם לא ראיתי בעצמי בצד הקורבני. כבר בגיל צעיר הבנתי שהנשמה בוחרת את השיעורים שלה ולכן אין לי כעס או אשמה. כן יש בי עוצמה, אופטימיות, כלים ויכולות לעזור בעיקר לנשים שעברו פציעות רגשיות ומחפשות מזור לכאב ואיזון בין גוף לנפש."

טליה קדם. צילום: פרטי

קרן פרלמוטר  - מטפלת באומנות

"אני מטפלת באומנות כ-15 שנה. לפני שבע שנים עברתי דיכאון אחרי לידה לאחר לידת בני השלישי. לאחר שהתחברתי על הדיכאון, התגרשתי מבן זוגי לאחר 10 שנים של אלימות פסיכולוגית וכלכלית ויצאתי לדרך חדשה. עשיתי מחקר שעסק בדיכאון אחרי לידה בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה ובית הילדות של שיבא תל השומר. לאחר המחקר ומתוך הניסיון המקצועי והאישי שלי, פתחתי קליניקה פרטית בה אני מטפלת בנשים ונערות במשברי חיים ומעברי חיים מאתגרים".

קרן פרלמוטר. צילום: פרטי

סנדי יצחקי – מלווה נשים בהריון

"במשך תקופה ארוכה, כאב היה חלק בלתי נפרד מחיי. כל פעולה פיזית הדורשת מאמץ גרמה לכאבים חזקים בשרירים במשך ימים ולילות. חיפשתי פתרונות בכל מיני צורות, עד שעברתי המון תהליכים פנימיים שאפשרו לי להבין למה הכאב קיים. קיבלתי עזרה ולמדתי מה משפיע על הכאב שלי. הייתי מטופלת ברפואה משלימה שעזרה לי מאוד, ובעקבותיה למדתי בעצמי נטורופתיה ורפלקסולוגיה. תמיד ידעתי שאני רוצה לטפל בנשים. לא סתם קראתי לעסק שלי אשת חיל.  היכולת שלנו לטפל בעצמנו טמונה בהתבוננות הפנימית לגוף שלנו, לקריאה שלו וליכולת שלנו הנשים להתעלות מעל עצמנו. כיום אני מטפלת בנשים בהריון ועוזרת להן להקשיב לגוף שלהן, להקל עליהן לתת להן כלים כדי שיוכלו להמשיך להיות המטפלות של עצמן."

סנדי יצחק. צילום: פרטי

טטיאנה רבזינה - Simple Foodies

"עליתי לארץ מתוך ציונות לבד בגיל 16, ולפני 5 שנים הורי הצטרפו והקמנו יחד עסק, כדי שאמא שלי לא תצטרך לעבוד בגיל שלה בעבודות פיזיות קשות, כמו כל עולה חדש בתחילת דרכו בארץ. בעסק המשפחתי שלנו מתמקדים בחטיפי פירות מיוחדים, בדגש על פירות יבשים בריאים ללא תוספות ותוספים ולדר ביתי בעבודת יד במגוון טעמים."

טטיאנה רבזינה. צילום: פרטי

מורן ישראלי - מלווה מוויתור לביטוי וביטחון עצמי

"לפני מעל 5 שנים איבדתי את אימי אחרי התמודדות רבת שנים עם מחלתה. האובדן שלה היה קשה מאוד עבורי, אך בזכותו יצאתי למסע של בנייה עצמית. במהלכו זיהיתי בתוכי דפוסים של ריצוי, חוסר אהבה עצמית וויתור, והשלתי אותם מעלי. היום אני מלווה נשים אחרות שחוות את הדפוס המרצה אל המסע שאני עברתי בעצמי - באמצעות קורסים, סדנאות, וכלים פרקטיים לעשות את אותו המסע בדיוק."

מורן ישראלי. צילום: פרטי

אנה זוהר  - מנחת הורים וייעוץ משפחתי

"מנחת הורים ויועצת משפחתית, מתמחה בפסיכותרפיה בפרידה וגירושין , במצבי אבל ואובדן, ובמצבי טראומה. הגעתי לתחום הזה ממקומות אישיים דומים ולמדתי להתעצם מכוחותיי הפנימיים. הגעתי מרקע משפחתי וכלכלי לא פשוט אך בזכות הכוחות שלי למדתי שיש לי מתנה להעביר לאחרים שנמצאים במקום של קושי."

אנה זוהר. צילום: פרטי

הדר טייכהולץ -  מיתוג אירועים

"כל חיי הייתה לי אהבה לאומנות ויצירה, ולאורך השנים הכנסתי את היצירה לכל מקום אפשרי. הייתי יוצרת מתנות עבודת יד ומחלקת למשפחה, חברים וצוותים חינוכיים של ילדיי. עם הולדת הבן הבכור שלי, גיליתי כמה אני אוהבת לעצב ולמתג ימי הולדת ומאז התחלתי לעסוק בכך עבור הסביבה הקרובה שלי. בקורונה החלטתי להתחיל לקבל תשלום עבור היצירות שלי, לשדרג לאנשים את האירועים שלהם, ובהחלטה אמיצה עזבתי עבודה קבועה ונוחה וקפצתי למים. מאז אני יוצרת עוד ועוד מוצרים מקוריים שלי והתרחבתי לתחום המתנות הממותגות לכל חגיגה, חג ואירוע."

הדר טייכהולץ. צילום: פרטי