שנת הלימודים קרבה והחנויות כבר עמוסות בהורים ובעגלות קניות עמוסות. אז איך נתכנן רכישה חכמה של כל הציוד שהילדים שלנו צריכים? במיוחד בשביל זה "ארגון פעמונים", המעניק ליווי פיננסי למשפחות ושואף לאיזון כלכלי וחברתי למשפחות בישראל, הרכיב 10 טיפים לקניית ציוד מדויקת ונכונה.

 1. בנו רשימה חכמה לציוד לבית הספר
  קחו את הרשימה שמספק בית הספר והפעילו שיקול דעת. החליטו מה מתוך הרשימה אתם באמת סבורים שיש לרכוש. מחברת עם שלושה נושאים למשל, היא דבר יקר ולא הכרחי.

 2. בדקו עם הילדים מה חשוב להם
  נהלו שיחה עם הילדים לפני היציאה לחנות והקשיבו לרצונותיהם. דונו עימם במגבלות תקציב, הפרידו בין צריך ורוצה והקצו להם מסגרת לדברים שהם רוצים, למשל שתי מחברות מקושטות.
 3. בדקו מלאי קיים
  בדקו מה נשאר בבית משנים קודמות ומה ניתן להעביר מאח אחד לאחר. הורידו מהרשימה את מה שכבר יש לכם.

 4. ילקוטים כל שלוש שנים זאת גם אופציה
  מי אמר שצריך לקנות ילקוט חדש כל שנה? ילקוטים רבים נראים כמו חדשים לאחר כביסה. דברו עם הילדים וקבעו כללים ביתיים לתדירות רכישת ילקוט חדש.

 5. פצלו את הקנייה
  זהו מהם המוצרים המוזלים בכל מקום וקנו רק אותם. בדקו היכן כדאי לרכוש ילקוט וקלמר – אולי בנפרד משאר הקניה, שתי הוצאות אלו גבוהות יחסית ואם תחסכו בהן תחסכו סכום משמעותי בכלל הרכישה.

 6. עדיף בלי הילדים
  יהיה לכם קשה להשלים קנייה ולעמוד בפיתויים כשהילדים עמכם בחנות. אם הילד רוצה לבחור את הילקוט לעצמו קחו אותו למשימה מוגדרת, את שאר הציוד רכשו לבדכם.

 7. חפשו במקומות נחבאים בחנות
  המוצרים הלא ממותגים והזולים יותר נמצאים בדרך כלל בירכתי החנות, או תלויים נמוך מאוד או גבוה מאוד. כמה צעדים ומאמץ קל עשויים לחסוך לכם הרבה כסף.

 8. השאירו את המלאי בחנות 
  למרות המבצעים, אין צורך לקנות ציוד בכמויות גדולות לכל השנה. בהחלט ניתן להסתפק בכמות שתשמש אותנו לתחילת השנה ובהמשך להשלים ציוד על פי צורך.

 9. בקבוקי מים וקופסאות אוכל
  האם הילדים שלכם שייכים לקבוצת הילדים ששומרת על הציוד או שכל יום נעלם להם הבקבוק וקופסת האוכל לא חוזרת? במידה והם שייכים לסוג השני, ותרו על רכישת בקבוקים וקופסאות, זאת ממש זריקתו של כסף יקר לפח.

 10. ארגנו בבית מקום לציוד שרכשתם
  סדרו את המלאי במקום שהקצתם לכך בבית. כשהציוד מסודר תדעו בדיוק מה יש לכם ומה צריך להשלים בהמשך השנה.

שתהיה שנת לימודים פורה וחסכונית לכולנו!