שכירות ארוכת טווח אינה רעיון חדש. זוגות ומשפחות רבות בוחרות או נאלצות לגור בשכירות לשנים ארוכות, כאשר המטרה הסופית היא קניית בית משלהם. בפרויקט הזה און לייף תלווה בכל פעם משפחה אחרת שבחרה את ההפך - להשתמש בחסכונות שצברו עבור השקעות מזדמנות ובניית אורח חיים בסטנדרטים שלהם. הקו המנחה בתכנון הבית היה בחירת פריטים שיוכלו ללוות את המשפחה גם במעבר עתידי, ולאפשר להם גמישות במידה ויבחרו לעבור לדירה אחרת, מבלי לוותר על תבנית העיצוב שתכננו או המוצרים שנרכשו. האלמנטים היחידים שזכו לטיפול במסגרת יסודות הדירה היו הקירות, ארונות המטבח ורצפת חדרי השינה. בשכירות ארוכת טווח, דירה הופכת בית לשנים ארוכות, וזו הסיבה שבחרנו להתייחס גם אל יסודות אלו. ראוי לציין שזו ההשקעה היחידה במסגרת הפרויקט – שאינה תתלווה אל הזוג במעבר לדירה נוספת בעתיד.

חדר השינה - לפני

חדר השינה - לפני

מבנה חדר השינה המרכזי הינו צר וארוך. מיקום הריהוט הוכתב על סמך נקודות החשמל הקיימות בחדר. קונספט עיצוב חדר השינה קיבל השראה מהעיצוב הסקנדינבי, הן בצבעוניות והן בבחירת החומרים. רצפת החדר חופתה בפרקט רחב בגוון אלון טבעי וקירות החדר נצבעו בגוון אפור חם. פריט העיצוב המשמעותי ביותר בחלל הינו המיטה הזוגית, מיטה מתכווננת בעיצוב עכשווי המאפשרת טווח תנועה רחב בחלל הצר. למיטה נבחרו מצעים העשויים מ-100% כותנה אקולוגית נעימה התואמים לבסיסיה המתכווננים ובעלי כיתובי השראה קלילים.

מיטה מתכווננת - אמריקן סיסטם, סאונד היקפי - klipsch, יצירת מתכת - גליפס, וילונות ופרקט - דומוס

צילום: ארז חיים | מיטה מתכווננת - אמריקן סיסטם, מקרן קול וסאבוופר - Klipsch, יצירת מתכת - גליפס, וילונות ופרקט - דומוס

בחירת המיטה נעשתה על מנת ליצור תחושת פינוק מרבית ולתת מענה לצרכים השונים של הזוג. תמיר עובד, מנכ"ל אמריקן סיסטם מסביר: "כשבוחרים מיטה לשנים רבות חשוב לשים דגש על חברה שהינה יצרנית בכדי להתאים את המיטה לחלל ולצרכים שלכם, במקום שיקרה ההפך. חברה יצרנית יכולה להתאים עבורכם את המיטה לחלל בו היא תמוקם ותוכלו בעזרתה לתכנן את מבנה המיטה, הצבע וההרכב שלה. דבר זה עשוי להיות מהותי במידה ותבחרו לעבור דירה בעוד מספר שנים. כמו כן, בחירת מזרן אינה יכולה להתבצע בחנות עצמה, ועל אף הפיתוי הגדול, דרשו לקבלה לניסיון של 30 יום לפחות כדי לבחון את החוויה בחדר השינה שלכם. לעתים מזרן שמרגיש נפלא באולם התצוגה יכול לא להתאים אחרי מספר לילות. חברה מקצועית נמדדת לא רק בשלב המכירה אלא בעיקר אחריה, בשלב השירות לאורך שנים".

באשר לפונקציונליות של המיטה עובד הוסיף: "מומלץ לדרוש אחריות ארוכת טווח למזרן, לפחות 10 שנים, ומחצית מכך על המנגנונים החשמליים במידה ובחרתם במיטה מתכווננת. כמו כן, בדקו שיש סוללת גיבוי למיטה במקרי הפסקות חשמל ארוכות".

לצורך הדגשת הדומיננטיות של המיטה בחלל, נתלתה עבודת מתכת תלת ממדית מעל מרכזה המדמה את קו הרקיע באמצעות מוטיבים של ציפורים אבסטרקטיות. מוטיב המתכת ממשיך באמצעות תמונה תלת ממדית של אישה המשלבת אלמנטים גאומטריים ומוטיבים מעולם העיצוב והאופנה. התמונה נתלתה בקיר שבין הכניסה לחדר הארונות לחדר הרחצה הפרטי. לצד המיטה נבחרו שידות עץ בעיצוב נקי ולמרגלותיו נפרש שטיח גיאומטרי בגווני שחור-לבן.
 
יצירות מתכת - גליפס, גוף תאורה - שקע ותקע תאורה, מצעים - two.m, שטיח - השטיח האדום

צילום: ארז חיים | יצירות מתכת - גליפס, גוף תאורה דק מרחף - שקע ותקע תאורה, מצעים - two.m, שטיח - השטיח האדום

מול המיטה נתלתה טלוויזיה קעורה אליה הורכבה מערכת סאונד אלחוטית הכוללת מקרן קול וסאבוופר לקבלת שמע היקפי ומיטבי. יאיר פישביין, מנהל שיווק T.R אלקטרו סטריאו, יבואן רשמי למוצרי Klipsch בישראל, ממליץ לבחור לחדר השינה מערכת סאונד אלחוטית שיודעת "לדבר" אחת עם השנייה, ובכך לייתר את השימוש בחוטים ברחבי החלל. "יתרון נוסף היא האפשרות להזיז את הסאב וופר ולמקם אותו בכל פוזיציה שמתאימה לכם בחלל", מוסיף פישביין. כמו כן, המערכת מתאימה לחללים סטנדרטיים כמו חדר שינה, אך יכולה לספק סאונד היקפי איכותי לחללים בגודל של עד 20 מטר מרובע, כלומר, סלון סטנדרטי. את ההתקנה, מסביר פישביין, ניתן לבצע בקלות בצורה עצמאית: כבל אופטי מתחבר לטלוויזיה, בעוד מקרן הקול מזהה באופן אוטומטי את הסאבוופר בחלל החדר באמצעות תקשורת פנימית ביניהם.

צילום: ארז חיים

צילום: ארז חיים

התאורה בחדר השינה כללה נקודה מרכזית אחת, עבורה בחרנו גוף תאורה עגול, מרחף וצמוד תקרה בעל עצמה מספקת וגוון אור חם להארת החלל כולו. בכך שמרנו על האווירה הרגועה והעדינה שאמורה לעטוף חדר שינה מרכזי. לבסוף, יצרנו לצד החלון פינת ישיבה עם כורסה מפנקת בעיצוב סקנדינבי ובגוון ורוד עתיק, הבולט על הרקע האפור של החדר. את התמונה המפנקת משלימים וילונות בשני גוונים של אפור.

צילום: ארז חיים

צילום: ארז חיים

 

צילום: ארז חיים

עיצוב: סטודיו יעל שביט, סמטת המעלות 7, ר"ג

ספקים:

מיטה מתכווננת - אמריקן סיסטם

מקרן קול וסאבוופר - T.R אלקטרו סטריאו

יצירות מתכת - גליפס

וילון ופרקט - דומוס

שטיח - השטיח האדום

גופי תאורה - שקע ותקע תאורה

מצעים - two.m / מחירים: ציפה זוגית - 319 ש"ח, ציפית - 79 ש"ח, סדין זוגי 189 ש"ח