שכירות ארוכת טווח אינה רעיון חדש. זוגות ומשפחות רבות בוחרות או נאלצות לגור בשכירות לשנים ארוכות, כאשר המטרה הסופית היא קניית בית משלהם. בפרויקט הזה און לייף תלווה בכל פעם משפחה אחרת שבחרה את ההפך - להשתמש בחסכונות שצברו עבור השקעות מזדמנות ובניית אורח חיים בסטנדרטים שלהם. הקו המנחה בתכנון הבית היה בחירת פריטים שיוכלו ללוות את המשפחה גם במעבר עתידי, ולאפשר להם גמישות במידה ויבחרו לעבור לדירה אחרת, מבלי לוותר על תבנית העיצוב שתכננו או המוצרים שנרכשו.

חדר הכביסה - לפני

חדר הכביסה - לפני

האלמנטים היחידים שזכו לטיפול במסגרת יסודות הדירה היו הקירות, ארונות המטבח ורצפת חדרי השינה. בשכירות ארוכת טווח, דירה הופכת בית לשנים ארוכות, וזו הסיבה שבחרנו להתייחס גם אל יסודות אלו. ראוי לציין שזו ההשקעה היחידה במסגרת הפרויקט – שאינה תתלווה אל הזוג במעבר לדירה נוספת בעתיד. בפרויקט הנוכחי מדובר בדירת 4 חדרים, הכוללת בתוכה שני חדרי אמבטיה (ציבורי ופרטי) וחדר כביסה. כדי להעניק גם לחללים אלו נגיעה עיצובית השתמשנו במוצרים פונקציונליים כדי למלא את החלל והשלמנו את העבודה בעזרת טאץ' עיצובי עדין. בחדר הכביסה הדגש היה על ניצול המקום בחלל הצר ויצירת שטחי אחסון פונקציונליים. מייבש הכביסה שמוקם מעל המכונה אפשר הצבת שידת אחסון צרה לנוי, מגבות וחומרי ניקוי. בבחירת מכונת כביסה ומייבש, מסביר אריה אשכנזי, מנהל טכני מוצרי קריסטל מבית תדיראן, העיצוב חשוב לא פחות מהפונקציונליות.

"מכיוון שברוב הבתים אין חדר כביסה ייעודי, מומלץ לבחור במכשירים בעלי קווים נקיים שיוכלו להשתלב במגוון החללים בדירה. בנוגע לפונקציונליות, ישנם מספר פרמטרים שאסור להתפשר לגביהם: בקר השליטה חייב להיות אינטואטיבי ונוח. חפשו את זה שמרגיש לכם כמו סמארטפון ולא הופך את פעולות המכונה למורכבות וסבוכות. מומלץ לבחור במכשיר שהופך את פעולות הכביסה והייבוש לקלות יותר. למשל, פונקציית מניעת קמטים באריגים כשבוחרים מייבש, תזמון המכונה לזמן מאוחר יותר, נעילת דלת מכונת הכביסה מפני ילדים, מנגנון המונע הקצפה ונזילות, אפשרות הוספת בגדים למכונת הכביסה גם לאחר התחלת עבודתה וכמובן אפשרות להמשך העבודה מהנקודה בה עצרנו".

מכונת כביסה ומייבש - קריסטל מבית תדיראן, גוף תאורה - שקע ותקע תאורה

צילום: ארז חיים | מכונת כביסה ומייבש - קריסטל מבית תדיראן, גוף תאורה - שקע ותקע תאורה

לגבי השימושיות מוסיף אשכנזי: "פשרה שהמון משפחות עושות היא להציב את מכונת הכביסה והמייבש לצד פתח עם חלון. כדי להימנע מהתלות, מומלץ לבחור במייבש בעל טכנולוגיית קונדנסר המייתרת את צינור האדים המוכר. כמו כן, חשוב לשים לב שישנה תאורה פנימית בהירה למייבש, שתאפשר לראות את תכולת התוף במלואה. אם קיים, בחרו במכונה בעלת דלת שקופה. דאגו לבחור במכונה בעלת תוף עשוי נירוסטה שאינו מחליד או מייצר קורוזיה. במקרה של מכונת הכביסה, חשוב שתגיע עם תוף יהלום המונע בלאי מוגבר לבדים כמו חורים או חוטים פרומים. שימו לב שהמכונה יודעת להתריע על בעיית תחזוקה מבלי לפגוע בשימוש השוטף ושקיימת בה פונקציית איזון אוטומטי המונעת את רעשי הקפיצות. אפשרות לחיבור צינור ניקוז אל מגירת האדים יקל על מלאכת התחזוקה האוטומטית של המכשירים".

לסיכום, מסביר אשכנזי, הקפידו להשתמש בתכנית החסכון בחשמל שמציעות המכונות. "אמנם מדובר במשך פעולה ארוך יותר, אך החסכון בחשמל הוא משמעותי ולבדו יכול להחזיר את ההשקעה במכונות המתקדמות שרכשתם. משאבת חום בדירוג אנרגטי A, יכולה לחסוך עד מאות שקלים בחודש על פעולת המייבש שלכם". כדי להשלים את תמונת החלל, בחרנו בטפט בעל רקע לבן המהווה המשך לחיפוי ההיקפי עם הדפס גאומטרי בגוון תכלת.
 
כלים סניטריים - ebath.co.il

צילום: ארז חיים | כלים סניטריים - ebath.co.il

 חדרי הרחצה בבית היו בסטנדרט קבלני בסיסי המתאים בצבעוניות לקונספט העיצובי של הבית. בחלל הרחצה המרכזי הייתה אמבטיה ובחלל הרחצה הפרטי היה מקלחון סגור.
 
מוט פינוק ג'טים - ebath.co.il

צילום: ארז חיים | מוט פינוק ג'טים - ebath.co.il

מצבם הטוב של חדרי הרחצה אפשר לנו לשדרג אותם עם אביזרי פינוק ותאורה בלבד: מוט פינוק עם ג'טים הותקן בחדר הרחצה הפרטי לצד מחמם מגבות, ובחדר הרחצה המרכזי הותקן אמבטיון ומוט פינוק בעל ראש גשם, אליהם צירפנו פחים ואביזרי אמבט בגוונים של כסוף ולבן. על מוצרים כמו אמבטיון ומוטות פינוק נהוג לדרוש אחריות של 3 עד 5 שנים, בהתאמה, בביתכם. הדבר ימנע מכם את הצורך לפרק ולהרכיב בחזרה את המוצרים או הזמנת איש מקצוע פעם נוספת.

אמבטיון ומוט פינוק - ebath.co.il

צילום: ארז חיים | אמבטיון ומוט פינוק - ebath.co.il

גוף התאורה שנבחר לחדר הרחצה הפרטי הינו מנורת פרופיל בצבע שחור שנותן אור מצוין ושומר על הסגנון המודרני בחדר האמבטיה. לחדר הרחצה המרכזי נבחר ספוט עם תאורה חזקה שמפזרת את האור ברחבי החלל.

גוף תאורה - שקע ותקע תאורה, מחמם מגבות - ebath.co.il

צילום: ארז חיים | פרופיל תאורה UPDOWN - שקע ותקע תאורה, מחמם מגבות - ebath.co.il

צילום: ארז חיים

עיצוב: סטודיו יעל שביט, סמטת המעלות 7, ר"ג

ספקים:

מכונת כביסה ומייבש - קריסטל מבית תדיראן

מוצרי אמבט (ראשי פינוק, אמבטיון, מחמם מגבות וכלים סניטריים) - ebath.co.il

גופי תאורה - שקע ותקע תאורה