שכירות ארוכת טווח אינה רעיון חדש. זוגות ומשפחות רבות בוחרות או נאלצות לגור בשכירות לשנים ארוכות, כאשר המטרה הסופית היא קניית בית משלהם. בפרויקט הזה און לייף תלווה בכל פעם משפחה אחרת שבחרה את ההפך - להשתמש בחסכונות שצברו עבור השקעות מזדמנות ובניית אורח חיים בסטנדרטים שלהם. הקו המנחה בתכנון הבית היה בחירת פריטים שיוכלו ללוות את המשפחה גם במעבר עתידי, ולאפשר להם גמישות במידה ויבחרו לעבור לדירה אחרת, מבלי לוותר על תבנית העיצוב שתכננו או המוצרים שנרכשו. האלמנטים היחידים שזכו לטיפול במסגרת יסודות הדירה היו הקירות, ארונות המטבח ורצפת חדרי השינה. בשכירות ארוכת טווח, דירה הופכת בית לשנים ארוכות, וזו הסיבה שבחרנו להתייחס גם אל יסודות אלו. ראוי לציין שזו ההשקעה היחידה במסגרת הפרויקט – שאינה תתלווה אל הזוג במעבר לדירה נוספת בעתיד.

חדר העבודה - לפני

חדר העבודה - לפני

הדירה בפרויקט היא דירת 4 חדרים סטנדרטיים. את שני חדרי השינה הנוספים בדירה, הפכנו לחדר עבודה וחדר ילדים. כדי לא להיכנס להשקעה מיותרת, בחרנו 4 חומרי גלם שיעצבו את החללים באופן שישתלב עם שאר הבית בטבעיות: פרקט לרצפה, טפט לקיר המרכזי, 2 פריטי ריהוט מרכזיים וגוף תאורה מרכזי. חדר הילדים תוכנן מראש כיוניסקס, ומתאים לבן או בת כאחד. לשם יצירת תחושה חמימה, חיפינו את רצפת החדר בפרקט רחב בגוון אלון טבעי, הזהה לשאר החדרים בבית.

לקיר המרכזי בחדר נבחר טפט באיור קונפטי בעל רקע בגוון ירקרק אשר גם הוא משתלב עם פלטת הצבעים שנבחרה לחלל המרכזי. יתר קירות החדר נצבעו בגוון תואם לרקע הטפט, ויוצרים מעטפת חמימה לחלל. נבחרו מיטת תינוק בעלת גבהים מתכווננים ושידת החתלה רחבה העשויה מעץ מלא בעבודת יד, בעלת מקומות אחסון רבים ורחבים. חיפוי השידה בגוון אלון טבעי משתלב עם רצפת החדר. את שידת ההחתלה בחרנו לפי עיצובה הפונקציונלי, שיאפשר למשפחה בעתיד להתאים אותה לחללים אחרים במידת הצורך.

מיטת תינוק - האוס אין, גוף תאורה - שקע ותקע תאורה, שטיח - השטיח האדום

צילום: ארז חיים | מיטת תינוק - האוס אין, כלוב תאורה - שקע ותקע תאורה, שטיח - השטיח האדום

ענת שוייצר, מנהלת קשרי אדריכלים בחברת האוס-אין, מדגישה כי חשוב לבחור ריהוט לחדר ילדים שנצבע בשיטה המנטרלת רעלים. גם מיטת התינוק נבחרה בזכות הפונקציונליות שלה, כאשר מנגנון מעקהב המיטה מתכוונן וניתן להנמכה ביד אחת, גלגלי המיטה ניתנים לפירוק וקרש הבסיס ניתן אף הוא להנמכה ובכך להשמיש את מיטת התינוק למיטת מעבר בהמשך. "חשוב לבדוק", מוסיפה שוויצר, "לפני שבוחרים מיטת תינוק, שהיא עומדת בתקן הישראלי, עשויה מעץ חזק ועמיד כגון עץ בוק, וכדי למנוע נזקים לבסיסה, מומלץ לרכוש מיטה בעלת חיפוי פלסטיק המונע נזקים של התינוק".

שידת החתלה - האוס אין, פרקט - דומוס

צילום: ארז חיים | שידת החתלה - האוס אין, פרקט - דומוס

גוף התאורה היחיד בחלל נתלה מהתקרה ובעל מראה מחורר ליצירת טקסטורות אור מגוונות ומאפשרות פיזור אור לרוחב החלל. את עיצוב החדר משלימים וילון רומאי לבן וכמו כן שטיח שאגי רך ונעים שיאפשר משחק וזחילה לפעוט/ה. כורסת קש עם כריות רחבות ישמשו את האם לצורך הנקה ובעתיד פינת ישיבה לצד מיטת הילד/ה.

גוף תאורה - שקע ותקע תאורה, שולחן כתיבה - קואלה

צילום: ארז חיים | גופי תאורה - שקע ותקע תאורה, שולחן כתיבה - קואלה

חדר הממד בדירה הוסב לחדר עבודה פרקטי עם אווירה פופית ומחויכת. גם כאן כאמור, הרצפה חופתה בפרקט רחב בגוון אלון טבעי, כאשר למוטיב המרכזי בחדר נבחר טפט בגוונים חזקים של אדום ותכלת. על רקע הטפט הצבנו שידת עבודה בגווני בטון המשמשת לעבודה עם מחשב נייד ולצידו מדפסת קומפקטית בעלת צריכת דיו חסכונית. "למדפסת חשיבות גבוהה ביצירת משרד ביתי", מסביר איתי מרום, מנהל מכירות בחברת EPSON ישראל, "כיוון שרוב העבודה הביורוקרטית עדיין נעשית בצורה שאינה דיגיטלית לחלוטין, המדפסת כיום ממלאת תפקיד חשוב במשרד הביתי, כשבחירה בכזו בעלת מגוון יתרונות יכולה גם להקל על חייכם וגם לחסוך לכם הרבה כסף". או במילים אחרות, פונקציונליות וחסכון.

"מומלץ לבחור במדפסת בעלת מערכת ראשי דיו קבועים ולא במדפסת בעלת מחסניות דיו רגילות. לכך יש מספר סיבות: מערכת בעלת ראשי דיו קבועים מסוגלת להדפיס עד 14,000 דפים בשחור-לבן ויותר מ-11,000 דפי צבע. מדובר בכמות שהיא פי 45 מיכולת ההדפסה של מדפסת דיו רגילה. יתרון נוסף הוא המילוי הפשוט, שמתבצע באמצעות בקבוקי דיו שמתברגים בחצי סיבוב אל המדפסת וחוסכים את ההתעסקות המלכלכת של הרכבה ופירוק המחסניות המוכרות". בנוגע לפונצקיונליות מסביר מרום, "דאגו לבחור מדפסת בעלת מסך טאץ' וכזו שאתם מסתדרים איתה בצורה אינטואטיבית. חיבור WIFI זה בגדר חובה עבור המשרד הביתי, שכן ניתן להדפיס חומרים מהמחשב או מהמכשיר הנייד מרחוק וללא צורך בחוטים". לסיכום, מרום ממליץ לרכוש מדפסת בעלת אחריות של לפחות 3 שנים, עם איסוף והחזרה לבית הלקוח.

מדפסת - אפסון, פרקט - דומוס

צילום: ארז חיים | מדפסת דגם L6190 - מבית EPSON, פרקט - דומוס

מסך הטלוויזיה הוצב במעלה שולחן העבודה על מנת לאפשר חיבור למחשב הנייד וצפייה במצגות, שיחות ועידה וכו'. בצידו השני של הקיר מיקמנו שידות אחסון בצבעוניות מחמיאה של אפור וכחול לצורך אחסון נוסף והצגת פרטי נוי בחלל

צילום: ארז חיים

צילום: ארז חיים

צילום: ארז חיים

עיצוב: סטודיו יעל שביט, סמטת המעלות 7, ר"ג

ספקים:

ריהוט חדר ילדים (מיטת החתלה ושידת תינוק) - האוס אין

פרקטים - דומוס

גופי תאורה - שקע ותקע תאורה

מדפסת דגם L6190 - אפסון

שולחן כתיבה - קואלה / מחיר: 1,390 ש"ח

שטיח - השטיח האדום