ילד חדש מביא עמו המון שינויים. שעות שינה מתחלפות, סדרי העדיפויות משתנים והורים חדשים יעידו שהחיים אינם אותו הדבר לאחר שהילד הראשון מגיח לעולם. הם אמנם לא היו מסוגלים לחזור לאחור, אבל הדבר אותו הם היו רוצים להחזיר לקדמותו – הוא את הבית שלפני הלידה.

מרגע הגעתו של העולל החדש לחיק המשפחה – הבית לרוב הופך למגרש צעצועים אחד גדול: הסלון הופך לאזור משחק, האי במטבח למשטח החתלה וחדר ההורים מאבד את הקסם בו נוצר התינוק.

און לייף תלווה בכל פעם משפחה אחת המצפה לילד, ותרכיב על בסיס הבית שלהם את כל מה שתינוק חדש צריך – מבלי לוותר על הנוחות והשייכות של ההורים.

צילום: איתן ריקליס

צילום: איתן ריקליס

חדר השינה של התינוק הופך ברבות הזמן למרכז חייו, בו הוא יבלה את מרבית שעות הפנאי והשינה במהלך היממה. לכן, כאשר ניגשנו לעצב את חדר התינוק, לנגד ענינו עמדה ההמשכיות שניתן יהיה לייצר בתוך החלל. כדי לא להידרש ולעצב מחדש את חדר הילדים אחת לשנתיים-שלוש, בחרנו ללכת על עיצוב פונקציונלי שיכול ללוות את התינוק למרחקים ארוכים.

צילום: איתן ריקליס

מיטת תינוק אורבן – הופכת גם למיטת מעבר. מגיעה גם בצבע עץ טבעי. בלעדי בשילב. צילום: איתן ריקליס

החלק המרכזי בחדר הוא כמובן מיטת התינוק. כאן ידענו שמדובר ברהיט בעל השימושיות הקצרה ביותר (יחסית, כשנתיים), שכן הדבר שילדים מצטיינים בו יותר מכל הוא אפקט הגדילה המואץ שהם חווים לאורך השלבים הראשונים של חייהם. בכדי להתמודד עם הסוגיה, בחרנו במיטת עץ לבנה משולבת סורגים בגוון אפור. ה-WOW הגדול הוא שהמיטה ניתנת להתאמה ולשימוש גם כמיטת מעבר בעתיד. את מסגרת המיטה ריפדנו בעזרת מגן פונקציונלי מבד נושם, בעל מיקום ייעודי למוצץ וכן ספר דו-צדדי בצבעי שחור-לבן וצבעוני (המסייעים להתפתחות חוש הראייה של התינוק). כך אנו הופכים את מיטת התינוק לחלל שינה רגוע, עם צבעוניות שקטה, שלתינוק יהיה נעים וקל להרדם בה.

על גבי המיטה תלינו מובייל צעצועים מנגן עם בסיס המשמש כמשחק ולאורך המיטה פיזרנו בובות צעצוע להקטנת החלל ויצירת תחושה נעימה וחמימה לתינוק. מחוץ למיטה תלינו ארגונית ושק חיתולים שבעתיד יכולים להפוך למקומות אחסון פונקציונליים לצעצועים, כלי כתיבה וספרים לפני השינה.

צילום: איתן ריקליס

ארגונית ומגן ראש תואם, כולל כיס ייעודי למוצץ. סט נושם, 100% כותנה, תוצרת שילב. צילום: איתן ריקליס

מכאן עברנו לחלק החשוב ביותר בחדר הילדים: אפשרויות האחסון. מאחר ופעוטות הם בלתי צפויים ואינם שולטים בצרכיהם, החלפות הבגדים הן תכופות ועל כן גם כמות הבגדים הנדרשים להחלפה. נוספים לכך הם שלל האביזרים שהתינוק זקוק לו במהלך התפתחותו, והופס! קיבלתם מאגר ענק של פריטים הנזקקים למקום משלהם.

צילום: איתן ריקליס

שידת אחסנה אורבן – כוללת טריקה שקטה ומגירה עליונה בחלוקה פנימית מובנית. בלעדי בשילב. צילום: איתן ריקליס

כדי לא להעמיס על החדר, בחרנו בארון ושידת החתלה פונקציונליים במיוחד: הארון הינו גבוה ומאפשר אחסון רב הן במגירות והן במדפים שבתוכו, ואף כולל אזור לתליית בגדים בצידו הימני. שידת ההחתלה אף היא מורכבת ממגירות רחבות, כשהעליונה מחולקת לכוורת תאים – לנוחיות ההורים ויצירת סדר. היתרון הפונקציונלי הנוסף שוכן בעיצוב הרהיטים. בעוד ששידת ההחתלה מתאימה לכל שלב בחיי הילד, ואף יכולה לשמש כבסיס לספרייה או שידת טלוויזיה, את פני הארון ניתן לשנות לחלוטין באמצעות החלפה של ידיות הדלתות, שיהפכו ארון ילדים לארון בגדים מיוחד במרחק הברגה ידנית. אל שטחי האחסון הללו הוספנו 4 מדפים סביב קירות החדר שמאפשרים גישה נוחה לספרים וצעצועים.

צילום: איתן ריקליס

כורסת הנקה מעוצבת של רהיטי סגל. לאמא, אבא, לאחים הגדולים ולאורחים בסלון. צילום: איתן ריקליס

את ריהוט החדר משלימה כורסת הנקה מתנדנדת. כורסת הנדנדה, בצבע אפור עכבר, מתאימה בגווניה לשאר חללי הבית, נוחה במיוחד ונבחרה כיוון שיכולה בהמשך להתאים לחלל הסלון כאשר התינוק גדל מעט וחדל לאכול באמצעות בקבוק או הנקה. בינתיים, מומלץ לא למהר להוציא את הכורסה מהחדר, כיוון שזו יכולה לשמש אתכם כאשר תקריאו סיפור לפני השינה לילדים או לנדנוד מרגיע של הורה וילד. נגלה לכם סוד, בשלב מאוחר יותר, תוכלו להעביר אותה אפילו לסלון. את החלל השלמנו בעזרת אבזור שמייצר אווירה חמימה: סוס נדנדה שמשמש כרהיט נוי אך גם כמשחק מהנה, סל משחקים נגיש לאחסון של בובות וצעצועים שהילד אוהב במיוחד ומשטח פעילות בגווני שחור-לבן, עליו הילד יוכל לשחק ולפתח יכולות מוטוריות וקוגניטיביות.