בכל שנה, מגזין ESPN מפרסם גיליון שמתמקד בגופם של ספורטאים – "The Body Issue" (גיליון הגוף). בין דפיו ניתן למצוא ספורטאים מתחומים שונים ברמות שונות של עירום, כשלאורך השנים השתתפו בו בין השאר סרינה וויליאימס, מייקל פלפס, ריאן לוכטה, בלייק גריפין ועשרות נוספים.

אולם בין כל המתחרים והמתחרות האולימפיים, שחקני ושחקניות הבייסבול, הכדורגל, הטניס והכדורסל, השחיינים והשחייניות, המחליקים האמנותיים והמתאגרפות, עד היום מעולם לא השתתפו בו זוג נשים לסביות מוצהרות (או בכלל זוג חד-מיני מוצהר).

מהדורת העשור של הגיליון, שתצא למכירה בסוף השבוע הקרוב, הודפסה ב-10 גרסאות שונות עם 10 שערים שונים. על אחד השערים האלו מככבות שתי ספורטאיות – שחקנית הכדורגל מייגן רפינו ושחקנית הכדורסל סו ברד, זוג לסבי מוצהר.

ספורטאיות בעירום

רפינו (שמאל) וברד (ימין) מתוך הצילומים למגזין של ESPN. צילום: רדיקה לייטמריץ

"זה די מדהים אם חושבים על זה, במיוחד בזמנים בהם אנו חיים", רפינו אמרה על השתתפותן על שער המגזין. "רק תחשבו כמה רחוק הגענו, ויחד עם זאת גם על המצב הנוכחי – לא רק שאנחנו נשים ספורטאיות, אנחנו גם יוצאות זו עם זו. זה די אדיר".

ובעוד שרפינו מדברת על המצב הנוכחי בארה"ב, ועל ההקצנה שהאומה עוברת תחת ממשלו של טראמפ, בת זוגה סו ברד חושבת שהחשיבות האמיתית של התמונות הללו תורגש רק בעוד כמה שנים. "אני חושבת שזה יהיה אפילו יותר אדיר מאוחר יותר, בעוד שנה, בעוד 5 שנים, 10 שנים, 20 שנה – להסתכל אחורה ולהגיד, 'או, הן היו הזוג החד-מיני הראשון שהשתתף במגזין'".

רפינו בת ה-32 משחקת עבור קבוצת כדורגל מסיאטל ועבור נבחרת הכדורגל של ארה"ב. היא יצאה מהארון כלסבית לקראת השתתפותה באולימפיאדת 2012. ברד, בת 37, משחקת עבור קבוצת הכדורסל "סיאטל סטורם" והשתתפה בנבחרת ארה"ב בכדורסל ב-4 אולימפיאדות מאז 2004, כולל האחרונה בריו דה ז'נרו. ברד היא בת לאב יהודי ומחזיקה באזרחות ישראלית.

ספורטאיות בעירום

רפינו (שמאל) וברד (ימין) מתוך הצילומים למגזין של ESPN. צילום: רדיקה לייטמריץ

מה שבאמת מדהים כאן זה לראות כיצד גם עולם הספורט, בו התפקידים וההסללות לכל מין הם מהנוקשים ביותר, מתחיל להיפתח ולהתקדם – בצעדים קטנים. זה חשוב שנראה שיש גם ספורטאים הומואים וספורטאיות לסביות, שאין תבנית אחת נכונה לאיך ספורטאי מצטיין צריך להיות.

"אני חושבת שזה חשוב לעשות את הדברים האלו בפעם הראשונה, זה חשוב עבור אנשים לצאת מהארון. נראות היא דבר חשוב", אומרת רפינו בראיון שפורסם לצד תמונותיהן. "אני מרגישה שיש הרבה מחשבות שליליות, שבתקווה אני יכולה לנפץ רק בכך שאהיה עצמי".

ספורטאיות בעירום

רפינו וברד מתוך הצילומים למגזין של ESPN. צילום: רדיקה לייטמריץ

יחד עמן, בין 14 הספורטאים שנכללו בצילומי המגזין השנה מככב גם המחליק האמנותי אדם ריפון, זוכה מדליית ארד אולימפית. כמותן, גם הוא הומו מוצהר, וגם הוא מכיר בחשיבות של יציאתו מהארון כדמות ציבורית, ובמיוחד כספורטאי.

"לא הייתי יכול להיות בצילומים האלו אם הייתי עדיין בארון", ריפון אמר בראיון שלו. "אני חושב שבחוויה שלי עם לצאת מהארון, הרגשתי משוחרר בכל כך הרבה דרכים". נקווה שאלה יסמנו את הדרך לעוד ספורטאים רבים, טובים ולא בהכרח סטרייטים.

ספורטאיות בעירום

אדם ריפון מתוך הצילומים למגזין של ESPN. צילום: רדיקה לייטמריץ

ספורטאיות בעירום

רפינו וברד מתוך הצילומים למגזין של ESPN. צילום: רדיקה לייטמריץ