אני הולכת להיות אחת מה"פארטי פופריות" האלה שאני מתעבת. לרוב אני אדם זורם עם המון חוש הומור, אבל במקרה הזה, אני לא יכולה לעמוד מנגד בשתיקה.

אין לי מושג מי הוא הזמר הזה שהגיע להופיע בישראל בשבוע שעבר, מאלומה (שבעיניי יש לו שם של מחלה), אבל חברותיי וחבריי מזילי ומזילות הריר סיפרו לי שמדובר בתופעה עולמית, סקסית בטירוף, שהמוני מעריצים נוהרים אחריו. בישראל, התופעה המוזיקלית כבר הספיקה להופיע פעמיים. אצתי רצתי לבחון במי מדובר בגוגל, והתבדיתי. בחור חמוד מאד, נמוך ורזה, בעיניי לא סקסי, אבל על טעם ועל ריח וכו' וכו'.

מתברר שבהופעותיו מר מאלומה נוהג להעלות בחורה אקראית לבמה (רק מציינת ששלמה ארצי חשב על זה קודם), ואז עושה להן תרגיל 'מקסים' שבו הוא אומר לבחורה להסתכל הצידה ומנשק אותה ללא הסכמתה או ידיעתה.

מאלומה הביא את האקט המפורסם שלו גם לבמה בפארק הירקון. הוא העלה בחורה חמודה, קצת ביישנית, שכנראה הרגישה שזכתה במיליון דולר כשהיא מכולן נבחרה לעמוד על הבמה יחד עם הכוכב. אולי היא הכירה את התרגיל המפורסם, אולי לא – אבל כשעלם החמודות ניסה לבצע בה את 'זממו', היא הסיטה את מבטה, ספק ממבוכה, ספק מאינסטינקט, ספק מעוצמה ואומץ. הוא, לעומתה, המשיך לשיר ואז חזר אליה וחיבק אותה. כנראה שהבין את טעותו – שאולי זה לא מתאים לכולן.

"פשוט סימנתי למאלומה לתת לי נשיקה על הלחי", אמרה מאוחר יותר המעריצה הנבחרת, גל לוי שמה, בראיון לגיא פינס. "לא חשבתי שיש בזה משהו רע. אני לא מרגישה שייבשתי אותו". עוד היא הוסיפה בראיון שהיא בזוגיות כבר עשור.

שמחתי בשבילה שהצליחה לחמוק מהכדור ולהגן על כבודה. אבל אז הגיעו התגובות – טוקבקיסטיות רעות שממש כעסו על "הסתומה", כפי שכינו אותה, שהעזה להתחמק מהנשיקה של האליל. עדת מעריצות שכנראה קמפיין #metoo דילג מעל הרדאר הנשי שלהן, שהטיחו בה קללות עסיסיות רק משום שהעזה, בשיא חוצפתה, להסיט את המבט ולא לשתף פעולה עם המטרידן הסדרתי הזה. למה? כי הוא "הורס את הבריאות".

תגידו, עדיין לא התעוררנו? איך בישראל, עזבו – בעולם של 2018, של קמפיין #metoo, איך עוד אפשר להישאר אדישה וסלחנית להטרדות מיניות? איזה מסר אתן מעבירות לדור הנוכחי ולדור הבא כשאתן מעודדות גבר, גם אם כוכב וחתיך, לנשק אישה נגד רצונה – וזועמות עליה כשהיא מפנה לו רק את הלחי ולא זורמת לנשיקה סוערת על הבמה? עשרות אלפי נערות שניזונות מהאינסטגרם ומהפייסבוק, ראו את הסרטון ואת התגובות שלכן. המסר שהן מבינות ממנו הוא שאם הן תקלענה לסיטואציה שבה החתיך של השכבה ירצה לנשק אותה מול כל העולם – גם אם לא ממש בא לה, זה בסדר והיא צריכה לתת לו.

מצער לגלות שעד שבחורה אמיצה אחת מעזה לסרב לכוכב הזה, שלוקח מבלי לבקש ומנשק מעריצות שוב ושוב ללא הסכמתן – הבחורה הזו לא זוכה למחיאות כפיים, אלא למצעד בושה וסקילה, בסגנון האהוב עלינו ביותר, בטוקבקים. שהרי גם אם היא עצמה לא התלהבה מהרעיון, מי היא שתגיד "לא" לזמר עם עדר של מעריצות שהיו מתות להיות שם במקומה? אז מה אם זה הגוף שלה?

כנראה, יקיריי ויקירותיי, שהטרדה מינית היא תלויית סיטואציה, ואם אתה מטריד, עדיף שתהיה חתיך. אנחנו לא נסלח לכולם, לאייל גולן או למשה איבגי, אבל מאלומה זה מאלומה. הוא, כלשון הטוקבקיסטיות, יכול "לעשות בי" מה שהוא רוצה.

מאלומה. צילום: shutterstock

מאלומה. צילום: shutterstock