בין שלל סוכנויות הדוגמנויות שפרחו בארץ בשנים האחרונות, קיימת אחת שהצליחה להתבלט בין ים הפרובוקציות והאינסטגרם יותר מכולם - ALPHA GUN ANGELS AGA, סוכנות בינלאומית לדוגמניות נשק (כן, יש דבר כזה). הסוכנות קיימת רק שמונה חודשים אבל כבר מצליחה לעורר גלים בישראל ומחוצה לה, בעיקר בזכות השילוב שכמעט אף גבר בעולם לא יכול לעמוד בפניו - נשים יפות ורובים. המלאכיות הקרביות של ויקטוריה סיקרט, אם תרצו. מאחורי הסוכנות השאפתנית עומדת אורין ג'ולי בת ה-24, דוגמנית הנשק הראשונה בישראל ובעלת חברת לשיווק בדיגיטל לחברות כלי נשק. ואם היא נראית לכן מוכרת, סביר להניח שנתקלתם בה כבר על המסך בעונה החדשה של הישרדות VIP, או שקראתם עליה באחד ממדורי הרכילות שסיפרו על רומן קצרצר שניהלה עם אבנר נתניהו. כך או כך, עם קלצ'ניקוב בהכנס ומגפיים צבאיות, ג'ולי לקחה את העתיד שלה לידיים, והפריצה שלה קרובה מתמיד. בגילה הצעיר, ג'ולי כבר מייצגת 7 דוגמניות ודוגמן אחד ונראה שהיא עלתה על משהו כי העבודות רק מגיעות.  

 

אורין ג'ולי. צילום ביתי

אורין ג'ולי. צילום ביתי

 

במבט ראשון (ושני ושלישי), התחום של 'דוגמנות נשק' בעיקר נשמע כמו מקצוע מומצא שנועד בעיקר להגשים פנטזיה גברית שמתרכזת באישה מסוקסת שמחזיקה אם 16 ומוכנה להסתער. בעולם טרום עידן הקרדשיאנס והמי טו זה אולי היה נכון, אבל על גל ההעצמה הנשית, ג'ולי והמיוצגות שלה דווקא רואות את עצמן כפמיניסטיות החדשות. ומי אתם שתתווכחו?

"הרעיון של הקמת סוכנות שכולה לוחמות לשעבר או בהווה הגיע דרך השירות הצבאי שלי ביחידת חילוץ והצלה", מספרת ג'ולי, "רציתי להכניס נשים נוספות לתחום האהוב עליי וראיתי שיש הרבה ביקוש מבנות שהתעניינו".

מה היו הקשיים בדרך?

"זה לא פשוט להקים עסק לבד בגיל 23 בלי תמיכה כלכלית או מישהו שיכוון, אבל האמנתי ואני מאמינה בצדקת הדרך שלי ואני יודעת שאין דבר שיעמוד ביני לבין החלומות שלי. התחלתי לאט לאט וגייסתי אליי בנות מדהימות שאיתי בעליות ובירידות והפכנו למשפחה מאוחדת ותומכת".

איך את מגייסת דוגמניות?

"האמת שהפסקתי לגייס, כרגע אני לא מחפשת יותר. אבל עם רוב הבנות שגייסתי הייתה לי הכרות מקדימה. חיפשתי נשים יפות עם נוכחות מרשימה, ידע בסיסי לפחות בתחום הנשק ועם עבר צבאי. בחרתי כל אחת בפינצטה כי אני מקבלת אלפי הודעות ביום מבנות שרוצות להצטרף לסוכנות, ויש המון יפיפיות והבחירה לא פשוטה".

 

אורין ג'ולי. צילום: אלה בר

אורין ג'ולי. צילום: אלה בר

 

יש בכלל ביקוש לדוגמניות נשק?

"אני יוצרת את הביקוש. יצרתי משהו שלא היה קיים ואני פונה לחברות כלי נשק מסביב לעולם ומייצרת ביקוש. בקרוב עולה החנות של החברה ואז הביקוש יהיה גדול הרבה יותר".

איך את מתנהלת כאישה בתחום כל כך גברי מיסודו?

"עם המון חוצפה חיובית, תעוזה והרבה אסרטיביות. אני לא מפחדת ממה שיש לאנשים להגיד, אני יודעת לעמוד על שלי ולהילחם כשצריך. זה לא היה ולא יהיה פשוט אף פעם אבל אני עונה. זה הסוד, לא לשתוק על הערות שובינסטיות. אם אני מוצאת הערות שבאמת באות מתוך מקום של יצירת דיון ולא מתוך עקיצה, אני מסבירה בסבלנות ומשנה דעות". 

הדוגמניות בסוכנות של ג'ולי שותפות לחזון שלה, ואפילו רואות את התפקיד, תאמינו או לא, כסוג של שליחות שמשלימה את עברן הצבאי כלוחמות: "שירתי כלוחמת במעברים בעוטף ירושלים", משתפת נטליה פדייב, אחת המיוצגות של ג'ולי, "תפקיד לא קל בכלל אבל הדבר הכי מספק שעשיתי. לקראת סוף השירות התחלתי לשחק באיירסופט (רובה אויר, ר.ז) כי הרגשתי שאני רוצה לחוות יותר את הנשקים, וזה היה הכי קרוב לזה בחיי האזרחות מאחר ואין אפשרות לירות בנשקים אמיתיים שלא של הצבא. השתחררתי ממש לא מזמן, בסוף 2018, נחתי קצת יותר מחודש והתחלתי לעבוד בתור מאבטחת בנמל".

איך הגעת לסוכנות ולדגמון נשק? 

"זה התחיל מהאהבה שלי למשחקי מחשב וסרטי אקשן שהתחזקה כשנתנו לי נשק בצבא. מהר מאוד התחברתי לנשק והוא נהיה ממש חלק מהגוף שלי, בכל זאת הייתי צמודה אליו 24/7 בשירות. התלהבתי מאוד מהתפקיד שלי וממה שאני מייצגת בתור אישה לוחמת ובשלב מסוים התחלתי להעלות תמונות למדיה החברתית. משם התמונות שלי התחילו להתפרסם בעמודים של חיילים ונשקים בארץ ובחו״ל והעמוד שלי צבר יותר ויותר עוקבים וחשיפה. ככה אורין גם גילתה אותי והציעה לי להצטרף אליה למשפחת האלפא".

 

נטליה פדייב. צילום: עומר שפירא

נטליה פדייב. צילום: עומר שפירא

 

מה זה עשה לך? 

"התחלתי להבין כמה כוח יש לי להשפיע על דעות של אנשים ולהראות כמה אישה היא חזקה ומסוגלת להרבה. אני נהנת לשבור לאנשים את הסטיגמות על נשים, נשקים וכל מה שביניהם".

נתקלת בתגובות שובינסטיות?

"יצא לי לקבל תגובות שוביניסטיות לא מעט במהלך השירות. לרובם אני מוכיחה אחרת, ואת חסרי התרבות אני דוחה מהחיים שלי. אם יש משהו שאני לא יכולה לסבול זה שוביניסטיות וזלזול בנשים כמו גברים שבטוחים שאני לא יודעת איך יורים ו״מתנדבים״ ללמד אותי לירות. כרגע אני בעיקר עובדת כמאבטחת ודוגמנות הנשקים זו עבודה נוספת שאני עושה, בתקווה שבעתיד אצליח לבנות קריירה ולעסוק בעיקר בתחום הנשקים".

גל לנדס, בת ה- 24 היא  מדריכת שחייה והידרותרפיסטית, דוגמנית נשק וסטונדטית לרפואה משלימה בוינגייט. לתחום דוגמנות הנשק היא הגיעה בעקבות ההיכרות המוקדמת שלה עם אורין במהלך שירותן הצבאי. "לדעתי, כדי לדגמן כלי נשק צריך שיהיה ניסיון עבר עם נשק כדי שהדוגמנית תדע מה היא מחזיקה ותשדר מקצועיות", היא אומרת, "אם ניקח סתם בחורה יפה זה לא יעבוד. הניסיון שלי למשל הגיע מהשירות הצבאי, הייתי קצינה לוחמת ביחידת חילוץ והצלה כ-5 שנים".

 

גל לנדס. צילום: עומר שפירא

גל לנדס. צילום: עומר שפירא

 

גם את ספגת תגובות שובינסטיות? 

"כמו כל דבר בחיים, תמיד יהיה לאנשים מה להגיד. יש תגובות מפרגנות ותומכות אבל נתקלתי גם בתגובות שוביניסטיות ועוקצניות על שימוש בנשים לפרסום תחום שהוא כל כך 'גברי'. חשוב לי להבהיר שמדובר פה אך ורק בהעצמה נשית, לשלב שני דברים כל כך חזקים במהותם, אישה ונשק, זה רק מעצים. המסר החשוב הוא שאנחנו יכולות לעסוק בתחום הנשק כמה שנרצה, מותר לנשים לאהוב נשק או לטווח ולהתחרות למרות שרוב קהל היעד הוא גברי, וזה בסדר. ידוע שנשים יפות מושכות יותר כמו בעולם הדוגמנות הגדול".

"התחום הזה בנה לי את הביטחון העצמי וגרם לי להבין שאני באמת חלק משינוי ענק", משתפת נינה נייצ'ר בת ה-21, "להיות דוגמנית נשק זה לא רק לבוא ולהחזיק את הנשק, צריך לשמור את הגוף שלך חזק ולהתאמן על יציבות וכוח. בואו לא נשכח שדוגמנות נשק זה דומנות לכל דבר, אז כן חיצונית אני משקיעה מאוד בעצמי". 

אלו טיפים יש לך לדוגמנית הנשק המתחילה?

"זה משהו שצריך לאהוב ולהיות עם תשוקה אליו. רואים הכל במצלמה לכן אם זה משהו שאתם פחות מתחברים אליו אז גם במצלמה ככה זה יראה. אז הטיפ שלי זה בעיקר להבין שזה כיף לא נורמלי ובאמת תחום כל כך מיוחד, פשוט להנות מהרגע".    

 

נינה נייצ'ר. צילום: מור שמואל

נינה נייצ'ר. צילום: מור שמואל

 

איך מה שאתן עושות מתקשר עם קמפיין Me too?

קמפיין metoo  נתן לנשים את הביטחון לבוא ולומר "כן גם לי זה קרה" אחרי שנים שהן שתקו ופחדו להביע את דעתן או לספר מה הן חוו. כשאני מדגמנת נשק אני נזכרת בכל פעם מחדש כמה  אדם חזק אני, כמה אישה חזקה אני. אני מאוד מקווה שדרך תחום הנשק נצליח להעביר לאותן נשים שנפגעו ממקרים כאלה ואחרים שהן חזקות ואמיצות וזה שהן נשים לא הופך את היכולות שלהן לפחות טובות. גם אישה יכולה להחזיק נשק ולהיות חזקה או להיות לוחמת בצבא. אנחנו כאן על מנת לחבק את אותן נשים ולהעצים אותן, כי לעבור מקרה כזה ולספר עליו זה האומץ והחוזקה האמיתית"

אז יש פה עניין עקרוני של העצמה נשית?

"לחלוטין. לראות אישה מחזיקה נשק ובנויה היטב זה לא משהו שרגילים אליו. עד לא מזמן אישה היא זו שהייתה צריכה לשבת בבית ולטפל בילדים, וכאשר באות בנות שלא מפחדות להחזיק נשק להרים את הראש למעלה ולומר שהן בטוחות בעצמן, במה שהן עושות ובמסר שהן רוצות להעביר זו לגמרי העצמה נשית".