ברנדון? איזה ברנדון? בניינטיז לכל הבנות היה קראש על דילן מקיי: על הילת המסתורין סביבו, על הגוף השרירי והצנום בו זמנית, על השיער המושלם (בואו נודה שהרבה לפני תספורת "רייצ'ל" הייתה תספורת "דילן"), על העיניים הנוגות, על הקול הצרוד המהפנט ועל הרומנטיקה של הילד הרע.

אחריו הגיעה שורה של גיבורים טלוויזיוניים טראגיים, עם רקע משפחתי קשה ועיניים של כלב עזוב שדורש שיאמצו אותו: נייט פישר מ"עמוק באדמה" (ספויילר: באופן אירוני הוא מת בסדרה ממפרצת, בדיוק כמו לוק פרי בחיים עצמם), צ'אק בס מ"גוסיפ גיל" ועוד. אבל דילן היה הראשון.

הו, כמה שאנחנו אהבנו את זה שדילן ילד רע! הילד הרע שעמוק בפנים אצלו מתחבא לב מרשמלו, אחד דפוק שכל אחת שפוגשת בו, מאמינה שהיא ורק היא תוכל לשנות אותו. הקראש הטלוויזיוני ההמוני גידל דור דפוק של נשים שמוכנות לעשות הכל, כדי שאחד כזה ישים אליהן לב. ואז, אחרי שליבן נשבר באמת ולא על המסך, הן גם הוציאו הון על טיפולים פסיכולוגיים, כדי לעקור מליבן את האמונה הזו.

ולמרות כל התובנות האלה, וגם אחרי עברו כמעט 30 שנה, הלב נצבט היום, כשהתפרסמה הידיעה על מותו של השחקן לוק פרי כתוצאה משבץ, שבאופן אירוני הוא חטף כמה ימים אחרי שהוכרז על צילומי פרק איחוד. דילן מקיי איננו. הניינטיז מתפוררים מול העיניים שלנו וזה עצוב עד דמעות, גם כי זה אומר שאנחנו מזדקנים.

אז אפשר להגיד עליו הכל – שהוא חינך אותנו לאהוב דושים, שהטעות הכי גדולה שלו (או לחלופין ההחלטה הכי טובה שלו) הייתה לבחור בקלי על פני ברנדה, שהוא היה רודף שמלות ואלכוהוליסט קטין, אבל דווקא הוא, דילן מקיי בכיכובו של לוק פרי ז"ל, אחראי על רגעי הטלוויזיה המרגשים ביותר ועל הפסקול של הילדות שלנו. הנה כמה מהן:

הסצנה בה דילן וברנדה נפרדים בפעם הראשונה

המחזור של ברנדה מאחר, זה מלחיץ אותה והיא מחליטה להיפרד. סצנת הפרידה הכי קורעת לב ושתקום זו ש-"Loosing My Religion" של R.E.M. לא מתקשר אצלה לנצח עם הסצנה ברכב.

 

הסצנה בה דילן וקלי מספרים לברנדה על הקיץ שלהם יחד

בקיץ ברנדה טסה לפריז ובינתיים דילן וקלי עושים חיים בבוורלי הילס, מתקרבים, מתאהבים ומתחיל ביניהם רומן. הם מחליטים לספר לברנדה על מה שיש ביניהם ועושים לה ביקור בית. הלב שלנו נקרע עם ברנדה, שנאנו את קלי האופורטוניסטית ודילן? דילן כמו תמיד, לא אשם בשום דבר, כי תראו איך הוא מושך בכתפיו הרחבות.

 

הסצנה בה ברנדה וקלי דורשות מדילן לבחור אחת מהן

אחרי שהבנות משלימות ביניהן, דילן נדרש לקבל את אחת ההחלטות הקשות ביותר בסדרה. ואנחנו ישבנו מול מסך הטלוויזיה וקיווינו שיבחר בנו.

 

הסצנה בה אבא של דילן נרצח

חוץ מהבחירות בין הבנות, דילן גם ספג לא מעט אובדן בחייו. אבא שלו, ג'ק, עבריין צווארון לבן שהסתבך עם אנשים לא נכונים נהרג מול עיני בנו, כמה דקות אחרי בונדינג נדיר ביניהם, והתקווה שעכשיו יהיה טוב יותר נגוזה.  

 

הסצנה בה דילן נשבר אחרי שקווין וסוזן עוזבים אותו

אחרי מותו של ג'ק מקיי, דילן מכיר את סוזן ואריקה. סוזן – אחת המאהבות של ג'ק ז"ל, אריקה – בתה המתבגרת. מהר מאד דילן נקשר אל אחותו הקטנה ולא שם לב, שמאחורי גבו סוזן ובן זוגה החדש, קווין, מתכננים לגנוב את כל כספו. המזימה מצליחה והם נעלמים יחד עם הילדה. כשדילן מגלה זאת, אנחנו עדים לאחד הרגעים הדרמטיים והאפלים ביותר בסדרה. דילן שבור לב, מאבד אמונה באנושות, ברנדון מגיע לעזור. קבלו את הסצנה שאחריה כל הבנים בשכבה התחילו לגזור את השרוולים של הטי-שרט ולאמן שריר דו-ראשי.

 

הסיפור של דילן וטוני

כאן סצנה אחת לא מספיקה. דילן מגלה שאדם בשם אנטוניו מרצ'טה אחראי על רצח אביו. הוא מנסה להתקרב אליו כדי לנקום, אבל אז מכיר את אנטוניה, טוני, בתו ומתאהב בה. עד כדי כך שהם מתחתנים, אבל כבר בערב חתונה, עקב צירוף מקרים טראגי, אנטוניה נרצחת בהתנקשות. מי שלא בכתה בסצנה בה דילן חוזר הביתה מהלוויה של טוני ורואה את שמלת החתונה שלה תלויה על החלון, שתלך לבדוק דופק.

 

הסצנה בה דילן מק'קיי עוזב את 90210

בעונה השישית, אחרי מותה של טוני דילן, דילן מחליט לעזוב. הוא נפרד מברנדון, עולה על האופנוע ויוצא אל הלא נודע. הוא מגיח שוב בעונות מתקדמות יותר, אבל זה כבר לא זה. תמיד נזכור אותו כך.