למרות עליית המדרגה ביחסים והצעת הנישואין המתוקשרת, התקופה האחרונה לא הייתה אידיאלית עבור דניאל גרינברג ואייל גולן. בני הזוג אומנם נראים מאושרים מתמיד אבל חבריו הקרובים של הזמר מתקשים לקבל את הזוגיות ומערימים עליה קשיים מרחוק.

אתרי הרכילות ותוכניות הבידור מלאים באייטמים על סכסוכים מתוקשרים של גולן: אופירה אסייג לא מפסיקה להתראיין תחת כל עץ רענן על הסרת העוקב, והנקמה על הסרת העוקב, הקשר שלה ושל גולן, ועל זה שהיא כבר עברה הלאה. המנהל המקצועי בני פרץ שלא מתראיין בעצמו, דואג שהידיעות על הניתוק שלו ושל גולן יגיעו לאנשים הנכונים, וכמה מקורבים נוספים דואגים לפמפם בלי סוף אייטמים על השינוי שחל בזמר. לכל אחת מהכתבות על "הניתוק" של גולן יש מכנה משותף אחד בולט - דניאל גרינברג, הארוסה הטרייה היא ה"אשמה" הבלעדית לשינוי שחל בזמר.

ואם חשבתם שככל שיעברו הימים הדברים יירגעו טעות בידיכם, כי אתמול הרפש שמוטל על גרינברג עלה שלב, ובדיוק כמו שיר רוזנבלום של דודו אהרון בזמנו, חברים אנונימיים של גולן טוענים שדניאל הטילה כישוף על אייל גולן. כן, שמעתם נכון וכן, אנחנו עדיין ב-2019.

גרינברג היא לא היחידה שמואשמת בהטלת כישופים ורקיחת שיקויים. הפרשה הכי זכורה ומפורסמת שהצליחה לצלק את כולנו, היא כאמור זו בו הייתה מעורבת ארוסתו לשעבר של דודו אהרון, שיר רוזנבלום, שהואשמה ששבתה את דודו אהרון בקסמיה והרחיקה אותו מהוריו המסכנים ציפורה ומשה. בפעם אחרת הייתה זו יהודית באומן שנטען שכישפה את שימי ובגללה הוא התרחק מחבריו וילדיו. במקרה של רוזנבלום הוריו של אהרון הגדילו והזמינו את המקובל מאיר מסלטי לערוך בביתם טקס להסרת הכישוף. במקרה של תבורי את באומן מלבד אזכורים אקראיים על הסכסוך של שימי ובנו בן אל העניין דעך.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happiness is a choice ❤️

A post shared by 𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐆𝐫𝐞𝐞𝐧𝐛𝐞𝐫𝐠 (@danielgreenberg) on

אם התחלתם לפחד ולחפש שום ומלח, אל – גרינברג, באומן ורוזנבלום הן לא מכשפות. הדבר היחיד שמשותף לשלושת הנשים האלו היא העובדה שבני הזוג שלהן בשלב כזה או אחר במהלך הקשר בחרו בחברתן על פני בילוי עם חברים ישנים, ואולי שינו קצת את התפיסה או את סגנון החיים שלהם. לא בגלל כישוף אלא בגלל שבני זוג נוטים להשפיע אחד על השני, במיוחד כשהם מאוהבים. זה עובד לשני הצדדים אבל לאנשים עדיין יש נטייה לייחס לנשים תכונות של פיתוי, ערמומיות, ומניפולטיביות.

כשאנשים רוצים לעשות לעצמם סדר באיזשהו כאוס שנוצר בחיים שלהם, הם אוהבים למצוא לעצמם שעיר לעזאזל ונשים הן מטרה נוחה לכך והן היו כך מאז ומעולם. אחת הפרשות הכי אפלות בהיסטוריה של ארצות הברית קרתה ב-1692 בדיוק מהסיבה הזאת - ציד המכשפות של סיילם, במהלכו 13 נשים עמדו למשפטי ראווה, עונו ולבסוף נרצחו רק בגלל שתושבי העיירה החליטו שהן אשמות בכל מה שרע בה. לימים אזרחי ארה"ב הלקו את עצמם על הפרשה המזעזעת, אבל כנראה שלא כל העולם הפיק לקחים.

הפרש הגילאים, הפרשות מהעבר, הקשר עם האישה לשעבר - הזוגיות של אייל גולן ודניאל גרינברג היא חומר עסיסי למדורי הרכילות אבל יש קווים שאסור לחצות. במקום ש'המקורבים של' יתעסקו בהכפשת שמה של הדוגמנית ופגיעה בדימוי הציבורי שלה, כדאי שיעשו עם אייל גולן עצמו שיחת יחסינו לאן, ואחריה יסתכלו פנימה וינסו להבין מה גורם להם לפחד כל כך מנשים.