למרות ריבוי האירועים הדרמטיים ברחבי העולם אפשר להכריז שהכוכבת הגדולה של השבוע היא לגמרי טיילור סוויפט שהספיקה תוך ימים ספורים בלבד לספוג מטחים של חיצי שנאה וביקורת ובאותה נשימה לזכות בשורת פרסים ובאהבת הקהל. הכל התחיל מוקדם יותר השבוע כאשר סוויפט הפתיעה את עוקביה ופרסמה פוסט דרמטי בו הביעה את תמיכתה במועמד הדמוקרטי בטנסי. הזמרת האהובה לא פחדה לעצבן את מעריציה אוהבי מוזיקת הקאנטרי השמרניים ותקפה את מרשה בלאקברן המתמודדת הרפובליקנית שרצה לסנאט של טנסי. ועם חשבון אינסטגרם שמונה מעל 112 מיליון איש, מדובר בצעד אמיץ ולא מבוטל.

"בעבר סירבתי להביע את דעותיי הפוליטיות בפומבי, כתבה הזמרת, "אבל בעקבות כמה מקרים שקרו בשנתיים האחרונות בחיים האישיים שלי ובעולם אני מרגישה אחרת לגבי זה עכשיו. תמיד בחרתי לתת את קולי למועמדים שנלחמים למען זכויות אדם. אני מאמינה שכולנו שווים במדינה הזאת. אני תומכת במאבק של הקהילה הגאה ומאמינה שכל צורה של אפליה על בסיס של נטייה מינית או מגדר אסורה. הגזענות במדינה הזאת נגד אנשים שחורים היא מעוררת אימה ומחליאה. אני לא יכולה להצביע עבור מישהו שלא מוכן להיאבק ולשמור על כבודם של כל האמריקאים, לא משנה מה צבע העור שלהם, המגדר שלהם ואת מי הם בוחרים לאהוב".

View this post on Instagram

I’m writing this post about the upcoming midterm elections on November 6th, in which I’ll be voting in the state of Tennessee. In the past I’ve been reluctant to publicly voice my political opinions, but due to several events in my life and in the world in the past two years, I feel very differently about that now. I always have and always will cast my vote based on which candidate will protect and fight for the human rights I believe we all deserve in this country. I believe in the fight for LGBTQ rights, and that any form of discrimination based on sexual orientation or gender is WRONG. I believe that the systemic racism we still see in this country towards people of color is terrifying, sickening and prevalent. I cannot vote for someone who will not be willing to fight for dignity for ALL Americans, no matter their skin color, gender or who they love. Running for Senate in the state of Tennessee is a woman named Marsha Blackburn. As much as I have in the past and would like to continue voting for women in office, I cannot support Marsha Blackburn. Her voting record in Congress appalls and terrifies me. She voted against equal pay for women. She voted against the Reauthorization of the Violence Against Women Act, which attempts to protect women from domestic violence, stalking, and date rape. She believes businesses have a right to refuse service to gay couples. She also believes they should not have the right to marry. These are not MY Tennessee values. I will be voting for Phil Bredesen for Senate and Jim Cooper for House of Representatives. Please, please educate yourself on the candidates running in your state and vote based on who most closely represents your values. For a lot of us, we may never find a candidate or party with whom we agree 100% on every issue, but we have to vote anyway. So many intelligent, thoughtful, self-possessed people have turned 18 in the past two years and now have the right and privilege to make their vote count. But first you need to register, which is quick and easy to do. October 9th is the LAST DAY to register to vote in the state of TN. Go to vote.org and you can find all the info. Happy Voting! ???

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift) on

אחרי שסיימה בגדול לבקר את אמריקה של טראמפ, סוויפט הגדילה לעשות ותקפה באופן ישיר את המועמדת מטעם המפלגה הרפובליקנית: "לסנאט של טנסי מתמודדת אישה בשם מרשה בלאקבורן. בעבר הצבעתי תמיד לנשים ואשמח להמשיך לעשות זאת, אבל אני לא יכולה לתמוך במרשה. הדרך שלה מפחידה אותי. היא הצביעה בעבר נגד חוקים שנועדו לשמור על נשים והיא מאמינה בחוקים שפוגעים בחברי הקהילה הגאה. אלה לא ערכי המדינה שלי. אלה לא ערכי טנסי שלי". ואם כל זה לא הספיק, סוויפט הצהירה בריש גלי שאת הקול שלה היא תעניק למועמד שרץ מטעם המפלגה הדמוקרטית ועודדה את מעריציה לבחור בו. למרות שבעבר הזמרת כבר הצהירה שהיא תומכת במפלגה הדמוקרטית, בתקופה בה אמריקה שסועה ומחולקת, נקיטת עמדה כזו נגד מועמדת ספציפית וקריאה לפעולה נגדה היא סוג של "פתיחת חזית" נגד המפלגה הרפובליקנית בעיקר עבור זמרת שהתחילה ככוכבת קאנטרי ורבים ממעריציה הם שמרנים.

כצפוי אמריקה השתגעה והתפצלה לשניים – בעד ונגד טיילור. הדמוקרטים כמובן תמכו אבל השמרנים תקפו בכל הכוח והאשימו את הזמרת בכך שהיא שכחה מאיפה היא באה. אפילו הנשיא טראמפ בכבודו ובעצמו התערב ובאחת ממסיבות העיתונאים שערך במהלך השבוע עקץ את סוויפט ואמר שהיא לא מבינה מספיק בפוליטיקה כדי להביע דעה, והוסיף שעכשיו הוא אוהב אותה פחות.

אחרי כמויות השנאה העצומות שקיבלה בימים האחרונים, היו כאלו שהאמינו שהצעד שעשתה הכוכבת יפגע בקריירה שלה. אחרי הכל, כשזמרת שהתחילה את דרכה ככוכבת קאנטרי דרומית "מפנה עורף" למעריצים הוותיקים שלה יש סיכוי גדול שהם יפנו לה עורף ומעמדה יינזק. אבל כנראה שבעולם של סוויפט הכל ורוד יותר וגדול יותר. אז אחרי שהספיקה להעז ולהרים את ראשה, ואז לחטוף, לא רק שהזמרת לא נפלה, היא אפילו הצליחה לנסוק גבוה יותר – כשגרפה אתמול שלושה פרסים מכובדים ב- AMA, טקס פרסי המוזיקה האמריקאית ובכך הפכה לאמנית שזכתה במספר הפרסים הגדול ביותר בתולדות הטקס.

סוויפט המאושרת ספגה אהבה מכל כיוון ופעם אחר פעם עלתה לבמה לקבל את הפרסים לקול תשואות הקהל אוהד והמפרגן. התעשייה שברובה מתנגדת לטראמפ אהבה את האצבע המשולשת שהפנתה סוויפט לרפובליקנים, והקהל אהב אותה ואת האומץ שלה.

"התואר הזה, וכל תואר אחר שחולק הלילה, הוא תוצאה של הצבעת הקהל", אמרה סוויפט כשעמדה על הבמה ובידיה הפרס. "אתם יודעים על מה עוד מצביעים האנשים?" הוסיפה הזמרת בלי פחד" על בחירות האמצע בארה"ב ב-6 בנובמבר. לכו להצביע. אני אוהבת אתכם".