לפני כמה שנים, חוויתי טראומה מינית שטלטלה את חיי. באותה תקופה בדיוק חזרתי לארץ אחרי מסע בהודו, וחזרתי עם המון אופטימיות, קבלה, אהבה ופתיחות ראש. באחד הימים, הייתי בים באחד החופים של תל אביב, היה שם בחור שישב גם הוא לבד. התחלנו קצת לדבר, לא היה לי כל עניין רומנטי בו אך שוחחתי עימו ממקום חברותי לגמרי. בשלב מסוים בשיחה, הוא סיפר לי שהוא במין תקופת מעבר ושאין לו כרגע איפה לישון. בתום לב, הצעתי לו לישון יום יומיים בדירה שלי ושל השותפה, בחדר פנוי שהיה לנו. הוא הגיע אליי לדירה באותו היום, השותפה לא הייתה בבית, גם לא בלילה.

לצערי, הרצון שלי לעשות מעשה טוב, התגלגל למקום קודר שבו אותו אדם ניצל את הסיטואציה והטריד אותי באופן מיני. בסיטואציה בה הרגשתי חוסר אונים מאוד גדול. מאז נכנסתי למשבר גדול, אך לאט לאט ובזכות הרבה עוצמות נפש ואהבה מסביב הצלחתי לחזור לעצמי ולשוב אל כוחותיי. המוזיקה, העשייה והיצירה, הייתה חלק ניכר מהתרפיה שלי ומתהליך הריפוי.

בעבר היו לי מערכות יחסים ארוכות וטובות עם גברים וזה היה לי מאד טבעי ונוח אבל לאחר המשבר היה לי מאד קשה לייצר ולשמר מערכות יחסים עם גברים. כמעט שאיבדתי את האמונה שאוכל להיות שוב בזוגיות אמיתית,

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by INBAR (@inbar.home.inside)

כשעבדתי על אלבומי השני- Home Inside   שתכניו מתארים את המסע הפנימי שלי שעברתי בעקבות הטראומה, את החזרה שלי לעצמי והחיפוש אחר המקום היציב, הבטוח והמאוזן בתוכי, כתבתי את אחד השירים בו, מתוך רצון לייצר לעצמי נבואה שתגשים את עצמה. נבואת אהבה. השיר נקרא - My Love will come in winter  (האהבה שלי תגיע בחורף). בשיר תיארתי איך ארגיש כשאפגוש בו, ומה יהיה בינינו, ואכן כך קרה.

פגשתי בחורף בחור שהתפתחה בינינו אהבה אמיתית, וקשר רציני ומחייב, אחרי תקופה ארוכה בה פשוט לא הצלחתי ליצור זוגיות עם אף בחור שיצאתי איתו. כך למעשה, יצרתי לעצמי את מציאות חיי וזימנתי לעצמי אהבה, דרך שיר שבו קבעתי לעצמי עובדה - זה יקרה לי, בחורף הקרוב.

לעקוב אחרי ענבר חצרוני בפייסבוק לחצו על הלינק הבא.

מכל המשבר הזה שעברתי, ההתמודדויות והקושי, בסוף יצאתי מחוזקת ומלאת תחושת שליחות בנושא. אני מאמינה כי למוסיקה יש כוח רב להשפיע ולעצב את התרבות שלנו והחברה, ומרגישה מחויבות ואחריות חברתית להמשיך להביא למודעות הציבור את נושא מעמד האישה, והיחס כלפי נשים.

לצערי אני מכירה נשים רבות שחוו חוויות דומות ואף קשות יותר. קחו את הסיפור שלי למקום בונה וחיובי וזיכרו כמה עוצמות וכוחות יש בכל אחת מכן. החיים רצופים באתגרים עבורנו, ולעיתים גם מול בני המין השני. אבל מכל קושי אפשר ללמוד, לצמוח , להתחזק, ולהפיק ממנו את הטוב. הביעו את עצמכן, דעותיכן, תחושותיכן, ושתפו בחופשיות וביטחון את אשר על ליבכן. בלי בושה, וללא פחדים. היו קשובות לעצמכן, ונסו לבקר עצמכן פחות ולטפוח לעצמכן על השכם קצת יותר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)