במסגרת אי הוודאות האופפת אותנו בשנה האחרונה אין שמחות מאיתנו לבשר שאירועי פסח ייערכו ברחבי הארץ, אומנם תחת מגבלות ותווים סגולים וירוקים, אבל בהחלט יהיה איפה לבלות עם הילדים והמשפחה.

ירושלים

פסח במוזיאון ישראל בירושלים

הילדים הם האמנים בחול המועד הקרוב - מוזיאון ישראל מגשים חלום ומזמין ילדות וילדים להשתתף בתערוכת ענק בהשראת יצירות אמנות המוצגות במוזיאון. באתר המוזיאון יוכלו המשתתפים להתוודע אל התערוכות והמוצגים, לשאוב מהם רעיונות ליצירתם ולבוא איתה לאולם התצוגה המרכזי, שם יפגשו את צוות האוצרים לחינוך לאמנות שישמעו על מקורות ההשראה, יחלקו להם תעודות אמן/ית צעיר/ה ויסייעו להם לתלות את עבודתם בתצוגה.

בנוסף, המשפחות שיבקרו בפסח במוזיאון ייהנו מתערוכות ופעילויות: התערוכה יעקב קאופמן: 1001 דמויות המאפשרת להתבונן בכאלף(!) דמויות – כל אחת בעלת אישיות משלה; סדנת-אמן בהשראת התערוכה ושעת סיפור  בליווי גיטרה, שירים, בובות ועוד הפתעות; בתערוכה כל אנשי המלך תוצע למשפחות ערכת פעילות מיוחדת ובתערוכת "אימוגליפים" ייהנו המבקרים לבחון את הקשר בין האימוג'י לכתב החרטומים. כמו כן, יוכלו המבקרים לרכוש את צופן טדי - ערכת חידה שלוקחת את המשתתפים למסע מרתק ומהנה ברחבי המוזיאון; ועוד.

מחיר: הכניסה לילדים חינם, 20 שקלים לסדנה

לפרטים: מוזיאון ישראל ירושלים 

-צילום: אלי פוזנר. באדיבות מוזיאון ישראל- בפסח הזה במוזיאון ישראל הילדים הם האמנים

טיילת החומות בירושלים

טיילת החומות פתוחה בחוה"מ פסח חינם ולכולם, בתמיכת בנק הפועלים. הטיילת היא אתר מורשת עולם של אונסק"ו ומציעה עד 4.5 ק"מ של טיול רגלי בטוח, באוויר הפתוח מול הנופים המרגשים של העיר העתיקה והחדשה, באוויר הנקי והצלול, גבוה מעל העיר, ובקצב שלכם.

הטיילת הדרומית היא משער יפו ועד הכותל ועוברת מעל ממילא, ימין משה, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, גיא בן הינום, תצפיות נדירות על הרובע הארמני והיהודי, מכלול שער ציון ונוף עוצר נשימה אל הר הזיתים והקדרון; הטיילת הצפונית נמתחת משער יפו ועד שער האריות ומציעה תצפיות נדירות על הר הזיתים, הר הצופים, סנטה אנה, הרובע המוסלמי, מוזיאון רוקפלר, מכלול שער שכם והרובע הנוצרי.

יש גם סובב חומות 360 למיטיבי לכת - מהטיילת הדרומית ועד שער האשפות ומשער האריות וחזרה עד שער יפו. הדרכה עצמית באפליקציה חינמית.

מותנה בהרשמה מראש באתר

טיילת החומות בעיר העתיקה בירושלים. צילום: פמי

סיורי BeeTravel - תוכן, דרך חוויה

סיורים חווייתיים של חברת הטיולים הוותיקה שפיתחה בשנה האחרונה ממשק של סיורים מודרכים עם הנייד. לפסח מוצעים סיורים בירושלים וברחבי הארץ המועברים באמצעות הממשק העצמאי הפשוט להפעלה, בהנחיית מורי דרך, שחקנים ואנשי קולינריה.

בין הסיורים: מוטל והכותל - סיור מומחז ברובע היהודי, דמויות בנחלאות, משחקי חפש את המטמון ברחובות ושכונות העיר, טעימות בשוק מחניודה, ועוד.

מחיר: 99 שקלים למשפחה, זמין לשבועיים.

פרטים באתר

מוטל והכותל סיור מומחז בעיר העתיקה מבית GOBEETRAVEL במיוחד לפסח 2021

הצגות של תיאטרון הקרון

יומיים של הצגות חינם וסיורים תיאטרליים במרחב הפתוח עם תיאטרון הקרון במרחב הפתוח לצד סיורים תיאטרליים לכל המשפחה - המסע אל ממלכת פעמון סיור משחק תיאטרלי בשילוב אמצעים חזותיים, הקלטות קול ומשחק שטח בליווי מדריכים בגן הפעמון ו"איפה גב' גבאי" תיאטרון המשלב משחק, הפעלת בובות, שירים, סיפורים בסמטאות שכונת ימין משה.

מחיר: הצגות ללא תשלום, סיורים תיאטרליים 30 שקלים (בהרשמה מראש בלבד)

לפרטים: תיאטרון הקרון 050-3352525

אמני רחוב בירושלים. צילום: דור פזואלו

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

אוצרות האדמה במוזיאון המדע מזמין את הקהל ללכלך קצת את הידיים במגוון הדגמות, סדנאות ומיצבי אמנות, שיחשפו את נפלאות הטבע החבויים באדמה: מטוטלת חול, מבוך אדמה ענקי, גבישים מחשמלים, מתחם מנדלה, יצירה בחימר, מעבדה לחקר גבישים, סדנת בנייה - קסם החול והאבנים, מיצג אמנות אדמה, ועוד. בנוסף מוצגות במוזיאון 10 תערוכות אינטראקטיביות לטווח גילים רחב.

מחיר: עד גיל 5 חינם, 45 שקלים למבוגר, 160 שקלים לכרטיס משפחתי

לפרטים: מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, קריית המוזיאונים 3 ירושלים, 02-6544888

 

הגן הבוטני גבעת רם ירושלים

פסטיבל פנטזיה של אביב בגן הבוטני עם מרבדים של צבעונים, כלניות, נרקיסים, אירוסים, תורמוסים, נוריות, שקדיות, אגסים ועוד ופסטיבל פנטזיה של אביב עם דמויות מעולם האגדות בשלל פעילויות.

כמו כן, במהלך חול המועד תתקיים תחרות צילום פרחי הבר של הגן הבוטני, במסגרת המיזם להצלת פרחי הבר ע"ש נחמה ריבלין מוזמן הקהל לשלוח צילומים של פרחי הבר שבגן הבוטני או פרחי בר שצמחו מהזרעים שהפיץ הגן הבוטני במסגרת המיזם. הצילומים הזוכים יזכו בפרסים ובנוסף יוצגו בתערוכה בגן הבוטני.

מחיר: 35 שקלים לכרטיס

לפרטים: הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים, 02-679401

פסטיבל פנטזית אביב בגן הבוטני פסח 2021. צילום: ניר ווילד

מוזיאון המוזיקה העברי ירושלים

צלילי החירות במוזיאון המוזיקה העברי ירושלים עם סיורים מודרכים בחללי המוזיאון, הממחישים את היציאה מעבדות לחירות דרך מוזיקה. בסיורים הקצביים מלאי הגרוב בעקבות כלי הנגינה של כל תפוצה ועדה יוכלו המבקרים להתנסות בתיפוף, להכיר סוגי מקצבים שונים ולהתחבר לייחודיות המוזיקלית של כל תפוצה.

מחיר: 45 שקלים לילד מגיל 5, 60 שקלים למבוגר

לפרטים: מוזיאון המוזיקה העברי, יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה, ירושלים, 02-5406505

 

מוזיאון לאמנות האסלאם

פסח לכל המשפחה במוזיאון לאמנות האסלאם כולל חדרי בריחה אינטראקטיביים, סדנאות יצירה וסיורים מודרכים בתערוכה "זמן".

מחיר: הכניסה לילדים חינם

לפרטים: המוזיאון לאמנות האסלאם, הפלמ"ח 2 ירושלים, 02-5661291

מוזיאון האסלאם ירושלים חדר בריחה סוד השעונים. צילום: שי בן אפרים

אירועי עיריית ירושלים

פעילויות בספריות העירוניות - המחלקה לספריות עירוניות תקיים סדרת אירועים לילדים ולנוער באמצעות מערכת הזום לילדים הנמצאים בחופשת חג. בין הפעילויות יתקיימו: סדנת פיסול, שעות סיפור, הצגות, סדנת קומיקס ועוד. פרטים באתר

נושמים אביב ירושלמי – להעביר את החופשה עם חוויית פריחה וטבע לכל המשפחה באתרי טבע עירוניים. פרטים באתר

"ארטור" - מרתון סיורי אומנות ייחודיים, במסגרתו יתקיימו 9 סיורי אומנות חווייתיים בגלריות ומרכזים יצירתיים כמו "ביתא", כשבכל סיור יינתן דגש אומנותי על מבט אחר בעיר. הסיורים מוצעים במחיר סמלי של 20 שקלים ויתקיימו במסגרת המיזם "ברוטינה".

אירועי תרבות וכליזמרים ברחבי העיר - לאורך ימי חול המועד פסח יוצגו מופעי רחוב בהשתתפות אמנים וכליזמרים במרחב הפתוח. ההופעות יתקיימו ברחובות הראשיים שבמרכז העיר לרבות ציר יפו, בשעות 11:00-14:00.

ברכת הכוהנים - אירוע מרגש בכותל המערבי שיתקיים ב-30.3 וישלב פעילות מוזיקלית.

 

צפון

פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-31 להצגות ילדים

פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-31 להצגות ילדים יתקיים בחוה"מ פסח בתאריכים 29-31.3. הפסטיבל יתקיים במשך שלושה ימים ויועלו בו חמש הצגות מקור כשההצגה הפותחת היא "הכל זהב" - הצגה מוזיקלית מהשירים האהובים של להקת התרנגולים. בין הפקות המקור  שהופקו במיוחד לפסטיבל, בעלות שפה תיאטרלית ייחודית, מתוחכמת ופורצת דרך: "זה בראש שלך", "אֲחוֹתִי הַגְּדוֹלָה מִכֻּלָּם", "בנעליו", "האריה הרעמתן והג'ירפה גם", "מכתב הקסם" ועוד שורה של הצגות ומופעים, בהם סיור תיאטרלי אינטראקטיבי, הרפתקת הגן המכושף - סיור תיאטרלי חווייתי, שירי הילדים של נתן אלתרמן מתעוררים לחיים - פרויקט מוזיקלי מצחיק ומרגש לקטנים ולגדולים המבוסס על טקסטים של אלתרמן, מופע תיאטרלי לפעוטות, הצגות בהפקת תיאטרון אורנה פורת, הצגה בהשראת סיפורה יוצא הדופן של גרטה טונברג, ועוד שורה של אירועים ומופעים.

פרטים באתר 04-8600500

האריה הרעמתן. פסטיבל חיפה להצגות ילדים ה-31, צילום: אילן בשור

מדעטק

במסגרת אירועי פסח במדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה יוצגו תערוכה מקורית חדשה, מיצג חדש של כדור הארץ והדגמות מדעיות מפתיעות. "מעשה פלאים" היא תערוכה מקורית ובה מוצגי מדע חווייתיים בעיצוב, גודל ואינטראקטיביות, שלא נראו מעולם בישראל, טורנדו בגובה שישה מטרים, תותחי עשן עוצמתיים, חוויית מראות אינסופית, נגינה על קרני לייזר ענקיות, מוצג גלים בגובה שבעה מטרים ועוד מוצגי אור עצומים. כל מיצג בתערוכה החדשה מתבסס על עיקרון פיזיקלי בודד מעולמות האופטיקה, הגלים, האור ומכניקת האוויר.

מחיר: 65 שקלים לאדם, עד גיל 5 כניסה חינם

לפרטים: מדעטק חיפה

מעשה פלאים, תערוכה במדעטק. צילום: מושון תמיר

משכן לאמנות עין חרוד

בפסח יוצאים עם משה ובני ישראל למדבר הגדול, לביקור באוהל מועד במרחב קסום ומסתורי, במטרה לייצר עבודות פסיפס וללמוד על כלי הפסח העתיקים מאוסף המוזיאון. הפעילות בהשראת התערוכה "ידעתיך" של האמן גרגורי אבו, המוצגת במשכן, כל ילד יקבל ערכת יצירה לפעילות ויעבור בכמה תחנות יצירה.

מחיר: 30 שקלים לילד, 40-20 שקלים למסוגר

לפרטים: משכן לאמנות ע״ש חיים אתר, עין חרוד, 04-6486038

 

אירועי פסח ברמת הגולן

ברחבי רמת הגולן ייערכו סיורים מודרכים, סדנאות, טיולים ועוד. בין האירועים סיורים באתר המורשת הלאומי עין הקשתות; מסלול אור-קולי מהנה לכל המשפחה המדובב בהרבה הומור על ידי כוכבי "ארץ נהדרת" בפארק הירדן וגם טיולי עששיות בפארק הירדן; צופן האפיקומן מבית רונדוgo - פעילות חווייתית במפקדת הכוחות הסורים; סיורים ומתקני אקסטרים באתר החרמון - רכבל מבקרים, מזחלות אקסטרים, SKY RIDER, מזחלות שלג; אתגר הבונקר בתל סאקי; טיולי אביב במרכז רכיבה גיל-גולן; סיור בעקבות חיי הלילה בגולן - סיורי לילה בעקבות בעלי חיים; ועוד.

לפרטים: תיירות הגולן 

גיל גולן. צילום: אמיר דובדבני

כפר מסריק

משה ופרעה משוקולד בסוד הפלא הקיבוצי בכפר מסריק בגליל המערבי יככבו בסדנת שוקולד מתוקה בשיתוף עם בוטיק השוקולד אודט; בסדנת יצירה אפשר להכין צלחת פסח צבעונית ויפה כמו שהכינו במפעל נעמן, המפעל האגדי של קיבוץ כפר מסריק ולהתרשם מאוסף הכלים הקיבוציים הנוסטלגיים.

לפרטים: כפר מסריק, 054-9193312

 

טיול ליקוט משפחתי בגליל

מורה הדרך אופק רון כרמל יוביל טיול ליקוט לכל המשפחה, שבמהלכו לומדים להכיר, לזהות ולבשל את הצמחים האכילים שסביבנו. הסיור מסתיים בסדנת בישול להורים וילדים, בה מכינים פוקאצ'ות על הטאבון עם עשבי תיבול, קציצות מחובזה, סרפד וחרדל או תבשיל מוקפץ, סלט ירקות עשיר עם פרחים צבעוניים ועלים מהשדה ועוד הפתעות.

מחיר: 170 שקלים למבוגר, 120 שקלים לילד

לפרטים: 072-3971192

 

פסח בעכו

עכו מציעה שפע פעילויות לכל המשפחה לחול המועד - כל אתרי התיירות בעכו העתיקה בכרטיס אחד חגיגי במיוחד, באחת הערים העתיקות בעולם. האתרים הכלולים בכרטיס: אולמות האבירים, החמאם התורכי, בית כנסת ומרכז מורשת רמח"ל, מנהרת הטמפלרים, מוזיאון עוקשי ומוזיאון אוצרות בחומה.

בנוסף, בעכו נמצא האקסטרים פארק האתגרי הגדול והמקצועי ביותר בישראל ובו מתחם טיפוס משולב מציאות מדומה, קיר טיפוס בגובה 32 מטרים, אומגה ענקית באורך 90 מטרים, מסלולי SKY TRACK ומעל 2000 מטרים של קירות טיפוס, עם כ 8,000 אחיזות טיפוס ומגוון מתקנים, המותאמים לכל רמת קושי ולכל גיל.

מחיר: 40 שקלים למבקר לכל האטרקציות (מלבד פארק האקסטרים)

פרטים באתר

אולמות האבירים בעכו. סופר אלבום מצלמה בזמן

מרכז

מוז"א

במוז"א, מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב,  ייערכו פעילויות סיורים וסדנאות בביאנלה לאומנויות ולעיצוב ובתערוכה החדשה - טבע עולמי. טבע מקומי.

יוצגו מבחר תצלומי הטבע המוצגים בשתי תערוכות - תמונת טבע ו-Wildlife photographer of the year, המזמינות להתבונן מקרוב על מצב הטבע בארץ ובעולם. תערוכת הצילום הישראלית תמונת טבע מדמה מסעות צילום של 65 צלמי טבע בנופי הארץ; תערוכת הצילום הבינלאומית Wildlife Photographer of the Year היא הזדמנות לראות מגוון מינים של בעלי חיים וצמחים ממקומות שונים בעולם, המצולמים בסביבתם הטבעית, לפגוש יצורים רחוקים, לעיתים מוזרים, שכולם, בלי יוצא מן הכלל, חולקים עמנו את כדור הארץ.

במסגרת התערוכות לכל המשפחה ייערכו סדנאות יצירה במגוון חומרים בהשראת תערוכת צילומי הטבע; סדנאות צילום עם הצלם נדב בגים המתמקדת בעולמן של חיות קטנטנות; סדנת באתי, ראיתי, צילמתי עם הצלם יובל אצילי; טיול בשטחים הפתוחים והפחות מוכרים של המוזיאון, והתנסות בצילומי טבע אישיים; בישול סולארי - חופש סדנאות וחינוך סביבתי; בקצב הטבע - מפגש עם המוזיקאי איתי רזניק ועוד.

פרטים באתר

מוזיאון מוזא, Amir Abramovich

מוזיאון תל אביב לאמנות 

מגוון פעילויות יצירתיות לילדים מותאמות למצב ברחבי מוזיאון תל אביב לאמנות, בהם מסע לחיפוש יצירות הנחבאות במוזיאון; ג'ונגל עירוני - מסע בעקבות פסלי חיות ותיאורי טבע במוזיאון; ערכות יצירה אישיות בשימוש מגוון חומרים בעקבות תערוכות מובילות במוזיאון; סודי ביותר: משימת ריגול - כתב חידה בלשי לכל המשפחה ברחבי המוזיאון, ועוד.

לפרטים: מוזיאון תל אביב לאמנות

אתרי חינם בחסות בנק הפועלים, מוזיאון תל אביב לאמנות. צילום: עמית גדרון

מוזיאון אגם

תערוכה חדשה לכבוד פסח ומגוון פעילויות לקהל הרחב - סיורים מודרכים, סדנאות יצירה לילדים במוזיאון אגם בראשון לציון. במסגרת התערוכה החדשה "והגדת ברוך מתחילה" תוצג הגדת הפסח המצוירת מאת האמן יעקב אגם שהודפסה בטכניקת הדפס משי, ויצאה לאור בצרפת בשנת 1985.

במוזיאון אגם מוצגות עשרות יצירות מרהיבות של האמן יעקב אגם, עבודות אמנות קינטיות ופיסול בתנועה. המוזיאון מזמן למבקרים חוויה רב חושית בסביבה עטופה בשלל צבעים, גירויים ותנועה. האמנות של יעקב אגם מרתקת צופים מכל הגילים ובמיוחד ילדים שחוקרים ומגלים את העולם בכל החושים. הצופים מוקפים בסימפוניה ויזואלית מהפנטת, כל צעד וכל מבט חושפים מוטיבים חדשים ומשתנים בחלל ויוצרים סביבה מעוררת השראה.

מחיר: 25 שקלים לכניסה, 25 שקלים לסדנת יצירה

לפרטים: מוזיאון אגם, רחוב מיש"ר 1, ראשון לציון

יעקב אגם - הגדה של פסח, מוזיאון אגם

פסטיבל תור הזהב באשדוד

חגיגה של רב תרבותיות בחול המועד פסח במתחם התרבות אשדוד. כמיטב המסורת הפסטיבל מאיר את הקשר בין הקהילות הרבות והמגוונות החיות בישראל ובאשדוד וחושף פסיפס מוזיקלי ותרבותי. השנה יארח הפסטיבל את אנסמבל הפייטנים הישראלי בראשות רבי דוד אדרי במופע "בבהילו יצאנו"; את דורית ראובני ואהרון פררה במופע "לדינו"; את המופע "את ואני והרוח" - מופע מחווה ליורם טהר לב; כשהטנגו פוגש הכלייזמר בבלקן עם התזמורת הסימפונית אשדוד; "זהב בלב" עם הזמרת בת אלה, ועוד.

מחיר: 119-75 שקלים

פרטים באתר 08-9568111 

 

מוזיאון האדם והחי

תערוכה חדשה ופעילות פסח לכל המשפחה במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן - 'סיפור שלא נגמר?!' היא תערוכה אינטראקטיבית חדשה המציגה סיפורי ילדים אהובים על חיות בסכנת הכחדה, למשל מה המשותף לאריה שאהב תות, לפיל שרצה להיות הכי, לינוקא באי הנשרים ולשמוליקיפוד?

התערוכה היא שיתוף הפעולה השלישי של המוזיאון עם המעצב משה אש, בתערוכה המחברת בין עולם ספרי ילדים לבין עולמות בעלי החיים בשילוב משחקים והפעלות. בנוסף ייערכו פעילויות נוספות כמו סיור חווייתי, חפש את המטמון בגינת הקקטוסים, סדנאות יצירה ועוד.

פרטים באתר ובטלפון: 03-6315010

מוזיאון האדם והחי, סיפור שלא נגמר צילמה: דורית ווליניץ

אנו - מוזיאון העם היהודי

מוזיאון חדש בשם אנו בקמפוס אוניברסיטת תל אביב שפתח את שעריו במרס 2021 לאחר 10 שנות תכנון וארבע שנות בנייה. שלוש קומות וארבעה אגפים המרכיבים את המוזיאון היהודי הגדול והמקיף בעולם, המספר את סיפורו מעורר ההשראה של העם היהודי כפי שלא סופר מעולם תוך חוויה מוזיאלית אחרת.

מוזיאון העם היהודי (לשעבר בית התפוצות) נפתח תחת השם אנו עם מיצגי ותערוכות המוזיאון, משקפים בין השאר את התבלטות העשייה היהודית בתחומים אמנות, משפט, פוליטיקה, אופנה, ספרות, מדעים מדויקים, ערכים ומוסר ועוד.

לפרטים: אנו - מוזיאון העם היהודי. נמצא בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רחוב קלאוזנר, רמת אביב

 

תערוכת Van Gogh הבינלאומית

בפארק פרס חולון תתקיים תערוכת Van Gogh הבינלאומית שכבר הוצגה ביותר מ-50 מדינות בעולם. התקופות השונות בחייו של ואך גוך והסיפורים שמאחורי הציורים מקבלים בתערוכה מימד חדש ופורץ גבולות - ציורים היוצאים מהמסגרת ומוצגים ב-360° בין פינות וקירות באמצעות הקרנה המעניקה פרספקטיבה חדשה. 

מחיר: 144 שקלים לכרטיס, 59 שקלים ללקוחות ישראכרט, 49 שקלים לתושבי חולון

לפרטים: מתחם לה פארק, שד' ירושלים 216-218 פארק פרס, חולון, 9066*, www.vangogharena.co.il

 

מוזיאון בת ים

אגדות של פסח לילדים במוזיאון בת ים - סיורים חווייתיים לכל המשפחה ופעילות יצירה לילדים בתערוכה "אגדות אמיתיות".

התערוכה לכל המשפחה במוזיאון בת ים לאמנות מתמקדת בחמישה גיבורי תרבות: המלחין צ'ייקובסקי, החוקר ומייסד תורת האבולוציה צ'ארלס דארווין, המנהיגה כריסטינה מלכת שבדיה, פאטימה מוחמד אל-פיחרי ממרוקו, שהקימה את האוניברסיטה הראשונה בהיסטוריה ויעקב אפשטיין - גיבור מקומי, מחשובי הפסלים הציבוריים בישראל. הסיפורים שנכתבו אודותם, מאת הסופר תום בייקין-אוחיון, כונסו בסדרת ספרי ילדים הנושאת את השם "אגדות אמיתיות". בתערוכה במוזיאון בת ים, יוצאים איורי הגיבורים מדפי הספר, מתנתקים מהסיפורים ומקבלים חיים עצמאיים.

לפרטים: מוזיאון בת ים לאמנות ע"ש בן ארי, סטרומה 6, בת ים, ובקבוצת הפייסבוק "הילדים של מובי"

אגדות של פסח במוזיאון בת ים -חן לב, דארוין באיי גלפגוס

 

המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR

מציאות, אולי מדומה היא תערוכה חדשה במרכז לאמנות עכשווית ברמלה בהשתתפות שלושה אמנים מובילים - אמנית הווידיאו קרן גלר, הצייר והפסל יובל שאול והצלמת טל שוחט.

התרבות הפופולרית נוגעת לא מעט בשאלות תוקף המציאות: לתוכניות מתוכננות לפרטי פרטים קוראים "ריאליטי" ותחומי ההדמיה השונים של מציאות מדומה או רבודה הפכו לשכיחות בבידור לא פחות מאשר במדע.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: המרכז לאמנות עכשווית CACR, רחוב הרצל 112, רמלה, בתיאום מראש 08-9216873

 

מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

מגוון פעילויות לילדים ולמשפחות בחול המועד פסח כולל ערכות גילוי ויצירה משפחתית בתערוכות; פעילות משחק בגן הפסלים של מוזיאון הרצליה; מפגשי אמנות ויצירה דו לשוניים עברית / ערבית ועוד.

פרטים באתר

ערכת משחק בגן הפסלים של מוזיאון הרצליה

פסח קולינרי במטה יהודה

קהילת Farm To Table Israel המחברת בין חומר גלם ישראלי לבין צרכנים תתכנס בפסח כדי לחגוג לאזור היין העולמי הראשון בישראל שזכה בהכרה - מטה יהודה. מדובר באירועי פופ אפ טאפאס ויין בכוסות עם אוכל קליל על בסיס תוצרת ישראלית, גבינות ודגים נאים.

קבוצת הפייסבוק של קהילת Farm To Table Israel שנולדה בקורונה מאפשרת להכיר משקים, חקלאים ויצרנים ייחודיים בישראל המפיקים מהאדמה ירקות, פירות, יין, גבינות, שמן זית ועוד.

בחול המועד פסח ייערכו האירועים הבאים:

יום שלישי ורביעי 30-31.3 בשעות 15:30-100 ביקב נבו

יום חמישי ושישי 1-2.4 בשעות 18:00-11:00 ביקב יפו

האירועים בהרשמה מראש, כמות אנשים לפי כל ההגבלות והתקנים

מחיר: מ-35 שקלים למנה / כוס יין

פרטים והרשמה באינסטגרם ובעמוד הפייסבוק

 

פסח בפארק נאות קדומים

פסח ירוק בשביל הסביבה בפארק נאות קדומים - המבקרים בפארק יבחרו בין שני מסלולי הליכה באורך 1.5 ק"מ ו-2 ק"מ  וייהנו מפריחת האביב, תחנות מודרכות, בנייה ירוקה, מפגש עם דמויות מהעבר, יצירה מחומרים ממוחזרים, מופע מוזיקלי ועוד שלל הפעלות לכל המשפחה. המסלולים יעברו בגורן הממוקמת בין שדות הגן, במערת החומר יוכלו המבקרים לראות כמה רבים היו שימושיו של כלי החרס בעולם העתיק, יתנסו בכתיבת אוסטריקן – שהוא המסרון הקדום, בור המים, תצפית על גבעות נאות קדומים, שרידי יישוב עתיק ועוד. שני המסלולים מתאחדים במתחם בריכת שלמה, שבו יפגשו המטיילים דמויות צבעוניות שיציגו להם את החיים בעת העתיקה.

מחיר: הכניסה חופשית בחסות בנק הפועלים 

פרטים באתר ובטלפון: 08-9770770

דרום

מוזיאון הלגו באילת

ממלכת הדינוזאורים במוזיאון הלגו באילת - התערוכה המורכבת מיותר מ-10 מיליון קוביות לגו המרכיבות את הדינוזאורים בגודל מרשים. בתערוכה יש כ-50 מיצגי דינוזאורים שונים בחלל המעוצב כיער טרופי כשברקע פס קול מקורי המדמה חוויית ג'ונגל חלומית. בנוסף הוקמו בחלל הטרמינל 10 מתחמים שונים המשלבים את כל מותגי לגו המוכרים כמו לגו נינג'גו, לגו מלחמת הכוכבים, לגו סיטי, לגו ארכיטקטורה, לגו מיינקראפט, וכל זה לצד מתחם משחקי אקס-בוקס, סימולטורים לילדים סביב עולם הלגו ועוד.

מחיר: 139 שקלים, 109 שקלים במכירה מוקדמת, 55 שקלים לתושבי אילת

פרטים באתר, מתחם שדה התעופה הישן אילת, 9066*

תערוכת הדינוזאורים באילת. צילום: לירון מילוא

חגיגת פסחקלאי בצפון הנגב

אזור צפון הנגב ידוע במשקים החקלאים הרבים שבו, במרחבים הפתוחים המרהיבים וכמובן בפריחה המרשימה. בחול המועד פסח תיערך חגיגת "פסחקלאי" - המבקרים יוכלו ליהנות מפעילות קטיף עצמי של גזרים צבעוניים, עגבניות שרי, תפוחי אדמה ועוד במשקים ברחבי האזור.  ישר מהאדמה ועוד בקטיף לי, להכיר את המרור והכרפס בשביל הסלט ולקטוף תותים תלויים ומתוקים באורי תותים ובמשק 77. במבוך מרים יהיה ניתן ללכת לאיבוד במבוך עצום של צמחי תבלין, בנקודה ירוקה בניר עוז מגלים איך חזון של גן פורח על שפת המדבר הפך למציאות ובחוות הקקטוסים ללמוד על הקקטוס כל מה שעולה על הדמיון ואפילו יותר.

פרטים באתר  או בעמוד הפייסבוק "פסטיבל דרום אדום"

כל הארץ

80 אתרים בחינם

בפעם ה-16 ייפתחו יותר מ-80 אתרים, מוזיאונים, עסקי תיירות קטנים מהדרום וסיורים מודרכים ברחבי הארץ בחינם במהלך חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים המציין 100 שנה להיווסדו.

בין האתרים שייפתחו בחינם השנה: מוזיאון תל-אביב לאמנות, מוזיאון העיצוב חולון, יער האיילים, יד לשריון לטרון, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, מוזיאון ינקו דאדא עין הוד, פרובוט, אקו כנרת המעבדה השטה, מוזיאון חיפה לאמנות, פארק קצרין, מוזיאון אוצרות בחומה, מוזיאון ג'ו אלון בנגב, כפר ביתא ישראל, מוזיאון אשדוד לאמנות, פארק נאות קדומים, אתר הפרדסנות ברחובות.

פרטים באתר

מוזיאון העיצוב חולון, יפתח חינם בחסות בנק הפועלים, צילום: אלעד שריג

 

יש לאן - משחקי ניווט משפחתיים

"יש לאן" - טיול ופעילויות בעשרות אתרים בכל רחבי הארץ בעזרת ובאמצעות משחק ניווט ואתגר עצמאי כייפי ומגבש לכל המשפחה. "יש לאן" הוא מיזם ניווט המציע פעילות משפחתית מומלצת במיוחד בזמן הקורונה, בעשרות אתרים בכל רחבי ישראל, ממטולה ועד אילת, כשלאורך כל הדרך בטיול המטיילים מקבלים משימות ושאלות מרתקות לנייד. משחק הניווט משלב אתגר, גיבוש משפחתי וכיף עם תוכן איכותי, ערכים וידיעת הארץ. המשחק קל, פשוט ונוח לתפעול תוך כדי הטיול המשפחתי עצמו.

לפרטים: יש לאן