חופשה עם הילדים בתקופה הזו של השנה יכולה להיות טריקית - קשה לחזות מראש האם הגשם יפתיע אתכם או דווקא החמסין. מצפה רמון היא בדיוק המקום לבקר בו בעת הזו של השנה, רגע לפני שהחום הגדול יקשה עליכם. 

איפה ישנים? 

מלון סוויטות רמון ביי סמארט מספק יחידות אירוח משפחתיות בדיוק לטיול משפחתי. שני חדרי שינה מלאים ופינת אירוח שנותנים את התחושה של רווחה שכל כך חיונית כשנוסעים לחופשה קצרה. בחוץ יש אפשרות להתרוצץ או לשחק בכדור והאטרקציה של העונה - בריכה מחוממת למי שלא שוכחים להביא בגדי ים...ארוחת הבוקר הישראלית היא כל מה שאתם צריכים בין אם אתם הגדולים או הקטנים במשפחה. המלון הזה הוקם לאחרונה בתוך העיר ומאפשר הליכה רגלית ברחבי העיר- למצפה הר גמל, למרכז המבקרים או להליכה לבית הכנסת הסמוך. 

מלון סוויטות רמון ביי סמארט - חדר משפחתי מושלם למשפחות

מלון סוויטות רמון ביי סמארט - חדר משפחתי מושלם למשפחות

מה עושים? 

מכתש רמון ומרכז המבקרים הם כמובן שני יעדים שאסור להחמיץ כשמגיעים למצפה. המכתש כולו הוד והדר והתצפיות היפות ביותר עליו נמצאות דווקא בעיר עצמה. הליכה קלה להר גמל מספקת לכם מספיק תמונות לסטורי גם מבלי שתלכו הליכה ממשית אבל למשקיעים יש שפע של מסלולי הליכה ששווה להכיר. 

מרכז המבקרים על שם אילן רמון ז"ל של רשות שמורות הטבע והגנים מציג מיצגים אינטראקטיביים הן של המכתש ונסיבות היווצרותו והן את סיפורו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, חייו, הכשרות והנסיבות הטרגיות שהובילו אל מותו. זהו מרכז מיוחד שמשלב בין חלל לגאולוגיה ולמרות שהחיבור הראשוני הוא על בסיס השם שלו בלבד, יש הרבה עניין עבור ילדים להכיר את רמון ופועלו למען החברה הישראלית דווקא פה.  

יש לא מעט מסלולי טיול מומלצים אבל הנה כמה המלצות למי שמגיע אל המכתש:

  • ציר צבעי הרמון – מסלול נוח ברכב, שיקח אתכם בין כותלי המכתש, העשויים שכבות וצבעים | למידע נוסף על המסלול »
  • הר ארדון – הטיול המלא מתאים למטיבי לכת וכולל עלייה וירידה לא פשוטות. יחד עם זאת המאמץ שווה את זה ומהפסגה תראו תצפית יפהפיה. אבל – תוכלו לראות את ההר גם מגבעת חרוט וזהו מסלול קצר וקל יותר | למידע נוסף על מסלול »
  • פרסת נקרות – טיול של עד חצי יום הליכה בתוך נחל, שנראה ממש כמו פרסה על המפה ובתוכו צמחייה מדברית, סלעים מיוחדים וכמה מקומות פוטוגניים במיוחד | למידע נוסף על המסלול » 
  • המנסרה - חלקכם בוודאי זוכרים את המקום הזה מטיולים בעבר והוא אכן מלא יופי גם כעת. תצורות של אבן יוצרים תחושה שאתם עומדים בפני מנסרה של עץ שכל החלקים בה שווים ומשויפים אבל למעשה נוצרו באופן טבעי לפני אלפי שנים. 

 

ואם לא בא לכם טיול רגלי: יש לא מעט חברות טיולים מקומיות, שמציעות ימי טיול בג'יפ, או על אופניים, הדרכה מקומית ועוד שירותי תיירות משתנים בשטח, כמו למשל חברת בטבע – חוויות בארץ המכתשים.

זריחות, שקיעות וכוכבים

אין תחליף לשעות הזריחה, בהן מכתש רמון נצבע בצבעים ורדרדים, או לשעות השקיעה, בהן הוא נצבע בזהב. אלו הן השעות בהן תרצו לבלות על שפת המכתש.

את הזריחה מומלץ לראות מכל פינה של טיילת המכתש, שנמצאת במזרח העיר, או עלהמרפסת התלוייה, שנמצאת ממש ליד מרכז המבקרים. את השקיעה כדאי לתפוס באחד המקומות הכי איקוניים של העיר – הר גמל, במידה לא אכפת לכם לחלוק אותה עם אחרים.

בכל ערב כדאי להגיע לטיילת כדי לתצפת על כוכבים- זה המקום לראות בו כוכבים ובעיקר אם נפלתם על מועד שבו יש גשם מטאורים שאז בהליכה קצרה ים של כוכבים נמתח בפניכם. רוצים הדרכה? גם זה יש בנמצא בשפע במצפה רמון. 

זריחה במכתש מול המרפסת התלויה | צילום: עידן קרמזין, מנהל סניף למטייל ביל"ו
**הכותבת הייתה אורחת מלון סוויטות רמון.