"יש דמות חדשה שהוצגה לראשונה אמש ב'משחקי הכס', והדמות הזו היא פין", אמר מנחה הלייט-נייט סטיבן קולברט כשהציג את המרואיינת האחרונה בתוכניתו, אמיליה קלארק שמשחקת את דמותה של דיאנריז טארגאריין – או פשוט, חאליסי. "איבר מין גברי נראה בתוכנית. הגיע הזמן, לא?". אז כן, משחקי הכס העזו לשבור את הטאבו הכי גדול של הפריים טיים והציגו איבר מין גברי עירום במלוא תפארתו.

 

אישה בעירום לא חייבת להיות אובייקט מיני

למה עירום נשי מבוסס כמעט תמיד על הפיכת האישה לאובייקט מיני, ועוד כזה שמבוסס על מבט גברי?

אישה בעירום לא חייבת להיות אובייקט מיני

לכתבה המלאה

קלארק עצמה כבר הופיעה בתוכנית בעירום מלא, אך כמובן שעירום נשי הוא לא דבר חדש על המרקע, בטח שלא ב"משחקי הכס" – שם תיתקלו בו כמעט מדי שבוע. השחקנית הראשית גם הרבתה לדון בנושא בראיונות סביב התוכנית: "אני חושבת שמגיע לנו לקבל עירום גברי באופן שווה לעירום הנשי", היא אמרה לפני כמה שבועות בראיון לקונאן אובריאן, "אני חושבת שזה דיון שאנחנו צריכים לנהל. שחררו את הפין!".

קאליסי בעירום

אם היא יכולה, למה הגברים לא? קאליסי בעירום, צילום מסך ממשחקי הכס

ובכן, לפחות הצוות שעובד עם קלארק הקשיב לה – וזה אכן מה שנעשה בפרק האחרון בסדרה. הפרק החמישי בעונה השישית של הסדרה, "הדלת", הותיר רושם מאוד עמוק בקרב הצופים האדוקים שכבר הספיקו להתרגש ולהכריז עליו כפרק הכי טוב בעונה עד כה. נימנע מספוילרים, אך נאמר שמעבר לכך שמדובר בפרק מטלטל במיוחד, ובזה שכלל את הופעת הבכורה המרשימה של אניה בוקשטיין, הוא גם כולל את אותה סצינת עירום מדוברת. זו בהחלט לא היתה סצנה מינית, התצוגה הזו היתה יותר קומית או דוחה מאשר סקסית, אך חשיבותה נעוצה בטענות שהופנו רבות כלפי הסדרה על אי השיוויון שבהצגת העירום בה.

"אני חושבת שהגיע הזמן", אמרה קלארק בתשובה לשאלתו של קולברט בתחילת התוכנית. "אני עשיתי זאת, אז למה שהבנים לא יעשו את זה? אני חושבת שהם הקשיבו לי", היא אמרה. רק בשבוע שעבר קאליסי הופיעה בתוכנית בעירום מלא, בצורה מפוארת ומעצימה הראויה לשליטה שהיא. כשקלארק נשאלה לגבי הסצנה הזו והאותנטיות שלה היא הודתה שזה אכן הדבר האמיתי, ושלא היה שימוש בכפילה.

"יכולת להשתמש בכפילה, אך בחרת שלא. זה היה חשוב עבורך?", שאל אותה קולברט. "יש הרבה סיבות לכך ששחקנים רבים היו בוחרים להשתמש בכפיל, אבל אני עשיתי זאת כבר בעונה הראשונה ואנשים אוהבים לדבר על זה, אז רציתי לצאת ולצלם סצנה מעצימה שהיא לא מינית", היא ענתה. "זה היה עירום, וזה היה חזק. אני מעולה בעירום! אם את מסוגלת לעשות את זה בלי בגדים בכלל, את מלכה אמיתית". לא נותר לנו אלא להנהן בהסכמה.

וזה הראיון המלא - זהירות, ספוילרים: