לפני חודש,אלישיה קיז קיבלה החלטה אמיצה: לוותר לגמרי על המייקאפ וללכת לכל מקום עירומה מאיפור. קשה לומר שהעולם התרשם מההחלטה הזו, עד שקיז דאגה להביא את ההחלטה העקרונית הזו לאחד מטקסי הפרסים הכי גדולים של ארה"ב, והתהלכה על השטיח האדום מרשימה, יפהפיה ובלי טיפת איפור על פניה.

עוד באון לייף:

אלישיה קיז

עם בן הזוג, בלי איפור. צילום: Reuters

בסוף השבוע האחרון התקיים בלוס אנג'לס אחד מטקסי המוזיקה והתרבות הכי חשובים בארה"ב, ה-BET: Black Entertainment Awards, שחוגג את פועלה האדיר של הקהילה השחורה בשלל תחומי התרבות באמריקה. בין הופעות של ביונסה וסטיבי וונדר וזכיות של ג'סי וויליאמס וסמואל ל ג'קסון, גם קיז עלתה להופיע עם שירה החדש "In Common" – ועשתה זאת ללא איפור אחרי שגם על השטיח האדום נצצה בלי טיפת מייק-אפ על פניה.

ההחלטה לוותר על האיפור נולדה לפני כמה שבועות כשקיז עשתה סשן צילומים עם הצלמת פאולה קודקי, שעודדה אותה לקבל את ההחלטה. הזמרת בת ה-35 סיפרה: "הגעתי מיד אחרי אימון בחדר כושר, היה לי צעיף מתחת לכובע המצחיה שלי, והצלמת היפהפיה פאולה אמרה – "אני חייבת לצלם אותך ממש עכשיו, בדיוק ככה! המוזיקה שלך חשופה ואמיתית, והתמונות האלה חייבות להיות כאלה גם כן". ואכן, גם בקליפ האחרון שקיז שחררה לפני כמה שבועות לשירה החדש "In Common", קיז מופיעה נקייה מאיפור ומביעה מנטאליות דומה לזו שמופיעה בצילומים של קודקי.

אלישיה קיז על השטיח האדום בלי איפור

החלטה נועזת של אישה אמיצה. צילום: Reuters

בהחלטה הזו, אלישיה קיז לקחה על עצמה מחוייבות גדולה ויוצאת דופן. נדיר לראות מישהי שדובקת בדרכים הטבעיות והנאמנות למציאות בעולם הזוהר המלוטש לעייפא – הנועזות שביניהן יוותרו על פוטושופ, או יצטלמו בלי מייק-אפ באופן חד פעמי. כמה מרענן יהיה לראות על השטיח האדום בחורה שמצליחה לסנוור וליצור רושם בלתי נשכח בצורה הכי טבעית שיש.

האמירה הזו מצטרפת לשורה של עמדות נועזות שקיז הביעה במהלך השנים, שגורמות לרבים להשתאות אל מול הכישרון והאומץ של הזמרת הזו. כולנו תקווה שיותר ויותר ייסחפו אחריה ויפתחו את עיניהם ואוזניהם למה שיש לה לומר.