לא קל להיות כוכבת בהוליווד אחרי שחצית את גיל 40. זה מחדש משהו למישהו? כנראה שלא, אבל המקרה של רנה זלווגר הוא מקרה קשה במיוחד. אולי היה כבר עדיף שתעתר לחיזוריו של אריאל הורוביץ עוד לפני 15 שנה ושתעשה "סרט עם איבגי פעם בשנה". מאז אותו להיט על שמה, שיצא פחות או יותר במקביל לסרט הראשון שלה כברידג'ט ג'ונס, זלווגר עולה שוב ושוב לכותרות רוב הזמן רק סביב נושא אחד: הפנים שלה. עכשיו, כשהיא בת 47 ומקדמת את הסרט השלישי בסדרה, מבקר קולנוע אחד בחר להתייחס לטריילר לסרט החדש רק מזווית אחת: הפנים המשתנות של השחקנית וכיצד הן משפיעות על יכולתה למלא את תפקידה של ג'ונס שוב.

 

לברידג'ט ג'ונס הגיע סוף טוב, אבל הוליווד הרסה אותו

הוליווד לא עמדה בפיתוי ושוב סחטה מהקלאסיקה את כל המיץ. הפעם הקורבן היא ברידג'ט ג'ונס שנאלצה לוותר על הסוף הטוב שלה

ברידג'ט ג'ונס

לטור המלא

"כשצפיתי בטריילר", כתב מבקר הקולנוע של מגזין ורייטי אוון גלייברמן, "לא בהיתי בשחקנית וחשבתי שהיא לא נראית כמו רנה זלווגר. חשבתי, 'היא לא נראית כמו ברידג'ט ג'ונס!'. באופן מוזר זה גרם לזה להיות חשוב יותר. לסלבס, כמו כל אחד אחר, יש זכות להיראות איך שיירצו, אבל הדמויות שהם משחקים הופעות לחלק מאיתנו. הרגשתי פתאום כאילו משהו נלקח".

ברידג'ט ג'ונס - 2001 ו-2016

עברה שינוי קיצוני מדי? משמאל - הפוסטר לסרט החדש, מימין - הפוסטר לסרט הראשון

גלייברמן המשיך לאורך הטור שלו להטיל בספק את יכולתה של זלווגר, זוכת האוסקר להזכירו, למלא מחדש את תפקידה כברידג'ט ג'ונס. "הדבר הכי רעיל לגבי 'שיפוצים' כאלה זו התחושה שהם יכולים ליצור, שמישהו לא נראה שונה באופן דרמטי מאיך שנראה בעבר כמו שפשוט נראה... פחות. פחות אמיתי, פחות יוצא דופן, פחות שם", הוא מסביר, וממשיך בטענותיו לגבי המראה של זלווגר: "היא מלכתחילה פרצה ולוהקה לצידו של טום קרוז בזכות היופי הפשוט שלה, שאינו יופיין של ג'וליה רוברטס או ניקול קידמן. אפילו השם שלה נשמע כאילו מעולם לא ביקרה בהוליווד", לדבריו. "אני מקווה לגלות שהסרט הוא באמת בכיכובה של רנה זלווגר, ולא בכיכובה של קורבן של 'הפלישה של חוטפי הפרצופים'", כך סיכם.

לקולין פירת' זה לא היה קורה

זלווגר עצמה לא התייחסה לדברים הפוגעניים הללו של המבקר, אך הם אינם עוברים בשתיקה. בימים שחלפו מאז פרסום הטור, הוא ספג תגובות נגד קשות שהאשימו אותו בסקסיסטיות ואייג'יזם (גילנות). כעת, השחקנית רוז מקגוון הצטרפה למאבק ומובילה אותו עם מאמר נגדי שפורסם הבוקר:

"רנה זלווגר היא בת אדם, עם רגשות, עם חיים, עם אהבה, עם נצחונות ומאבקים, בדיוק כמו כולנו. איך אתה מעז להשתמש בה כשק החבטות שלך, בניסיון השוגג שלך להותיר חותם בעבודתך החדשה. איך אתה מעז להתבריין כלפי אישה שלא עשתה דבר מלבד לנסות ולבדר אנשים כמוך? הפשע שלה, לדבריך, הוא שהתבגרה באופן שאתה לא מאשר. מי אתה שתאשר משהו? מה שאתה עושה הוא דבר נתעב, מזיק, מטומטם ומרושע. הוא גם מסריח מפריווילגיות של זכר לבן". את דברי הזעם שלה, מקגוון בת 42 סיכמה בהבהרה שלא מדובר בבעיה אישית של זלווגר, אלא שפגיעה בכלל נשות העולם: "הגיע הזמן להפסיק לזיין לנשים את השכל".

קולין פירת' בסרטי ברידג'ט ג'ונס

מישהו הזכיר בכלל את כמה שקולין פירת' השתנה?

כמובן שאם נבחן באותו אופן את קולין פירת', שמככב לצידה בסרטי ברידג'ט ג'ונס, נראה שהשינויים בפניו וההזדקנות שלו ניכרים הרבה יותר מאלו של כוכבת הסרט. יכולים להעלות על דעתכם שמישהו יטיל בספק את יכולתו למלא את אותה הדמות? לא ממש.

מה שהופך את הטענות של מבקר הקולנוע למטרידות אפילו יותר הוא שאם מסתכלים על רנה כברידג'ט ג'ונס בסרט הראשון, שיצא ב-2001, ורנה כברידג'ט ג'ונס בסרט החדש, שצולם השנה, זה דווקא לא נראה כאילו השחקנית באמת השתנתה באופן קיצוני. למרות שכל מי שפותח מדורי רכילות מדי פעם יודע שהיא אכן השתנתה, ולא פעם. אבל בטריילר, זה פשוט נראה כאילו הדמות התבגרה ב-15 שנים, באופן טבעי יותר או קצת פחות. נוספו לה קמטים וכמה קילוגרמים, אבל החיוך אותו חיוך והבעותיה עדיין מלאות באישיות הייחודית של הדמות. מה שכן ברור הוא שזלווגר התאמצה מאוד לחזור ולהיראות כמו שנראתה פעם, ונראית הרבה יותר דומה לאיך שנראתה בשנות ה-2000 מאיך שנראתה בשנים האחרונות.

רנה זלווגר ב-2013

רנה זלווגר ב-2013. צילום: Shutterstock

אולי מה שהכי אירוני כאן הוא העובדה שכל העיסוק הזה מסביב לסרט, שנעשה מבלי להתייחס אפילו לרגע לתוכנו ולמסריו, מצליח להשכיח את המסר עליו מלכתחילה עומדת כל סדרת הסרטים, אותו מסר שהפך את הסרט הראשון לקלאסיקה אהובה שכבר שנים מוצאת פינה חמה בלבבות של בנות כל גיל: לא, נשים הן לא מושלמות, החיים שלהן הם מורכבים ומסובכים יותר מכל אגדה הוליוודית – ואפשר וטוב לאהוב אותן בדיוק כפי שהן, כשהן עומדות בפיג'מה ותחתונים בשלג. נמליץ למבקר על צפייה חוזרת ומעמיקה.