בגיל 7 היא הגרה יחד עם משפחתה מאוקראינה לארצות הברית, בגיל 14 כבר כיכבה בקומדיה המצליחה "מופע שנות ה-70" ובשנות העשרים לחייה כבשה את המסך הגדול. לפני שלוש היא נשאה לחתיך ההוליוודי אשטון קוצ'ר והיום אמא לשני ילדיהם. על אף ההצלחה המטאורית, היא מעולם לא הסתתרה מאחורי שכבות איפור או מסכות, היא לא מפחדת לצחוק על עצמה ולומר את האמת בפנים. מילה קוניס, השחקנית היהודייה הכי קולית בהוליווד, לא מהססת להביע דעה נחרצת ולהילחם על עקרונותיה גם כשמדובר בסוגיות ששנויות במחלוקת הנוגעות להורות והנקה. אספנו עבורכן כמה מההתבטאויות החשובות של השחקנית שהוכיחה שפמיניזם זו התכונה הכי סקסית שיש.

 

על הסירוב לדגמן בעירום

בשנת 2016 קוניס פרסמה מאמר החושף את התמודדותה עם אפליה על רקע מגדר בהוליווד. היא סיפרה כיצד מפיק בכיר הגיב באיומים ואמר לה "את לא תעבדי בעיר הזו שוב" כאשר סירבה לדגמן בעירום חלקי עבור צילומי מגזין. במאמר היא קוראת לנשים בתעשייה ובכלל להפסיק להתפשר ולעמוד על שלהן.

"מלמדים אותנו להאמין בהתניה הזו- אם נרים את קולנו ונאמר את אשר על ליבנו נסכן את הפרנסה שלנו; מלחמה על העקרונות שלנו תוביל למפלה שלנו. אנחנו לא רוצות שיעיפו אותנו מארגז החול כי התנהגנו כמו "כלבות". אז אנחנו מתפשרות על היושרה שלנו לטובת שמירה על הסטטוס קוו בעודנו מקוות שהשינוי בדרך. לאורך הקריירה שלי היו רגעים בהם פגעו בי, דחקו אותי לשוליים, התעלמו ממני, שילמו לי שכר נמוך יותר ובשלל דרכים נוספות הקטינו אותי על בסיס המגדר שלי. בעוד שאני, תמיד הענקתי לאנשים את האפשרות ליהנות מחמת הספק".

 

על ההיריון שלה - לא של בן זוגה

במהלך הריונה הראשון, כאשר התראיינה בתכנית של ג'ימי קימל, היא התייחסה בהומור ובשנינות לתופעה החברתית המגוחכת בה אבות לעתיד מתנהגים כאילו הם עצמם בהריון. האמירה הזו-"אנחנו בהריון" מבטלת את משמעות התהליך הפיזי והשלכותיו על האישה. מילה הצליחה לשקף את הרעיון דרך צחוק ולהתבטא באופן גם בכובעה כקומיקאית.

"היי, אני מילה קוניס, עם מסר מאוד מיוחד לכל האבות שבדרך- תפסיקו לומר 'אנחנו בהריון'. אתם לא בהריון! האם אתם צריכים לדחוס החוצה דרך החור שלכם אדם בגודל אבטיח? לא. האם אתם בוכים לבדכם במכונית לצלילי שיר מטופש של בט מידלר? לא. כשאתם מתעוררים באמצע הלילה כדי להקיא זה בגלל שאתם מזינים חיי אדם? לא! זה בגלל ששתיתם יותר מידי שוטים של טקילה. אתם יודעים כמה שוטים של טקילה אנחנו שתינו? אפס. כי אנחנו לא יכולות לשתות טקילה, אנחנו לא יכולות לשתות בכלל כי שדון האהבה שלכם גדל בתוכנו. כל מה שעשיתם זה להתגלגל לצד ולהירדם. אתם לא בהריון!".

 

על ההחלטה להניק בציבור

בראיון למגזין הנחשב "ואניטי פייר" היא שיתפה בכנות מוחלטת את החלטתה להניק בציבור, אבל שקפה גם את הדילמות הכרוכות בהחלטה. בכל אופן, היא סכמה את הנושא בדרך הכי נכונה – " אם זה לא בשבילך פשוט אל תסתכל."

"מדוע הנקתי בפומבי? כי הייתי חייבת להאכיל את הילדה שלי, היא רעבה. אני צריכה להאכיל אותה מבקבוק או מהציצי לא משנה היכן אני נמצאת. אנשים הסתכלו עלינו (עליה ועל בעלה) בדרך מביישת בעוד אנחנו נרתענו וחשבנו 'Oh my God', כי זה לא אקט מיני. לא היה אכפת לי מה אנשים אחרים חושבים. זה מה שאני בחרתי לעשות, אבל צר לי שאנשים כל כך שיפוטיים כלפי נשים שבוחרות להניק ובציבור. אני מכבדת את הדעות משני הצדדים - אם זה לא בשבילך פשוט אל תסתכל".

מתוך אינסטגרם של מילה קוניס

מתוך אינסטגרם של מילה קוניס

 

מסר לנשים צעירות

מילה לא שוכחת להעביר גם מסרים חשובים לנשים צעירות דרך דוגמא אישית – אם את מרגישה צורך להקטין את עצמך על ידו – הוא קטן עליך!

"אני חושבת שלשחק אותה ביישנית ושקטה זה מטופש. אימרי את מה שאת חושבת. אם זה מוריד לו ממך, אז הוא הגבר הלא נכון".

צילום Shutterstock

 

על ההחלטה להעדיף לא לשחק קרבנות 

בדבריה תמיד נוכחת העצמה נשית והיא לא נרתעת מלבקר את התעשייה שהיא עצמה חלק ממנה כאשר היא מתנגדת לייצוג מסוים של נשים בסרטים.

"לעיתים נדירות אני נמשכת לטיפוסים עגמומיים. אני לא מעריצה גדולה של נשים שצריכות להיות הקורבן ושיצילו אותן בכל זמן. אני חושבת שלא בהכרח זה המצב בחיים האמתיים ואני חושבת שלא כך זה צריך להראות בסרטים".

 

 

להיות אמיתית מחוץ לסט

אבל הכי חשוב, היא לא מנסה לייצר אשליה של שלמות. היא לא מרבה להתאפר מחוץ לסט הצילומים, היא לא לוקחת את  עצמה יותר מידי ברצינית והיא יודעת להודות הכי בטעויות שלה.

"אלוהים יודע שאני עושה טעויות. אני עושה טעיות על בסיס יומי ולא יכולה להחזיר את הגלגל לאחור, אז הדבר היחיד שאת יכולה לעשות הוא להכיר בהן וללמוד מהן בתקווה שלא אחזור על אותה הטעות שוב. אני מקווה שאוכל לשפר את עצמי. אני אוהבת ללמוד".