למרות השמועות על הריבים, האינטריגות והסכסוכים, בלב אנחנו כנראה תמיד נמשיך לקוות שממש ברגעים אלו עובדים על סרט נוסף בסדרת "סקס והעיר הגדולה" וזה רק עניין של זמן עד שסוף סוף נחזור לעוד דייט עם ארבע החברות הכי טובות שלנו. אלא שידיעה שהתפרסמה ליל אמש די מוחקת כל אפשרות שזה יקרה, ולאור הספויילר שהיא חשפה, אולי זה לא כל כך נורא שנשאר עם סצנת הסיום של "סקס והעיר הגדולה 2", קיצ'ית ודביקה ככל שהיתה (קרי ומיסטר ביג צופים ב"קזבלנקה", למי שאיכשהו שכח).

כזכור, לפני כמה חודשים היה נדמה שהצילומים לסרט השלישי עומדים להתחיל. שרה ג'סיקה פרקר אפילו הודתה שהתסריט גמור ושהוא "יפה" ו"קורע לב", אלא שאז התפרסמה ידיעה שקים קטרל, הלא היא סמנתה, הפילה את הפרויקט. קטרל, מצידה, טענה שהיא סירבה לפרויקט לאורך כל הדרך בצורה "מכובדת אך תקיפה", בעוד שאנשים שעסקו בפרויקט דיווחו שדווקא התנהל משא ומתן עמה, אך הוא נכשל. כך או כך, הסרט השלישי לא יוצא לפועל, מה שאומר שיש עוד פרק בחייהן של קארי, סמנתה, שרלוט ומירנדה שכבר נחתם, אבל אנחנו לא מודעים אליו.

פודקאסט של העיתונאי והסופר ג'יימס אנדרו מילר עסק בסדרה ובסרטי "סקס והעיר", ובהתאם התארחו בו כמעט כל חברי הקאסט של הסדרה, למעט קטרל מן הסתם. בין היתר, הוא גם שפך אור על הסיבות האמתיות שבגללן לא הפיקו את סרט ההמשך, ולדבריו של מילר זה נבע בעיקר מחוסר שביעות הרצון של קטרל מהעלילה, או יותר נכון מהעובדה שכבר בתחילת הסרט, מיסטר ביג נפטר כתוצאה מהתקף לב באמבטיה.

"אנשים קרובים לקים מאמינים שהיא מעולם לא רצתה לעשות את הסרט השלישי, נקודה", אומר מילר, "והם מצביעים על שתי בעיות מרכזיות שלא אפשרו לאף אחד ממקורביה לשכנע אותה אחרת:  בתור התחלה, אמנם כל אחת מהנשים היתה אמורה לקבל מיליון דולר מראש, אבל הם מאמינים שהדרך שבה חילקו את הרווחים בין חמישה אנשים – ארבע השחקניות והיוצר מייקל פטריק קינג - היתה לא שוויונית ולא הוגנת. שנית, אנשים קרובים לקים מאמינים שהתסריט של הסרט לא הציע הרבה לדמות של סמנתה. הם הצביעו על העובדה שעל פי התסריט מיסטר ביג מת מהתקף לב במקלחת מוקדם יחסית בסרט, מה שגורם לשארית הסרט להתעסק בעיקר בהתאוששות של קארי מהמוות של ביג ולא במערכת היחסים בין ארבע הנשים".

via GIPHY

בזמן שאנחנו יכולים לברך על ים הדמעות שנחסכו מאתנו, נראה שיש מישהו שדווקא היה שמח לחזות במותו של מיסטר ביג – השחקן כריס נות' שמגלם אותו. במהלך הפודקאסט הוא גילה ש"למען האמת לא נהניתי מהסרטים. אני שונא דברים דביקים. אולי בגלל שאני מעט ציני. כל העניין בסרט (הראשון) עם הנעל והארון, שנאתי את זה". נות' חשף שהוא לא היה מסרב להשתתף בעוד סרט, משום שהוא "שחקן קבוצתי, אבל מעולם לא נהניתי לצלם את הסרטים. חשבתי שהם סנטימנטליים להחריד. אפילו ההומור לא היה דומה להומור שבסדרה".

ווילי גרסון, שמגלם את דמותו של סטנפורד, לקח את ביטול צילומי הסרט בצורה קצת קשה יותר. "אני יודע שעדיין לא התגברתי על זה", הוא הודה, "ואם להיות כן, זה קשה להיות קרוב כל כך למשהו שיכול לא רק לעזור לך ולקריירה שלך ובטח שלחשבון הבנק, אלא גם – כמה דביק שזה נשמע – משמעותי עבור אנשים אחרים. אני עדיין לא יודע איך לעבד את זה".

via GIPHY

גם שרה ג'סיקה פרקר, שמשמשת גם כמפיקה של הסדרה, התייחסה לדברים, וסיפרה על הניסיונות שלה לרתום את קטרל לסרט השלישי:  "היו לי הרבה, הרבה, הרבה שיחות עם המנהל שלה, שבהן נאמר לי 'היא תשמח לשמוע ממך'. שלחתי לה מיילים, ניסיתי להושיט לה יד ולומר 'אנחנו רוצים שתהיי חלק מזה. את חלק בלתי נפרד מזה. אני מקווה שכאשר תקראי את התסריט הזה תראי את היופי, את השמחה ואת שברון הלב שבו שאני ראיתי, שכולנו ראינו'". עם זאת' לדבריה "אני לא יכולה להכריח אותה לראות את זה. עשינו משא ומתן ובסופו של התהליך הסטודיו אמר 'אנחנו לא יכולים לענות על הדרישות האלה שלה, אנחנו לא יכולים לעשות את זה. זה לא הגיוני עבורנו'. אז זה נגמר. אבל אין כאן רצח אופי, ככה העסק הזה עובד".

כך שנראה שלפחות בינתיים, אנחנו נשארנו תקועים עם שידורים חוזרים ב-VOD, אבל לפחות עם מיסטר ביג שעדיין בחיים.