סרט חדש ומזעזע על סיפור חייו של הרוצח הסדרתי הידוע לשמצה טד בנדי יוצא לאקרנים בקרוב ומי שנבחר לגלם את הרוצח הוא לא אחר מאשר הכוכב המסוקס זאק אפרון. הבחירה התמוהה והלא שגרתית משכה הרבה תשומת לב לסרט, שעוד לפני הפקתו הצליח לעורר חלחלה בקרב אמריקאים רבים. הדרמה ההוליוודית שנקראת "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile", והיא כשמה - סיפור אימה של רוע טהור, כזה שמפחיד לחשוב שיכול היה לקרות במציאות.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Meet Ted. #behindthescenes ?

A post shared by Zac Efron (@zacefron) on

למי שלא מכיר או שהצליח להדחיק – סיפורו של בנדי מתחיל אי שם בשנות ה-70 המוקדמות. הוא היה אז צעיר מבטיח, סטודנט שפרש מלימודיו וניהל כביכול חיים שגרתיים ונורמטיביים. אבל מתחת לפני השטח היה מדובר באדם אפל שנהג לאנוס ולרצוח נשים באופן שיטתי ואכזרי ברחבי ארה"ב, ולבצע בגופותיהן מעשים נקרופילים עד שהושחתו.

טד בנדי נולד ב-1946 לאישה בשם לואיז קאוול. זהות אביו לא הייתה ידועה ועל מנת לשמור על כבודה של המשפחה החליטו הוריה של קאוול לגדל את הילד כבנם ואמרו לו שהם הוריו. ברבות השנים היו שמועות רבות אודות זהותו האפשרית של אביו של בנדי, אחת מהן הייתה שאביו האמיתי הוא בעצם סבו שהיה נוהג באלימות כלפי בתו. בשלב מסוים קאוול החליטה להרחיק את בנה מהוריה וגידלה אותו בעצמה, הם עברו לגור עם קרובי משפחה בטאקומה שבוושינגטון ומאוחר יותר היא נישאה לאדם בשם ג‘וני בנדי שהחליט לתת לילד את שמו ולאמץ אותו.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ted Bundy’s last mugshot on Death Row. #tedbundy #serialkiller #truecrime #theodorerobertbundy

A post shared by tedbundy (@tedbundyarchive) on

בנערותו החל בנדי לפתח יצר מציצנות ובלילות היה מטייל ברחבי השכונה, תר אחרי נשים שהשאירו חלונות פתוחים. כשבגר הוא נרשם לאוניברסיטת וושינגטון והחל ללמוד, והיה לפי העדויות סטודנט מבריק ומלא ביטחון. במסגרת לימודיו הוא פגש את סטאפני ברוקס, סטודנטית יפה ועשירה שרבים טוענים שההיכרות עמה השפיעה עליו והובילה למעשי הרציחות. ברוקס ובנדי ניהלו קשר רומנטי שהסתיים בפרידה. על פי חלק מהגרסאות היה זה אביה של ברוקס שאסר על קיום הקשר, לפי אחרות - היא זו שהחליטה להיפרד ממנו בעצמה. כך או כך, נראה היה שהפרידה השפיעה על בנדי עמוקות והציפה בו יצר נקמה לא הגיוני. למרות שאחרי שנתפס הוא עצמו הכחיש שהפרידה השפיעה על הרצון שלו לרצוח, מרבית הנשים שרצח ועינה היו דומות לברוקס – נשים לבנות ויפות, בעלות שיער ארוך וכהה עם שביל באמצע.

מסע הרציחות של בנדי התחיל בסיאטל כשהיה בן 27 והתפרש ברחבי ארה"ב. הדפוס בהן הצליח להגיע אל קרבנותיו היה בדרך כלל זהה – כשאיתר נשים שהחליט לרצוח, הוא הפעיל את קסמיו עליהן וביקש מהן לעזור לו באמתלה מסוימת, כשהיה מגיע איתן למקום מרוחק הוא היה מכה אותן עד זוב דם, אונס אותן באכזריות ורוצח אותן. את הגופות הוא היה שומר ביעדים שונים, לעיתים ממשיך להתעלל בהן. בנדי תמיד היה בתנועה, ובגלל שפיזר את הגופות ורצח נשים באזורים שונים ברחבי ארה"ב, השלטונות התקשו לזהות ולאתר אותו. במהלך אותה תקופה הוא ניהל קשרים רומנטיים עם מספר נשים, אחת מהן הייתה אליזבת קלופפר שחיה עמו תקופה ארוכה מבלי לדעת על מעשיו. כשנתפס לבסוף, אחרי שנים ארוכות בהן ביצע את מעלליו, הוא הסכים להודות ב-30 מקרי רצח. מספר הרציחות האמיתי לא נודע מעולם וסביר להניח שהיה גבוה בהרבה.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s here! Link to full teaser in bio #ExtremelyWickedShockinglyEvilAndVile

A post shared by Zac Efron (@zacefron) on

הסרט החדש על האדם המזוויע הזה נוגע בהרבה פצעים פתוחים בהוויה האמריקנית. למרות שמדובר בסיפור מטורף, אפילו בהוליווד נמנעו עד עכשיו מיצירת סרט בהשראת סיפור חייו של בנדי. יכול להיות שהבחירה של נטפליקס לפרסם הקלטות של הרוצח היא זו שהכשירה את השטח ויכול להיות שדווקא הזווית בה בוחר הסרט להתמקד, נקודת מבטה של בת זוגו של בנדי אליזבת קלופפר (שאת דמותה מגלמת לילי קולינס), הקלה על דעת הקהל. כך או כך המסע לקידום הסרט בעיצומו והרוחות סוערות. רבים טוענים שבנדי בגילומו של אפרון ייצור גלוריפיקציה לדמות ואפילו יגרום לצופים להזדהות איתה.  

קול אחד שונה, שבולט מעל האחרים הוא זה של קייטי קליינר, אחת מהנשים היחידות שבנדי ניסה לרצוח והצליחה לשרוד. לטענתה מדובר באדם שאכן גרם לאנשים לחבב אותו ולא להבין שמדובר במפלצת, וזה מה שהפך אותו למסוכן. המפגש של קייטי עם בנדי קרה כשהיא הייתה בת 20, ב-15 בינוא 1978. קליינר הייתה בזמנו סטודנטית שלמדה באוניברסיטת פלורידה והתגוררה בבית אחווה כמו סטודנטיות אמריקאיות רבות בגילה. לילה אחד, בזמן שישנה, התגנב בנדי לחדרה. הוא החל להכות אותה ואת השותפה שלה עם אלה, אחרי שכבר רצח שתי נשים אחרות ששהו בחדרים הסמוכים - מרגרט באומן אותה הוא חנק עם גרביונים וליסה לוי, אותה הוא אנס ורצח. כשבנדי הגיע לחדר של קליינר הוא מעד. קול החבטה גרם לסטודנטית הצעירה להתעורר בבהלה. בנדי חבט בה עם אלה והכה במקביל את השותפה שלה לחדר. מה שהציל אותה היה אור מכונית שנכנס מהחלון, האיר את דמותו של בנדי וגרם לו להיבהל ולברוח. מאוחר יותר היא נמצאה על ידי סטודנטית אחרת בעודה יושבת על מיטתה, כשדם ניגר מפיה והיא מתנדנדת ונאנחת.

 

בריאיון למגזין פיפל, שנערך לקראת יציאת הסר,ט אמרה קליינר: "אין לי בעיה שאנשים יצפו בסרט, כל עוד הם מבינים שמדובר באדם לא נורמלי. אני מאמינה שהסרט לא באמת מהלל אותו אלא מתאר את דמותו וכשהם מציגים אותו באופן חיובי זה כדי להראות בדיוק מי הוא היה. זה מה שחלק מהאנשים ראו, זה מה שבנדי רצה שהם יראו ויאמינו שהוא".