"עברתי טיפול פסיכולוגי במשך 6 שנים וזה הציל אותי בזמן לימודי המשחק. הרבה פעמים אני אומרת לדניאל, בעלי, שהוא צריך להגיד תודה לפסיכולוגית שלי כי בזכותה אנחנו נשואים", מספרת הגר טישמן. השחקנית הצעירה, שנזקקה לטיפול פסיכולוגי על מנת להשלים עם העובדה שמשחק הוא ייעודה האמיתי בחיים, כנראה ועשתה את הבחירה הנכונה, כי עכשיו היא מבריקה על המסך בתפקיד חדש בסרט "פיניטה לה קומדיה", סרטו האחרון של אסי דיין ז"ל. 

"פיניטה לה קומדיה", שהוא כאמור, הסרט האחרון בו השתתף אסי דיין, עוקב אחר חייו ומותו של המלחין הדגול בטהובן. עלילת הסרט מתרחשת ביום אחד ומורכבת משני צירים מקבילים השזורים זה בזה. ציר עלילה אחד מורכב מיום הצילומים האחרון של הסרט על בטהובן והציר השני מתאר משולש רומנטי לוהט ומסוכן של צוות הצילום של "מאחורי הקלעים" של הסרט. צילומי הסרט התחילו אי שם ב-2014 אך נקטעו עם מותו של דיין. בגרסתו החדשה הסרט קיבל תפנית מפתיעה והסיפור התגלגל למחוזות אחרים, שונים לחלוטין מכוונת המשורר.

אסי דיין ז"ל. מתוך "פיניטה לה קומדיה". צילום: עידו ברלד

אסי דיין ז"ל. מתוך "פיניטה לה קומדיה". צילום: עידו ברלד

 

איך התגלגלת לתפקיד בסרט?

"אני נמצאת בקבוצת ווטסאפ של עשרות שחקניות ושחקנים שמספרים אחד לשני על אודישנים. מישהי כתבה בקבוצה שהיא הולכת לאודישן לסרט לתפקיד ראשי של בחורה עצמאית ופתיינית, מיד הרמתי טלפון לסוכנת שלי זוהר יעקובסון וסידרו לי אודישן מהיום למחר. כשנכנסתי לחדר האודישנים לא הייתי בטוחה שאזכור את הטקסט כי היה לי רק יום ללמוד אותו. למזלי הלכתי לפני האודישן למורה שהוא גם חבר, אודי פרסי, והוא עבד איתי על הטקסטים. לפני שיצאתי לאודישן הוא אמר לי שהוא חושב שאין מישהי שיכולה לעשות את התפקיד הזה יותר טוב ממני. ידעתי שהוא מדבר בכנות ונכנסתי עם הידיעה הזאת לאודישן. יום אחרי זה כבר קיבלתי את הטלפון שקיבלתי את התפקיד. כל כך התרגשתי שהגוף שלי הגיב בזה שאיבדתי את הקול. הייתה לי הצגה באותו ערב ולקחתי סטרואידים כדי לעלות לבמה. שיחקתי ילדה בת 17 עם קול של רוח רפאים בת 100".

 

 

את מגלמת בסרט את מאיה, בחורה שהיא מעין לוליטה ערמומית. איך התחברת לדמות?

"אני ומאיה מאוד שונות. בחיי האישיים אני ילדה טובה ואפילו קצת ביישנית, הכי לא לוליטה ערמומית ופתיינית. על הבמה ומול המצלמה אני נותנת לכל השדים שבי לצאת ואני חושבת שזה מדהים ומאוד תרפויטי עבורי. היה לי כל כך כיף להיות היא, לעשות מה שאני בחיים לא אעז בחיי וטוב שכך. מה שאני הכי אוהבת בדמות של מאיה בסרט זה שהיא מניעה את הכל, היא הכי חכמה שם, מהתלת בכולם, עם טונות של אומץ וביטחון עצמי. אישה בדמות הראשית שהיא המוח, זה אדיר".

לצידה של טישמן, שחקנית בתחילת דרכה, מככבים בסרט שחקנים מיומנים ומוכרים כמו אקי אבני, וגיא לואל. על אבני היא מעידה כי הוא היה אחד הפרטרנרים המדהימים שיצא לה לשחק איתם. השניים אף הצטלמו יחד לסצנות שכללו עירום, אך בסופו של דבר הן לא נכנסו לסרט בגלל שיקולי עריכה.

 צילומי העירום היו קשים לך?

"האמת? בכלל לא היה לי קשה בצילומים. דבר ראשון היה לי את הפרטנר המושלם, אקי אבני, ששמר עליי מכל משמר. בחיים לא ראיתי שחקן שמתגייס ככה בשביל הפרטנרית שלו. הוא תמיד היה דואג שיכסו אותי בין הטייקים וכל רגע שאל אותי איך אני מרגישה. בנוסף שחר הבמאי (שחר צפניה, ר.ז) הוא כזה איש רחב לב ורגיש והוציא את כל מי שלא היה נחוץ מהחדר. הייתה לי חוויה נהדרת, אני מאוד שלמה עם הגוף שלי ואני לא מתביישת בכלל. החלק הקשה הגיע דווקא כשצפיתי בסרט במהלך הקרנה מלאה באנשים. הגוף שלי היה נראה לי מושלם ועדיין משהו הציק לי. הבנתי שזה לא קשור לביישנות או לאיך שהגוף שלי נראה. זה פשוט הרגיש לי לא טוב, שזה משהו פרטי ביני לבין בעלי ושכולם מסתכלים על הגוף שלי. לשמחתי תפילותיי נענו ושבועיים אחרי ההקרנה שחר התקשר אליי ואמר שהוא החליט להוריד את העירום מהסרט. לא אמרתי לו מילה, הוא הרגיש לבד שזה לא נחוץ וערך את הסרט מחדש בלי העירום. אני כל כך מעריכה אותו על זה, אדם ובמאי כל כך קשוב ומחובר זה לא דבר מובן מאליו".

 

הגר טישמן ואקי אבני. מתוך "פיניטה לקומדיה". צילום: עידו ברלד

הגר טישמן ואקי אבני. מתוך "פיניטה לה קומדיה". צילום: עידו ברלד

 

הסצנות עם אסי דיין צולמו ב-2014, קצת לפני שהלך לעולמו. את למעשה לא זכית לעבוד איתו.

"לצערי לא הכרתי אישית את אסי דיין אבל המחשבה שאני משתתפת איתו באותו סרט מרגשת אותי מאוד. הקטעים של אסי, המשולבים בסרט, הם צילומי הקולנוע האחרונים בהם הוא נטל חלק. אסי בעיניי היה יוצר ושחקן ענק, יחיד בדורו".

את בתחילת דרכך כשחקנית, זה מפחיד? אילו חששות קיימים בך?

"משחק זה מקצוע מדהים שאני אוהבת בכל ליבי. הפחדים משתנים עם הגיל. כשהייתי צעירה פחדתי שלא תהיה לי עבודה, שלא אצליח להתברג לתיאטרון ולטלוויזיה, שלא יאהבו אותי. ושאני לא מוכשרת מספיק. היום אני יודעת שהעבודה במשחק באה בגלים ושאני לא יכולה לתלות את האושר שלי באם אני עובדת באותו זמן או לא. היום הפחדים שלי הם שונים - איך מצליחים לקיים חיי משפחה וגם את הקריירה? איך משאירים ילדים בערב עם בייביסיטר והולכים לתאטרון? אנחנו מאוד רוצים ילדים ואני בהכנה נפשית לזה כבר שנתיים. כשאני נתקלת בשחקנית שהיא גם אמא, אני ישר מתחקרת אותה ובודקת איך היא עושה את זה. אני מעריצה אימהות, כל אחת היא וונדרוומן בעיניי".

 

הגר טישמן. צילום: צלם: טל עבודי

הגר טישמן. צילום: צלם: טל עבודי

 

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

"איך הולך המשפט הזה? בן אדם מתכנן תכניות ואלוהים צוחק. אני מקווה בעוד עשר שנים להיות עם שניים או שלושה ילדים, נשואה באושר, מנהלת קריירה משגשגת, בריאה ומאושרת. אני כל בוקר קמה מוקדם כדי להתפלל לבריאות והכרת הטוב. המשפחה שלי המקורית והמשפחה שלי עם דניאל (השחקן דניאל סבג, ר.ז)  זה הדבר הכי חשוב לי בחיים אז אם כולם יהיו בריאים ושמחים אני לא צריכה יותר מזה בעולם. כל השאר רק בונוס. אני מאוד אוהבת את החיים שלי כמו שהם עכשיו תודה לאל. לקח לי הרבה זמן להגיע למקום הזה, שאני מסתכלת על חיי ומבינה כמה זכיתי כמה בורכתי. וזה לא שהרבה השתנה בשנים האחרונות זאת פשוט הראיה שלי שהשתנתה. האמונה שהכל לטובה וההבנה שאין לי שליטה מרגיעה אותי. אומרים שמשהו משתנה בבן אדם שהוא מגיע לגיל 30 ולי זה לגמרי קרה. אני מרגישה כמו סבתא כזאת משמינה מנחת. ונראה לי שזה בדיוק הזמן לעשות ילדים בע"ה ולהתחיל את גלגול החיים החדש כאמא. וזה אשכרה גלגול חיים חדש".

בסופו של דבר, על אף החששות שהיו לך, לא בחרת רק במשחק אלא גם בחרת להינשא לשחקן. איך את מסבירה את זה?

"את דניאל הכרתי הרבה לפני שנהיינו זוג. היינו חברים מאוד טובים, ידענו הכל אחד על השנייה, הוא אפילו היה איתי בארוחות שישי אצל ההורים שלי בתור ידיד שלי. אני אוהבת אותו אהבת נפש גדולה, ברגע שנהיינו ביחד אחרי כזאת היכרות זה היה ברור שזה זה. אני זוכרת שבזמן שהיינו ידידים הלכתי לראות אותו בהצגה עם טקסטים של חנוך לוין. דניאל שחקן כל כך טוב שהוא הביא את הנשמה שלו לכל מילה. ישבתי בקהל ופתאום יצא לי מהפה בלחישה לעצמי שהוא הנשמה שאני הכי אוהבת בעולם. אז התחלתי לחשוד בעצמי שבעצם זאת לא רק ידידות. כמה חודשים אחרי זה התוודתי בפניו שאני מרגישה אליו דברים ושאלתי אותו אם הוא חשב על זה גם. הוא ענה לי שהוא לא חשב על זה ואז נישק אותי. בדיעבד אמא שלו אמרה לי שהוא שיקר שהוא לא חשב על זה, ושהוא כל הזמן היה מדבר עליי ואפילו הכריח אותה לבוא לראות אותי בהצגה לפני שנהיינו ביחד. באותו לילה של הנשיקה הראשונה, הוא נשאר לישון אצלי ומאז לא עזב".

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזל טוב לשחקנים הגר טישמן ודניאל סבג שנישאו הערב כדת וכדין 🎊💍 (צילום: ענת מוסברג)

A post shared by פנאי פלוס Pplus (@pnaiplus) on

 

ואיך זה כששני שחקנים חיים בבית אחד?

"מאוד מצחיק. אני תמיד אומרת שאם היו שמים מצלמה נסתרת בבית שלנו אנשים לא היו מאמינים, זאת הייתה קומדיית השנה. דניאל הוא ליצן, הוא האדם הכי מצחיק שאני מכירה, ואני אולי מחוץ לבית פחות כזאת אבל בתוך הבית כל מה שמעניין אותי זה לצחוק ולהשתטות. אנחנו ממציאים ריקודים ושירים, אנחנו ממש כמו ילדים קטנים. לפעמים אנחנו אומרים אחד לשני שאנחנו לא מאמינים שמישהו נתן לנו לגור לבד בלי מבוגר שישגיח".