כאילו שנת 2020 לא התאכזרה אלינו מספיק עם הקורונה, הבידודים החברתיים והסרט האפוקליפטי שכולנו חיים בו, והנה הבוקר שוב הוטלה פצצה שתשנה את עולמנו לנצח: משפחת קרדשיאן יורדת מהמסך.

"בלב כבד קיבלנו החלטה להיפרד מ'משפחת קרדשיאן' אחרי מה שיהיו 14 שנה, 20 עונות, מאות פרקים ותוכניות ספין-אוף רבות. אנחנו אסירי תודה לכולכם שצפיתם בנו במשך כל השנים האלה - בתקופות הטובות, התקופות הרעות, האושר, הדמעות מערכות היחסים והילדים. לנצח ננצור את הזיכרונות הנפלאים ואינספור האנשים שפגשנו בדרך". את הטקסט הדרמטי והמרגש הזה כתבה לא אחרת מאשר קים קרדשיאן, מנתצת השלשלאות, מייסדת אימפריית משפחת קרדשיאן, אשת עסקים, מובילת דעת קהל, פאשניסטה ועורכת דין בהתהוות. הפצצה שהטילה כוכבת הריאליטי גרמה להרמת גבות ברחבי העולם שכן אף אחד לא צפה את הצעד. בחודשים האחרונים אף אחת מהאחיות המשתתפות בתוכנית לא הראתה סימן למה שעתיד לקרות, ויותר מזה – בעונה הקודמת כאשר קורטני קרדשיאן, בכורת השבט, הודיעה שהיא פורשת קים וקלואי יצאו מכליהן כדי לגרום לה להבין עד כמה ההשתתפות בתוכנית חשובה וכמה קריטי עבור כל אחת מהן להצטלם.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To our amazing fans - It is with heavy hearts that we’ve made the difficult decision as a family to say goodbye to Keeping Up with the Kardashians. After what will be 14 years, 20 seasons, hundreds of episodes and numerous spin-off shows, we are beyond grateful to all of you who’ve watched us for all of these years – through the good times, the bad times, the happiness, the tears, and the many relationships and children. We’ll forever cherish the wonderful memories and countless people we’ve met along the way. Thank you to the thousands of individuals and businesses that have been a part of this experience and, most importantly, a very special thank you to Ryan Seacrest for believing in us, E! for being our partner, and our production team at Bunim/Murray, who’ve spent countless hours documenting our lives. Our last season will air early next year in 2021. Without Keeping Up with The Kardashians, I wouldn’t be where I am today. I am so incredibly grateful to everyone who has watched and supported me and my family these past 14 incredible years. This show made us who we are and I will be forever in debt to everyone who played a role in shaping our careers and changing our lives forever. With Love and Gratitude, Kim

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

כרגע העולם כמרקחה, ויש תיאוריות רבות שמתעסקות בסיבות לביטול הריאלטי, ייתכן והמשפחה החליטה לפרק את החבילה בגלל הירידה ברייטינג וייתכן שהפרישה של קורטני גרמה - כמו שצפו קים וקלואי - לכך ששתיהן יצטרכו לשאת את עול התוכנית עליהן, שכן האחיות הקטנות קיילי וקנדל לרוב משתפות מעט מחייהן האישיים ולא תופסות חלק רחב בצילומים.

כך או כך אין ספק שמדובר באבידה. אומנם 'משפחת קרדשיאן' עדיין נתפסת כרדודה, שטחית וצהובה אבל המתנות שהיא העניקה לעולם ובמיוחד לנשים הן רבות. צריך להודות, הסדרה התעסקה בטראש, אך בדומה לתוכניות ריאליטי רבות אחרות, הטבילה במים הרדודים של החיים העלתה נושאים חשובים שספק אם מישהו היה מעז להתעסק בהם לפני. החל מדימוי גוף חיובי ושלילי, אהבה עצמית, נשיות אחרת, טיפוח, סקס, זוגיות מעוותת, דיכאונות, התמודדות עם תופעות כמו אקנה ופסוריאזיס, ואפילו התעסקות בשינוי מין בגיל מאוחר. משפחת קרדשיאן לימדה אותנו בעיקר לא להתבייש בעצמנו או כמו שהאחיות אוהבות להגיד "to own it". אם קשה לך תעמדי מול העולם ותדברי על זה בראש מורם. היחסים עם אמא שלך מעורערים (ראה קלואי וקורטני קרדשיאן) - תדברי על זה, הגדלת את השפתיים וכולם מדברים על זה מאחורי הגב שלך (ראה קיילי קרדשיאן) – תתראייני אצל אלן דג'נרס בלי בושה ותתגאי בעצמך, בעלך בגד בך מול כל העולם (קלואי)  - תרגישי חופשי לאבד את זה מול המצלמות. ומה יותר טוב מקבלה עצמית?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

מי שצפה בקרדשיאנס' הרגיש שהוא חלק מהמשפחה. כן, היו שם הרבה סצינות של אכילת סלטים, שרבובי שפתיים ורגעים מוזרים של כריס, אבל היו גם מערכות יחסים מורכבות ודרמה משפחתית. קלואי וקורטני אמרו לא פעם אחת שאימן מעדיפה את קים בגלל הכסף שהיא מכניסה, רוב נהג להאשים את קים באגואיסטיות, והאחיות בנות השלושים פלוס אפילו הלכו מכות מידי פעם (בינינו, מי לא רוצה לזרוק סלט על אחותה לפעמים?), אבל למרות הדרמה אין ספק שמדובר במשפחה מלוכדת ושבנות המשפחה יעשו הכל אחת למען השנייה, וגם זה ראוי להערכה. זה לא פשוט לחשוף את הקשיים והלכלוך שלך בפני כל העולם, ובואו נודה - כולן שם התלכלכו, ואנחנו אהבנו את זה.

"בלי התוכנית לא היינו במקום בו אנחנו נמצאים היום. הסדרה הזו גרמה לנו להיות מי שאנחנו ואני לנצח אהיה חייבת לכל מי שמילא תפקיד בעיצוב הקריירה שלנו ושינוי חיינו לנצח", כתבה קים בהמשך פוסט הפרידה שלה. רגע לפני שאנחנו נפרדים ונוצרים כל שניה ממה שעוד נותר לנו מהטראש הנפלא הזה, הגיע הזמן שגם אנחנו נאמר תודה. תודה לכם – קים, כריס, קורטני, קלואי, קיילי, קנדל, רוב, קייטלין, וגם קניה ושאר הנספחים. תודה שגרמתם לנו להרגיש נורמליים והראיתם לנו שגם מי שגר בקלבסס ויש לו צי של מכוניות מרגיש לפעמים כמו שקית שדרסו אותה. תודה שהראיתם לנו איך ליפול, לקום ולשרבב שפתיים בידיעה שמחר יהיה יום חדש. רק במה לעזאזל נצפה עכשיו?