אז אחרי שניסיתי ונטשתי, וניסיתי שוב והתעייפתי בגלל עוד ויכוחים מתישים על אשכנזים ומזרחים והרבה מאותו דבר ושום דבר בעצם – החלטתי לעשות מעשה ולתת צ'אנס נוסף להישרדות. הריאליטי המעולה בגרסותיו השונות ברחבי העולם הפך בחסותה של רשת לסוג של האח הגדול בפיליפינים ופחות לתוכנית על אסטרטגיות וכישורי הישרדות. אממה, הפרומו שרץ בימים האחרונים היה מבטיח – לפנינו קרב של השבטים בצורתם החדשה. רוח לחימה, מערכות יחסים חדשות, מתמודדים מלאי אנרגיה – מה יכול להיות רע? או, אז ככה.

הפרק ששודר אתמול אכן עסק בעיקר בקרב המפואר, שסיפק בדרכו את הסחורה. סוף כל סוף חזינו בתחרות אמיתית על המסך ופחות בדיונים על עדות ויחסי גברים- נשים ואוהד בוזגלו. אבל אל תתנו למתמודדים ולהפקה להטעות אתכם – שום דבר לא באמת השתנה והשורדים ממשיכים להתנהג אחד לשנייה בזלזול ובבוטות, כל אחד בדרכו שלו. אבל בניגוד לפרקים הקודמים, הפעם נחצה קו אדום. שלושה דברים חמורים התרחשו על המסך אתמול, ולשלושתם מחנה משותף אחד – יחסי אנוש. או יותר נכון, היעדרם. תהיו איתי.

הראשונה ששוב עושה את זה בגדול – זאת כמובן ג'קי שמצליחה שוב ושוב לבטל ולרמוס את כל מי שלא מסכים איתה. אז אחרי שעשתה את זה לגדי, לזהר ולקובי (וכן אני יודעת גם להם לא חסר), הנה מגיעים חברים חדשים לשבט וצריך  להזכיר להם מי מנהל פה את העניינים ואין זמן טוב יותר לעשות את זה מאשר במהלך דיון פילוסופי על ילודה. "העולם לא צריך עוד אנשים". אמר מייקל לואיס, "כדור הארץ דורש פחות ילדים, אין מספיק משאבים", הוסיפה שירה פרבר. "אז תתפטרי מהעולם, תפני לי מקום בא לי להביא ילד", "אתה כבר פה והעולם לא צריך, אז תתפנה ממנו" ירתה ג'קי לכיוונם בלי רחמים. לא ברור איך שיחה אקראית על ילדים הגיעה למצב שאזולאי צועקת על אנשים לפנות את עצמם מהעולם אבל הנה זה קרה, על המסך שלנו. ואם אתם מאלו שזועקים על "איך שהנוער שלנו נראה" – זאת התשובה. אנשים שמעדיפים לקטול אחד את השני ולא להקשיב למישהו שחושב אחרת מהם ומעבירים את זה הלאה. להגיד לאנשים "להתפנות מכדור הארץ" או במילים אחרות להתאבד זה נורא, ולא משנה איזה נקודה ניסית להעביר ואם את חושבת שהאנשים שמולך "מתנשאים" או "הזויים". את מפגן הכוח הזה סיכם הכי טוב מייקל לואיס, שהצליח לשמור על איפוק למרות הדברים הקשים: "את שומעת אבל את לא מקשיבה".

המשתתף השני שחצה את הגבול ואכזב הוא תאמינו או לא – כוכב הילדים יובל (המבולבל) שם טוב. מי שיש לו ילדים קטנים וצפה בריפיט בסירטונים ובשירים של המבולבל יודע שהאיש דואג לפזר מסרים מעצימים של קבלה עצמית, אהבת חינם ובעיקר של קבלת האחר. למעשה, אין כמעט ראיון בו הוא מספר שתמיד הרגיש שונה, ומבליט את סיפור ההצלחה שלו שקרה למרות הקול הזייפני והמראה הלא שגרתי שלו ככוכב ילדים. אבל כמובן, מסרים מעצימים לחוד והישרדות לחוד, כי פריים טיים זה מקום שצריך להתבלט ולהצחיק – גם אם זה על חשבון אחרים. אני מתייחסת כמובן לקרב הענקים של השבטים במהלכו התחרה שם טוב נגד קובי מאור. "קובי זה קובבה ענקית, הוא שמן הוא גדול הוא כביר. איך אני מטפס על הדבר הזה", אמר יובל במהלך הטסטות כאשר פירש את הקרב והוסיף: "קובי תפס את הכדור כמו איזה טרול ענק". זה לא נגמר שם, וכשהקרב הסתיים שוב הצטיין כוכב הילדים ברגישות שלו: "בשלב מסוים לא הבנתי אם אני תופס את קובי או את הכדור". כל החגיגה הזאת הפכה לנוראית ומביכה אפילו יותר כשגיא זוארץ פנה בעצמו למאור והוסיף בטון מחויך: "קובי זה הזכיר לי סמי טריילר", כמה מתאים להישרדות ישראל. באופן אישי, הרגע הזה על המסך צבט לי בלב, לצחוק על משקל ונראות של בן אדם זה מתחת לחגורה, במיוחד כשזה נעשה מול מדינה שלמה ועל אחת כמה וכמה שילדים צופים  ועלולים להיפגע בעצמם מהדברים. מאז השידור הספיק שם טוב לשחרר התנצלות: "קובי היקר, התכתבנו הבוקר, וגם פה אני שוב מתנצל בפניך לפני כולם. לא הייתה כל כוונה לפגוע אלא קצת לשלב הומור בחוויה הלא פשוטה שכולנו עוברים. כנראה שחציתי את הגבול, סליחה". מעט מידי, מאוחר מידי.

והנה, הרגע הקרינג'י האחרון. שיאו של הפרק: הבנות משני השבטים מתחרות אחת מול השנייה. בצד אחד ג'קי אזולאי, ליזה ביך ושירה פרבר, בצד השני אלה אייבינדר, ורד בוסקילה ולייה גיל, וכל האמצעים כשרים. אז מה היה לנו כאן? הטבעות, נשיכות, בעיטות, הדיפות. המתמודדות איבדו את זה וההפקה זרמה. הפתיעה יותר מכולן בוסקילה, שכספורטאית אולימפית אמורה לדגול בערכים של ספורטיביות והוגנות, אבל כמו שציינתי קודם יש את העולם האמיתי ויש את הישרדות וכאן הכל מותר. אז ביך יצאה מפרופורציות והטביעה את בוסקילה, והאחרונה נשכה אותה. ולמרות המהלכים האלימים והמלוכלכים זוארץ לא הפסיק את המשחק. ולמה שיעשה את זה? עוד לא ראינו דם.