בין סגר לסגר בפוטנציה החלטתי לשוב לסדרה שעזרה לי להתנתק מהמציאות בימים קשים של קורונה ואי ודאות. כולכם ודאי יודעים למי אני מתכוונת, "אמילי בפריז", הסדרה שצופיה נהנים להתענג עליה בסתר וללעוג לה בקול רם. הקומדיה הרומנטית הקלילה של דארן סטאר, יוצר סקס והעיר הגדולה, מתמקדת במה שסטאר יודע לעשות הכי טוב - נשים, מערכות יחסים ואופנה. בעומק אין ממש צורך, ואף אחד לא מתיימר לומר שכן. מה שאת רואה זה מה שאת מקבלת - סיפור אהבה קליל ושטחי (שאמילי מנהלת בעיקר עם העיר פריז), צבעוניות וכיף.

העונה השנייה לא שונה מקודמתה, אמילי האמריקאית המתוקה והקלולסית עדיין מנסה לפלס את דרכה המקצועית בפריז ועושה את כל הטעויות האפשריות. בניגוד לעונה הראשונה אז היה ניסיון לגרום לצופים להתאהב בדמות הראשית, הפעם נראה שיוצר הסדרה מודע לכך שרובנו נהנים לשנוא אותה. הבגדים של אמילי מגוחכים וצבעונים יותר, במיוחד על רקע הסטייל הנוטף של הדמויות האחרות, היא מצליחה לפתור באופן פלאי כל משבר במשרד השיווק בו היא עובדת – מה שהופך את הדמות למעצבנת ולא אמינה עוד יותר, ובעיקר היא הודפת כל רגש ומתנהגת כמו טינאייג'רית בכל מה שקשור למערכות יחסים. אנחנו רוצים להיות עצובים עם אמילי על סיפור האהבה הגדול שלה עם גבריאל שנקטע ברגע שהתחיל, אבל לא ברור אם היא בעצמה עצובה או פשוט לא מרוצה מכמות העוקבים שלה. ואחרי שכל זה נאמר, אי אפשר להכחיש, צפיית השנאה הזאת היא חלק מסוד הקסם של הסדרה וחלק ממה שכל כך מושך בה. כי מי לא אוהבת להרגיש עילאית ומתנשאת כשהיא יושבת על הספה בפיג'מה עייפה ומעופשת וצוחקת על לוקים משבוע האופנה.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis)

מי שכן כובשת את המסך בעונה הנוכחית היא סילבי גראטו, הבוסית הקשוחה של אמילי. אם בעונה הראשונה הדמות שלה התבססה על המנהלת מהשטן לובשת פראדה, בעונה הנוכחית היא הופכת לעגולה ואנושית יותר. שלא תטעו, גם במקרה הזה קו העלילה לא עובר יותר מידי טלטלות אבל בניגוד לאמילי, סילבי היא הגיבורה הפמיניסטית שהסדרה הזאת הייתה צריכה.

הדמות של סילבי אותה מגלמת השחקנית פיליפין לרואה-בולייה שונה בנוף של הסדרה. סילבי היא בשנות החמישים - הארבעים המאוחרות לחייה. היא לא קלילה והיא לא משדרת כיף כמו האחרים. מה שכן, היא בעיקר לא מתאמצת. דמותה של סילבי נועדה בעיקר לייצג את העם הצרפתי קפוץ התחת, ולהיות קונטרה לאמילי, אבל למעשה, במעטה של שטחיות עוברים כאן כמה וכמה מסרים מעצימים. גילנות, שובינזם, וקבלה עצמית לא מתפשרת – את כל זה מצליחה לרואה-בולייה להעביר בטבעיות ובחן.

בסצנה אחת בלתי נשכחת סילבי יוצאת מהים בביקיני, מסובבת ראשים ומשאירה את אמילי פעורת פה. כי למה שאישה בת חמישים לא תעשה את זה? בראיונות בנושא סיפרה השחקנית שהיא שמחה לצלם את הסצנה בעיקר כי רצתה להילחם בגילנות וביחס המפלה שיש כלפי נשים בגילה. היא לא היססה גם לחשוף שאפילו המלהקים חיפשו שחקנית צעירה יותר שתגלם את דמותה של סילבי אבל כאשר הם פגשו בה, הם נישבו בקסמיה וויתרו על התוכנית המקורית.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis)

בסקס והעיר הגדולה לקחו לו את סמנתה, אז דארן סטאר מצא לה יורשת בפריז. ובדומה למקבילתה הניו-יורקית, גם סילבי שוברת טאבו ביחס שלה ליחסי מין. היא לא מפחדת מסקס, היא שוכבת עם מי שהיא רוצה, מתי שהיא רוצה, והיא נועזת בדיוק כמו הנשים הצעירות בסדרה. ותעיד על כך שקית הקרואסונים הקבועה שהיא מחלקת כשי לעובדים במשרד בבוקר שאחרי. מה שכן מבדיל אותה מסמנתה זה שהיא עושה את זה בלי רעש וצלצולים, כי אם לפני 20 שנה היה צריך לזעזע כדי להעביר את המסר הפעם הוא מהדהד יותר חזק כשלא צועקים אותו.  

ולמרות שמדובר באסקפיזם ובאוטופיה של פריז, יוצר הסדרה כן מעמת אותנו לרגע קצר עם המציאות כשסילבי מתלבטת אם ללכת לפגוש את חבריו של בן הזוג הצעיר שלה וחווה השפלה כשמלצרית טועה לחשוב שמדובר בבנה. מי שייצפה, לרגע ירחם על בת ה-50 אבל בניגוד לסדרות אחרות שהופכות רגעים מסוג זה לדרמטיים, כאן לא מתעכבים והפתרון הוא גדול והוליוודי - סילבי פשוט סוגרת את הרגע המביך בכך שהיא מנשקת את המאהב הצעיר שלה בלי בושה. ולא רק מיניות וגילנות, הבוסית הקשוחה היא גם חריפה בעסקים ובסוף העונה אפילו טורפת את הקלפים מחדש עבור כולם. כוח נשי זה כאן.

פיליפין לרואה-בולייה כמו הדמות שהיא מגלמת, לא מתנצלת. היא מראה לנו שלתשוקה אין גיל, שמיניות לא נגמרת אחרי שאת בת שלושים ושאישה היא סקסית וחריפה בכל גיל. מצחיק לומר, אבל למרות הביקורות והעקיצות הסדרה המצועצעת עד כאב הזאת העבירה אותנו שיעור באופן הכי טבעי, ובלי לעשות מזה אישיו. סביר להניח שגם עונתה השנייה של אמילי בפריז תשבור שיאי צפייה. אל תנסו להתחמק, זה יגיע גם אליכם.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)