בדרך כלל מצופה מאישה להרים לאישה אבל דיאן שוורץ, המודחת הטרייה מבית האח הגדול, היא אישה שצריך להוריד למחתרת. ובנינו? אני עדינה. מהרגע שנכנסה דיאן לבית והפכה לדיירת מן המניין היא קיבלה את התואר "הדיירת השערורייתית ביותר בבית", תואר אליו אני הייתי מוסיפה גם את המילה "לדורותיו". כן כן, לא שי חי, לא ליהי גרינר, לא גילי ורוני מיילי, לא מעיין חודדה. דיאן שוורץ היא הדיירת שסיפקה הכי הרבה סיבות להדיח אותה, ואפילו לשנוא אותה.

בדיעבד, תעודת הזהות של שוורץ הייתה רמז עבה לעובדה שהיא הגיעה במחשבה שהיא מלכת הכיתה, וההתנהגות שלה לאורך תקופה בבית רק הוכיחה את זה. החל מההתנהגות הנרקסיסטית על גבול המתעללת שלה עם מי שהיה בן זוגה בבית – נתנאל רודניצקי , דרך הזלזול הבלתי נגמר שלה לכל מי שהוא לא היא עצמה בבית, ועד ההתבטאויות המזעזעות שלה בשבוע האחרון – כל אלו היו רגעים קרינג'יים שהזכירו חיקוי עלוב של רג'ינה ג'ורג' בסרט הקאלט "ילדות רעות".

דיאן הייתה דיירת שהעלתה בפני הצופים את השאלה הפילוסופית העתיקה "האם טבע האדם רע מיסודו?" וגם ענתה עליה בתשובה חיובית. שלל הפנינים המכוערות שיצאו מפיה גרמו לקהל הישראלי לתייג אותה כאחת המתמודדות השנואות ביותר בבית, אך משום מה היא שרדה הדחה אחר הדחה. אך לא עוד. אולי היו אלו מים שהגיעו עד נפש, אולי זה היה הרגע שבו פרצה בהתקף זעם וכתבה ללירן רוזן בענק על הקיר "מי את בכלל?", ואולי זה היה מפגן הרוע שלה כלפי בר כהן השבוע בשיאו אמרה לה "את אמא בושה" – אך בשעה טובה ומוצלחת, ישתבח שמו, עם ישראל סופסוף קיבל שכל.

"אמא בושה" - דיאן שוורץ לבר כהן.

אחרי ארבע מערכות בחירות שהולידו זוהמה מילולית על כל גווניה בחברה הישראלית, הייתי משוכנעת שלמרות הזעם הציבורי הרב נגדה, דיאן תשרוד את ההדחות, תגיע לגמר, וגם תהפוך לפליטת ריאליטי מן המניין שנראה בכל מקום ובכל קמפיין אפשרי. חשבתי לעצמי שהקהל הישראלי אולי אוהב להתלונן על הרמה הנמוכה, אבל הרמה הנמוכה הזאת זה בדיוק מה שהוא אוהב. אך טעיתי, והכובע טעים לי מאוד. ההדחה של דיאן היא הוכחה מדהימה לכך שהתבגרנו כעם, ולכך שגם לנו, הישראלים, שאוהבים צעקות, אוהבים כוח, אוהבים ריבים, גם לנו – יש גבול. הרשת חגגה את ההדחה שלה, בלוגרים ובלוגריות תיעדו עצמם צוהלים ברגע ההדחה, והטוקבקים הוכיחו שלגבי ההדחה המוצדקת הזו כולם תמימי דעים. הסכמה כה רחבה על משהו בקרב החברה הישראלית לא הייתה פה כבר שנים.

הקהל הישראלי מראה הכי טוב מה הוא אוהב ומה הוא לא, ואתמול קיבלנו הוכחה לכך שעוד נותרו לנו ערכים ושאת הבריונות והרשעות של דיאן אנחנו לא אוהבים ולא מוכנים לראות. הצופים, שבמהלך העונה הגישו הרבה מאוד תלונות לרשות השנייה על התוכן האלים שסיפקה העונה הנוכחית של "האח הגדול", הצביעו נגד האלימות. נגד החרם. נגד ההתנהגות האגוצנטרית, ונגד הסרט שבו חיה דיאן ובטוחה שהיא הכוכבת הראשית. ליבי יוצא אל ההורים שלה שהיו צריכים להתמודד עם מה שהם ראו על המסך. ליבי לא יצא, ולא יציץ החוצה, עבור דיאן שתצטרך החל ממחר להתמודד עם הדייסה שהיא בישלה לעצמה ועם העובדה שהאח הגדול לא "יהפוך אותה לטאלנט" כפי שאמרה כדיירת לא פעם. למרות שחשבון האינסטגרם שלה גדל בכ-50 אלף עוקבים, דיאן תצטרך לשקם את הקשרים המקצועיים שלה לאחר שהחברות 'פמינה' ו'אדיקה' כבר הבהירו שהם ישקלו את המשך צעדיהם המקצועיים איתה בעקבות הלחץ הציבורי. היא תצטרך גם לעבוד על התדמית שלה שהלכה והתרסקה, ועל עצמה – לאחר שתצפה בהתנהגות שלה בבית, אם זה בכלל יזיז לה (רמז: לא).