"המפקדת" של תאגיד שידור 'כאן' חזרה אתמול לעונה שנייה בכיכובן של אלונה סער, מיה לנדסמן, מאיה דגן וסגל שחקניות נשי במיוחד, זאת למרות ההבטחה ש"הבנים באים" בעונה זו. העונה השנייה נפתחת בהמשך לעונה הראשונה, בה פלוגת געש של נועה (סער), צליל (נועה אסטנג'לוב), אור "צימר" (כרמל בין) וספיר (לנדסמן) עברה מחזור חיילות קשה במיוחד ואפילו ניסיון התאבדות של ערבה, אחת המפקדות בסגל.

עברו קצת יותר מ-20 שנה מאז ש"טירונות" כבשה את המסך הישראלי עם מחזור הטירונים של גבעתי, מאז הרבה סדרות נכתבו בישראל אך התחום הביטחוני וסדרות צבא הן קלאסיקה ישראלית שלא נמאסת אף פעם. אך בשונה מסדרות האתוס הלוחמני ומלא הטסטוסטרון, היום "המפקדת" היא זו שמככבת בטבלאות והצפייה והיא אחת הסדרות המדוברות ברשת, כזו שגרמה לממים רבים. עם שורת שחקניות ושחקנים מרשימה במיוחד, תסריט כתוב היטב והומור ישראלי קורע, העונה הראשונה של "המפקדת" הייתה בהחלט הצלחה. ולמרות שאפשר לראות את המפקדת כהצלחה, עבור תאגיד השידור כאן והפקות המקור המצוינות שלה, ועבור נשים בטלוויזיה בכלל, פרק הפתיחה של העונה השנייה חטא בקלישאות שאינן מעידות על אופייה האמיתי של הסדרה.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

 

בפרק הפתיחה יצאו חיילי בסיס הטירונים ליום גיבוש, והוא נפתח בסצנת פתיחה בה אחד מחיילי החמ"ל מנסה להרשים את טולי (נועם לוגסי) הקצינה החדשה בבסיס כשהוא עורך לה היכרות עם החבורות השונות בבסיס. מיד אחר כך, מספרת ספיר לכפיר, בכיכובו של דור הררי, על הקצינה החדשה והיפה שצימדו לו ואומרת בחצי צחוק- חצי אזהרה שכדאי שהקצינה החדשה לא תתקרב אליו יותר מידי, ולאחר מכן, בסצנה אחרת, נראות צליל וצימר מנסות לגייס את אחת המפקדות החדשות לסגל שלהן, ונתקלות בסירוב מצדה בטענה ש"יש עליהן דיבור בבסיס". בסצנה נוספת, רואים את נועה יושבת בג'קוזי יחד עם שתי מפקדות ותיקות, וניכרים פערי הכוחות בין האפרוחית הצעירה למפקדת הוותיקה, ונועה מקבלת את דבריה מבלי להתווכח. ובסצנה בה התחרו שתי קבוצות בנות בכדור רשת במטרה לזכות ברבע"וש בבית, כשמצד אחד עומד הסגל של פלוגת געש ומולו אותה מפקדת חדשה שלפני רגע סירבה להצטרף אליהן- היה ניכר הקאט פייט.

אולי זה בגלל שצה"ל הוא באמת קצת כמו תיכון, אך פרק הפתיחה של המפקדת היה עמוס קלישאות מעייפות שמזכירות סרט תיכון אמריקאי משנות האלפיים. הדינמיקה בין הדמויות הנשיות נעה בין אחווה לעוקצנות מתנשאת והזכירה לצופים את "ילדות רעות" המיתולוגי. הסצנה היחידה בה הובא מעט מן הייחודיות שאפיינה את העונה הקודמת הייתה הסצנה בה כפיר מתעמת עם ספיר על כך שסיפרה למב"סית שהוא צורך כדורי הרגעה. בדיאלוג חד וקשוח בין שניהם היה ניצוץ מהתסריט המשובח בו צפינו בעונה שעברה, ואולי הוא מרמז על כך שעוד נראה ממנו עוד ככל שהעונה תתקדם.

בסך הכללי המפקדת היא סדרה די קלילה שמאפשרת הפוגה, הומור וגם רגש. סער בתפקיד הקצינה ה"צהובה" והנמרצת משחקת נפלא ומדויק ולנדסמן הסמלת מביאה המון ייחודיות ורגש אדיר למסך. השידוך בין אסטנלג'וב כחיילת המורעלת ובין כחיילת השבוזה מוצלח במיוחד, והתוספת של לוגסי כקצינה החדשה שמעזה לצרף לסגל שלהן מ"כ בן, בהחלט מרעננת. בעונה החדשה אפילו קיבלנו תוספת קורעת במיוחד בדמותו של עדן דניאל גבאי בתור עמיחי השק"מיט, שמבטיחה רגעי זהב לממים. למרות שפרק הפתיחה חוטא מעט בבנאליות, סגל השחקנים המשובח מבשר כי העונה עוד תמריא ותביא הרבה מאוד צופים גם הפעם.

הסדרה תשודר בימי רביעי וראשון, בשעה 21:15 ב- כאן 11 ובדיגיטל