"הישרדות" של רשת 13 עלתה אמש עם עונה חדשה ומסקרנת, כשברשת השכילו מההצלחה המסחררת של עונת האנונימיים באח הגדול וליהקו גם לעונה הנוכחית של הישרדות מתמודדים אנונימיים. בהפקה סימנו וי על כל הצ'ק ליסט ברשימת הליהוק, והבטיחו את הקאסט הכי מגוון של הפורמט עד כה הן מבחינה מגדרית, גיאוגרפית או מבחינת טווח הגילאים, ועל כך הפורמט ראוי לציין לשבח.

תעודות הזהות של המתמודדות והמתמודדים היו קצרות ומדויקות, וחשפו דמויות צבעוניות שכבר עכשיו אפשר לסמן אותם כפייבוריטים של הקהל. אחד מהם הוא דניאל ציוני, שלאי הגיע בחולצה מנומרת, בלורית מסורקת ומבריקה וכיפה שחורה קטנה. עוד בלטה קייסי זפטה, ישראלית פיליפינית בת 24, בחורה חריפה ומתוקה בו זמנית. דמות מעניינת נוספת שאולי תכירו הוא גיא שיקר, בעלה לשעבר של הדיילת שהייתה מעורבת בפרשייה עם ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, שכבר הספיק למנף את הופעתו בריאליטי ואמש שודר ריאיון שלו ל"הצינור".

בהמשך הפרק התחלקו המתמודדות והמתמודדים לשבטים טאגאלוק ובייביאן, כן מעונה לעונה השמות בהחלט נהיים קשים יותר לביטוי - תנחומיי לגיא זוארץ. חלוקת השבטים הייתה אקראית ביותר, בשונה מהעונות הקודמות, וזה היה בהחלט מרענן. ומרגע זה, היה ניכר, שלמרות שהיו לפורמט הזה עשרות עונות, למרות שמעונה לעונה דברים משתנים, ולכל עונה יש את מה שמאפיין אותה, יש משהו שפשוט לא משתנה וזה העובדה שתמיד, אבל תמיד, העריכה המוקפדת מציירת לנו שיש את השבט שמהשנייה הראשונה על האי מתחילים לדבר בו אסטרטגיה, ויש את השבט שבו מתחילים תהליך היכרות טבעי שעליו נבנית האסטרטגיה.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

בעונה הנוכחית נראה כי שבט בייביאן, המכונים 'הצהובים', הגיעו לאי ומיד מהשנייה הראשונה התחילו השורדות מאיה קיי ודורין דותן להסתודד ונקבעה סוג של ברית. מיד אחריהן קיבלנו לקט של שיחות האסטרטגיה שתפסו תאוצה באי, שנקטע במעבר החד לשיחות ההיכרות בשבט טאגאלוק- הסגולים. אותם מצאנו חולקים אננס על האי, וחטפנו כמה שניות משיחת ההיכרות של ציוני עם גל רובין, חוזרת בשאלה, בת 32 ואמא לשישה ילדים, ואבירן שמואלי, בן 33 מנתניה, עובד תברואה ביום וחשפן בלילה.

עוד משהו שכמעט תמיד חוזר על עצמו הוא המתמודד שעולה על מדי הדוש ומחפש לגדול על חשבון המתמודדות הנשיות שעומדות מולו. בעונה הנוכחית נראה כי מאור שושן, בן 32 מנתניה, יהלומן, גרוש ואב לאחד, הוא המתמודד שאחראי לאמירה הסקסיסטית הראשונה של העונה. כן, זה אותו אחד שבתעודת זהות שלו אמר "כמה מסי יש בעולם?" וגרם ל-90% מהצופים לגלגל עיניים. זה קרה כשהשבט הצהוב הפסיד במשימת החסינות השבטית, ושושן החליט שהפסד המשימה הוא תוצאה של תפקוד לקוי של שלוש מתמודדות. במהלך הפרק הוא גם נכנס לויכוחון עם דותן, שנכנסה לויכוחון הזה לא פחות ממנו, וכל אלו, לצד ההתחברות המיידית שלו לשיקר, יכולות להעיד חצי דבר על יחסיו עם נשים ובעיקר אל נשים.

האמירה הסקסיסטית של שושן אחרי המשימה הביאה אותו לחילופי דברים עם ירדן זוהר, שהראתה צד קשוח כשהעמידה אותו במקומו ועל טעותו. שושן, שהחל בשיחות אסטרטגיה, לא מוצלחות יש לומר, מהשנייה הראשונה על האי, הולך למצוא את עצמו רגע לפני מועצת השבט הראשונה מצטער על שהמעיט בערכן של המתמודדות לצידו, או לכל הפחות חושש על מקומו בשבט. סירייסלי, לא למדת כלום מאוהד בוזגלו?

פרק הבכורה של הישרדות נראה מבטיח ביותר, ונראה שנרקמת כאן עונה טובה עם מתמודדות ומתמודדים מלאי עניין וצבע, ועונה שהולכת לרענן את המסך. אמנם אתמול במקביל לעלייתה, בחרה קשת להשיק את העונה החדשה של 'הזמר במסיכה', וגם עקפה ברייטינג כשהניבה 18.9% רייטינג לעומת 15.2% של הישרדות. אך אם בוחנים רק על פי פרק הפתיחה, במידה והעונה לא תימרח לעשרות פרקים בדומה לקודמתה, הישרדות יכולה לקטוף יותר אחוזי רייטינג.