עונה חדשה, פח חדש; עונת האח הגדול נפתחה והספיקה לגרום לקהל הישראלי להקיא כל פרק ששודר מאז. מה הספקנו בזמן הקצר שהיא באוויר? לקבל מנה גדושה של גזענות גלויה מצד גיא איתן, גל קספרס ואלון חובל כלפי אברהם אקלום, לחטוף התמוטטות עצבים אל מול גלי הנרקסיזם של סתיו קצין, לחזות בגזלייטינג במלוא הדרו שהפעיל רוי רייניש על לין אלפי, להשתאות אל מול הנשיות הרעילה של מאיה גרוסמן, לכאוב אל מול הביריונות שספג עידן מורד, להתחלחל מהאמירות המסוכנות של שניר בורגיל סביב האכילה של לין, ולגלגל עיניים לנוכח הפרמטיביות של שניר וגיא. האשטג התחלנו.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 𝗜𝗦𝗥𝗔𝗘𝗟 𝗕𝗜𝗗𝗨𝗥 ★ ישראל בידור (@israel_bidur)

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

נכון, לא כל מה ששודר בעונה עד כה מקומו בשקית אשפה, אין ספק. כן קיבלנו את יענקי גולדהבר שכל פנינה שיוצאת מהפה שלו צריכה להיות מגולמת כתוספת שכר למלהק שצד אותו, את ספיר בורגיל שצובעת את העונה בסבלנות יתרה, את יובל לוי ששוטפת אותנו באהבת חינם, את יובל מעתוק שנותנת לנו כנות אמיצה, את אברהם אקלום שמראה לנו איך מתמודדים עם בריונים, ואת אתי ייטב שכל כולה הוא קבלת האחר. בבית יש הרבה פינות אור ורגעים שחובה שיהיו על המסך של כולנו, והרבה אנשים ללמוד מהם. אך למרבה הצער יש יותר רגעים שהיו צריכים להישאר על רצפת חדר העריכה, וליהוקים שהיו צריכים להישאר אנונימיים ביותר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael)

אבל את ההתפכחות של הקהל כבר לא ניתן להחזיר לאחור. המגמה שהחלה בעונה הקודמת בהדחה המוצדקת ביותר של דיאן שוורץ, ממשיכה אל העונה הנוכחית וכנראה שהנוסחה 'כמה שיותר רוע- יותר קולות' פשוט כבר לא עובדת. אז נכון, סתיו עדיין מפציצה אצל הקהל בחוץ למרות שהיא מאוד מתישה בנרקיסיסטיות שלה, בלשון המעטה, אבל זה ניכר שהקהל נותן לה הזדמנות בעיקר בגלל הדמות האייקונית שהיא רוקמת לעצמה, והרצון לראות מה יתקלף ממנה כשתתרגל למצלמות והמסכות יוסרו. בנוסף לאלו, גם העריכה המתעדפת כלפיה בונה לה נרטיב ומתחזקת את תדמית 'הכוכבת המסומנת של ההפקה'.

בדומה לסתיו, גם גיא זוכה לעריכה מתעדפת וניכר כי לאור הביקורת הרבה שמופנית כלפיו בחוץ החליטו בחדרי העריכה של העונה לתת לו יותר ויותר רגעי חסד מלאים ברגש בכדי לצייר גם לו נרטיב של דמות שיוצאת מהקליפה. בשונה מסתיו, האמירות המחרידות שלו בבית עושות את שלהן והקהל לא קונה את הדמעות של המאצ'ו התורן. ההתרחקות של אלון ממנו, והשיחה שלו עם ניקול אורי בוטביניק בה אמר כי הוא "צריך לסרס" את אלון, בטח לא מוסיפים לדעת הקהל.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ran Boker | רן בוקר (@ranboker)

עד כה הקהל נותן את הטון בשרשרת ההדחות ונראה שהוא לא עושה הנחות לאף דייר או דיירת. רוי סיים את דרכו מהר מאוד לאחר שהפעיל מניפולציות וגזלייטינג כלפי לין, מאיה הודחה עוד לפני שהפכה לדיירת מן המניין רק בגלל ששלפה ציפורניים באופן די רעיל ולא מפרגן כלפי יובל לוי וגל, ובכן, מאחוריה ארסנל שלם של אמירות אומללות וגזעניות שבגללן היא מצאה את עצמה בחוץ. ההדחה היחידה שהעלתה סימני שאלה היא דווקא זו של עידן, כיוון שהוא דווקא התחיל את המסע בבית האח בעמדה קורבנית למדי, זאת לאחר שספג בריונות רבה במהלך ימיו המועטים, אך ניתן לייחס זאת לעובדה שהוא הלך ונעלם תחת היחס שספג, וההדחה הזאת הייתה לגמרי טובה ענקית בשבילו.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael)

אם לשער, ניכר כי מי שיסיים את דרכו בבית בקרוב יהיה גיא. כמו גל, גם לו, לא חסרות סיבות להדחה. בזמנו הקצר בבית אגר גיא מצבור אמירות גזעניות ופרימיטיביות, כאלו שבשום צורה לא צריכות להיות על המסך שלנו. אל אלו מתווספות תנועות הגוף האלימות שלו, ובאופן כללי השהות שלו בבית לא עושה טוב לאף אחד- לא לצופים ובטח לא לו, ולא סתם קבוצת 'צבא האמת' המושבעת של האח הגדול, התנעה ממנו, והודיעה כי לא תתמוך בו. הימים האחרונים של גל בבית הוציאו אותה רע, אפילו רע מאוד, והאופן בו היא ניסתה למשטר את לין בכל הקשור לאוכל היה לא ראוי לשידור בשום צורה, ואולי זה היה הקש ששבר את גב הקהל. לנו רק נותר לראות מה עוד יעשה גיא כדי לזכות בתואר המודח הבא של העונה.