זו שוב העונה הזו בשנה: יתושות נלחמות זו בזו על ליבנו או על כל איבר נגיס ונגיש אחר, הלחות מרקיעה שחקים, הטמפרטורות בהתאם, והאח הגדול חוזרת.

יעלו וישחקו הנערים והנערות לפנינו!. מה בתפריט הדמים? נתח עסיסי וחשוף של אורטל בן דיין, מיקיאגי "ציירי לך שפם" בכבודו ובעצמו, הבחור שכתב את "נשבע לך בוגד, בחייאת עיוני לא בוגד" ועוד אי אילו דמויות בסיס ישראליות.

עוד מהצהוב הצהוב הזה

ערבוב הדמויות צפוי ומוכר והוא מתחיל באחי. לא אח שלי, לא אח"י דקר, בחור בשם "אחי", באח הגדול. לא, באמת? אחונה הקטן לוהק בין היתר בזכות ניצול ציני של מות אב וקריירת ההמשך המפוארת שלו כמציל. "סגירת מעגל" אינסטנט. איך זה שהוא אוהב נשים מסתדר עם זה שהוא אוהב את צליל הפתיחה של ריצ'רץ? נגלה בהמשך. אליו מצטרפת, דנית, "דניתש" בפי חבריה, שלוהקה על תקן הבייב העונתית, למרות שהיא יזמית וטיילת שזיהתה את הצורך העמוק שקיים בבגדי ים ברזילאיים והחליטה לענות עליו בגופה.

כשמספרים לנו שהיא מעולם לא לקחה את הכוס מהסלון לכיור אפשר להודות לאל הטוב על כך שהאח לא אומר לה לשמור על הכוס שלה. הגיג מייצג: "אני מעדיפה בנות פחות יפות מן הסתם. אם תהיה שמנה אני אהיה החברה הכי טובה שלה". תגובת האח: "אז כנראה שלא נוכל להכניס בחורות יפות העונה. סתם". יורם זק, אתה רציני?

פותחים עונה. אסי עזר וארז טל. צילום: יח"צ

אם פספסנו משהו אז אסי עזר המרוצה מעצמו מאי פעם רומז לנו - השניים האלו (אחי המציל ודנית המשתזפת) אמורים להפוך לזוג. אולי זו בעצם הסיבה שההפקה בחרה להכניס את שניהם ראשונים לקצת בונדינג ברגעים הראשונים והכי לחוצים בבית. אל השניים מצטרף מיקי, 47, גיי, חולה סוכרת כבר-לא-נעורים ורגע, היי, זה פאקינג מיקיאגי! איך לעזאזל הגיע לתכנית הנצפית במדינה הבנאדם שסירב לחזור להופיע, כי לטענתו התבייש להחשף במראה הנוכחי שלו שהשתנה מאוד מימי נוער שוליים? עכשיו הוא חצי תימני, אז הכל בסדר.

נקסט: לינור מניו יורק, נראית כמו שילוב בלהות של קארי בראדשו ומאיה בוסקילה. מתכננת את זמנה כאשת עסקים כך שתוכל לשמר את המני פדי באופן קבוע. "בשביל להיות עם גבר אני צריכה להעריץ אותו. עכשיו כל הפמיניסטיות יקפצו עליי", היא מודה, רגע לפני שהיא מצטטת את מרילין מונרו. לינור היא "חתולה שחורה שלא מפחדת מעכברים אפורים" והיא מתגאה בזה שהיא רוסיה שמבשלת חריימה. היא ואורטל בן דיין צפויות להפוך ל-BFF או להכנס למלחמת חורמה. מה שיבוא קודם.

עוד מצטרף צחי, ערס פיוטי למחצה שעובד כסבל בנתב"ג במשרה מלאה וגר אצל ההורים ואלעד "הנסיך" שמגלם את הרוחניק הסטלן שחזר מהודו. הרבה מהפירמידות מכוונות לפי תאריך יום ההולדת שלו, מה שגורם לנו לתהות אם הרופא של "האח הגדול" שמוסמך לחלק תרופות פסיכיאטריות מחלק גם רפואי.

תמו ימי נוער שוליים. מיקיאגי. צילום: יח"צ

כשהאח שואל את אלעד על בחורות הוא מבקש לכנות אותן "נשים". "חשוב לי ביותר לכבד נשים". מסתבר שבתיכון הוא התייחס לנשים "בצורה לא ראויה כדי לספק תאוות שלי וכדי להוכיח לעצמי כל מיני דברים". הוא מתנצל בפני נשות העולם וכולם מתרגשים. איך אפשר לא להתרגש מבחור שלא מאמין בדאודרנט אבל מאמין בחיבוקים? שילוב מנצח.

אחרי אלעד נכנסת טל הטבעונית הלוחמנית, שהחזיקה בבית 30 תרנגולות, 2 יונים ו-3 גורות, בנוסף לחיות המחמד הרגילות בבית ("הרווחה היו לוקחים לי את הבנות") ואז מגיעה אורטל.

אין דין ויש דיין

אורטל בן דיין אכן מוצגת כצפוי לפי השילוש הקדוש: פמיניסטית, מזרחיסטית, פשניסטית. אף מילה אחת על פרשת "א' מהחוג לסוציולוגיה" או אמיר חצרוני, אבל בחירה מודעת לחלוטין באזכור פוסט התמיכה שלה באייל גולן כן נכנס לשידור. הו, אח גדול, גדול אתה. כמה מתוחכמת העריכה הזו של האישיות הבן דיינית.

שום מילה על אמיר חצרוני. אורטל בן דיין. צילום: יח"צ

זו דוגמה מעולה לשילוב תכונות האופי של פרובוקטיבית ידועה שאפשר להתווכח עד בוא המשיח באשר לטיבה האמיתי, אבל נועדה לספק כאן סחורה רותחת במיוחד. מעניין איך יאכל הקהל את הפמיניזם הנודע לשמצה המגואל בסמולניות רבתי, בשילוב של אותה ישירות, העממיות המזרחית והכניסה בפרידמנים, שאמורה הרי לדבר ללב המסעודות והמסעודים באשר הם. גם העימות שלה עם עירית לינור מאוזכר, והיא עוברת מתקפת צחוק שנראית די אותנטית ומקסימה כשהיא נכנסת לבית עצמו. האם זה שלינור מכינה חריימה יספיק כדי לעמוד בתו התקן של אב"ד? העיקר שאסי מרוצה כי "זו עונה של נשים חזקות".

עוד באים ועולים דורון "נשבע לך לא בוגד" מירן שכותב שירים ב-2 דקות ומופיע עם הבת שלו, מירן מירן (גם על זה הוא חשב רק 2 דקות, כנראה). הדבר העיקרי שמעניין בו הוא שהוא מודה בגלוי בצביעת שיער, שזה הכי מטרוסקסואלי, וגם צפוי לככב בחיינו שוב, כי מירן ייאלץ לזכות בו במלחמות הכלליות על תקציב הבית. אליו מצטרפת אורטל הנוספת, האתיופית, שמלמדת אותנו ש"נצ'ים" זה פרידמנים באמהרית. אז יש בעיית ייצוג של אתיופים בטלוויזיה הישראלית אבל כנראה שכבר לא של אתיופיות. לתת לאורטל לרקוד לצלילי ביונסה, זה יותר צפוי או יותר מעליב? הקשר התרבותי ביניהן קטן מזה שבין ביונסה ומיקיאגי הרי. אולי מה שיותר מעליב זה שמה שהכי חשוב לה בגבר זה שיהיה לו בית. אבוי.

האח הגדול עינו סתומה

אליאב המקעקע נכנס לבית על תקן שובר הלבבות, הבד בוי, ההפך מאלעד הרוחניק, ומי שאמור לגלם את תפקיד "חתיך העונה" ולהתאהב בדניתש כזו או אחרת. רק שהוא כל כך זחוח ומאוהב בעצמו שלא בטוח שיש מקום בכלל לאהבת הקהל בבית בליבו. מיד אחריו נכנסת לבית אנה בול, דוגמנית עם בעיות דימוי אב ובלי בעיות דימוי גוף ("בנות כמוני? זו חוצפה להתלונן"). ושוב זה לא מקרי, כמו הצמד אחי-דנית שהוכנסו זו אחר זה, גם כאן יש תכנית מאסטר בפעולה. האח הגדול עינו פקוחה. וצפויה לאללה.

מה חשוב בגבר? שיהיה לו בית. אורטל. צילום: יח"צ

האחרונים המצטרפים לתיבת נוח הם מרטין, עולה חדשה מצרפת שעושה רושם של אישה מעניינת מאוד, עם סיפור גירושין מלבב המערב את אליפות העולם בכדורגל, אבל בטח תהיה מהראשונים שימצאו את עצמם מחוץ לבית האח (למרבה הצער, היא גם אישה, גם מבוגרת מהיתר, וגם עושה רושם של אדם מנומס מדי לקרנבל הצרחות שמחכה לנו הקיץ) ואלדד, שמסתובב תמיד עם כיפה, אבל בכיס בלבד, מבכה את פינוי גוף קטיף וכנראה שאמור להכנס למשבצת הלאומן הגזעני של העונה, למרות ש"אין לו משהו אישי נגד ערבים", הם פשוט לא צריכים להיות פה. מצד שני, הוא אוהב לפזז במסיבות גייז ואין לו בעיה עם צביטות בישבן. גם בחורות הוא אוהב. ואת עצמו בעיקר. מה נאמר? שילוב מעניין של היפסטר, סחי ומתנחל בגוף אחד.

במבט זריז אפשר לחשוב שאל העונה החדשה והשישית של האח הגדול הותכו גם העונות הבאות והמבוטלות של "היכל התהילה" ו"האח VIP". דיין-הירשמן-מירן (ממש משרד עו"ד בפוטנציה) לכל הפחות, יכלו לעבור את הסלקציה של גרסת הסלבז, אבל כמו גואל פינטו לפניהם, אולי העדיפו בעצמם את ההשתתפות במהדורת השבט, ולפחות בגזרת בן דיין עושה רושם שהרשת כבר גועשת ובוחשת היטב, וערוכה לקלוט כל הגיג פרובלמטי שוודאי יגיע.

לבית האח הגדול הוכנסו כבר אקטיביסטים מסוגים שונים בעבר. זכורה עדנה קנטי שנכנסה על תקן השמאלנית הקיצונית ונותרה כזו בדעת הקהל גם הרבה אחרי שירד המסך על העונה בה השתתפה. השנה בחרה ההפקה להכניס שתי נשים אקטיביסטיות בולטות, טל גלבוע ואורטל בן דיין, שלא לומר כאלו שידועות כבעלות פה גדול ולהיטות להשתמש בו בפלטפורמה האינטרנטית, משום שהמרכז השבע זקוק לשוליים שיעוררו את הדיונים הקיצוניים באמת. כמה אפשר להתווכח על תקציב לסיגריות?

טל אומרת זאת בגלוי: אני טובה לכם לרייטינג, אתם טובים לי פי אלף מדף פייסבוק כדי להעביר את המסרים שלי הלאה. אורטל בן דיין, חיית רשת גם היא, מודעת כנראה יותר מכל אחד מהצופים בה לכך שהיא נבחרה במטרה לשלהב מחדש את דיון הפרידמנים שהיה זה שקעקע בעונה הראשונה את האח הגדול ב-DNA הישראלי, וכמובן את דיון הערבים ואת דיון השערות בבית השחי, שכולם כבר מנפקים רבבות טוקבקים עוינים, והעונה עוד לא החלה.

גם טל וגם אורטל מודעות לכוחן כאינדיווידואל שמשדר להמונים ללא עריכה, ישירות מקצה מקלדתו, ועדיין בחרו כנראה להשתתף בתכנית עתירת מניפולציות מתוך ציפיה, נאיבית אולי, שיוכלו להעביר את עצמן למרות המיסגור עליו חתמו מראש. לא בטוח כמה הן יצליחו בכך, בתכנית הן אמורות להיות בעיקר בשר תותחים מעולה, למילוי החלל שבין מקבץ פרסומות זה למשנהו.