אחרי הסגר בבית וכשכולנו משוועים לפיסת שמיים וירוק בעיניים, עכשיו זה ממש הזמן ליסוע לטייל, לנצל את העובדה שעוד לא כל הילדים לומדים (בצער)  ולנסות לתפוס קצת חורף. למיטבי הלכת זה כמובן יהיה כדי לזרוק כדורי שלג, אחרים יכולים להיות מרוצים מהפריחה ומזג האוויר המצוין. 

לינה בבאיי גאלי בגבעת יואב

באיי גאלי הוא כפר נופש מונגולי, מתחם יורטים משגע על קצה המצוק שמשקיף על הכנרת. הילדים מחכים לקמפינג כבר חודשים רבים, המבוגרים פחות והמתחם הזה הוא פתרון מושלם לשני העולמות. מצד אחד ישנם קמפ יורט שבהם ישנים על מזרנים אבל אל דאגה, אפשר להזמין מראש מצעים, שמיכות ומגבות, יש גם מקררון קטן, קומקום חשמלי ומקלחת. צריך יותר? מי שצריך יותר יכול להזמין צימר יורט ושם כבר יש מיטות ממש. בבאיי גלי חשבו על הכל, ישנם מטבחים מדוגמים לשימוש חופשי כמו בניו זילנד, פינת ערסלים, ספסלים שמשקיפים על הנוף ומתחם מיוחד למדורות בלילה. אפשר להזמין במקום ארוחות בוקר ובשר למנגל לארוחת ערב או משלחוים ממסעדות סמוכות. רוב הבאים מגיעים עם המשפחה או עם חברים כי הלוגיסטיקה פשוטה מאי פעם. והקור? זוכרים שזה כפר נופש מונגולי? הבד המיוחד (פלוס מזגן) גורם לכך שלא קר בכלל בפנים אבל בחוץ בהחלט קור של חו"ל.  

קמפ יורט לעד שישה אנשים (אבל מתאים גם ל- 10 אנשים בתוספת תשלום) באמצע השבוע  יעלה לכם 650 ש"ח, ובסוף שבוע 750 ש"ח (לא כולל מצעים). צימר יורט לזוג יעלה באמצע השבוע 650 ש"ח , 750 סופ"ש (תוספת לילד 95 ש"ח ואפשר עד 5 אנשים ביורט)

אתר החרמון

האתר עדיין לא פתוח למבקרים אבל ייתכן וייפתח בימים הקרובים. בלי הזמנה מראש אין כניסה לאתר בכל מקרה בשל כללי הקורונה. (לינק להזמנות). בימים שאחרי סערת השלג ניתן יהיה לראות שלג בכל המרחבים ברמת הגולן. לשים לב שלא לעבור גדרות או סימוני מוקשים! 

שמורות הטבע וטיולים רגליים

גבעת יואב זוהי נקודת יציאה מצוינת לשלל טיולים רגליים או ברכב ובעיקר 

שימו לב. יש שמורות טבע שהכניסה אליהן מותרת באמצעות רישום ויש מסלולי הליכה שאפשר להגיע אליהם ללא רישום. המכסות לכל אתר נקבעו על סמך חישוב גודל האתר, משך השהות הממוצע של המבקר באתר, מסלול זרימת הקהל ומוקדי העניין בהם יש פוטנציאל לעומס. בלינק הזה של רשות שמורות הטבע והגנים תוכלו להכנס כדי להירשם לביקור באחת השמורות. 

שמורת טבע גמלא: - שמורת טבע ואתר ארכאולוגי במרכז רמת הגולן, כ-20 קילומטרים דרומית לקצרין. ידועה בעיקר בעופות הדורסים שמקננים בה וכוללת טיול רגלי למפל גמלא ותצפית נהדרת לכנרת. 

שמורת הטבע נחל המשושים (יער יהודייה) - בשמורת הטבע יער יהודייה אפשר ליהנות מנופי בזלת מרהיבים של קניונים עמוקים, ובהם ברכות ומפלים שוצפים, מתופעות גאולוגיות מרתקות וממרחבי אחו פורחים. בשמורה מגוון מסלולי הליכה וגולת הכותרת היא ברכת מים מופלאה המוקפת משושי בזלת מרשימים. 

הבניאס (נחל חרמון) - בשמורה הזו נמצא המפל הגדול בישראל שזורם בכל ימות השנה. שביל תלוי מעץ נמתח סמוך למפל עצמו והופך את ההליכה בו לקרירה (וכזו שמזכירה את אירופה לאלו שעדיין מצטערים על חופשת הקיץ שבוטלה). זהו מסלול קל ומתאים למשפחות גם עם ילדים קטנטנים. במקום גם שרידי אדם ( מקדש פאן, מערת פאן וטחנת קמח). 

נקודות תצפית:

מצפה עיט ייתן לכם הזדמנות לא ללכת אבל לראות את המפל זורם. אם תצפיני אפשר לבקר גם בהר בנטל שצופה לכיוון סוריה ולבנון. תצפית נחל סער גם היא נגישה מהכביש הראשי (וזה כבר סמוך לחרמון). כך או כך אפשר להגיע לנקודות חן רבות, לשמור על כללי הריחוק החברתי, ולהרגיש הכי בחופש שאפשר.