את שמה של קיילי ג'נר שמענו עד היום לרוב בהקשרים הנוגעים למשפחתה המפורסמת, לאימפריית המייק-אפ שלה, למראה שלה או לבני זוגה. היא הספיקה להפוך לאשת עסקים מצליחה ואחת הנשים הכי נערצות בעשור השני של המאה ה-21 עוד בטרם נכנסה לעשור השלישי לחייה – כך שאין ספק שהשמועות על כניסתה להריון, שהפכו אמש לחדשות על הפיכתה לאמא צעירה בגיל 20, תפסה את רוב העולם בהפתעה.

הלידה של ג'נר בת ה-20 מפתיעה לא רק כי הריון בגיל מוקדם יחסית הוא דבר שנדיר לראות בקרב נשות הוליווד (ובאופן כללי תופעה שהחברה מכתיבה לנו ששמורה בעיקר לשכבות חלשות יותר באוכלוסיה, וכמו כל סטיגמה, כמה מרענן לראות אישה מצליחה שמה פס על הסטיגמה הזו). אלא פשוט כי ג'נר עצמה, בניגוד לרוב המוחלט של הכוכבות, מעולם לא הודיעה באופן רשמי על ההריון – היא שמרה עליו בסוד עד לרגע הלידה עצמה. עם ההודעה על הגעת התינוקת המשותפת לה ולבן זוגה, הראפר טרוויס סקוט, היא הסבירה בדיוק למה, והאמת? קשה שלא להבין אותה.

"אני מצטערת שהשארתי אתכם במתח במהלך כל ההשערות", כתבה ג'נר אמש בפוסט אינסטגרם שפונה ל-102 מיליון העוקבים שלה. "אני מבינה שאתם רגילים שאני מצרפת אתכם בכל מסעותיי. ההריון שלי היה (מסע) אחד שבחרתי שלא לעשות מול העולם".

קיילי ג'נר בהריון, צילום מסך

"זה מסע אחד שבחרתי לא לעשות מול העולם". קיילי ג'נר בהריון, צילום מסך

 

זו בהחלט הבחירה האחרונה שהיינו מצפים מבת למשפחת קרדשיאן לעשות. מי שרגילה כבר מגיל צעיר מאוד לחיות לצד מצלמות המתעדות כל רגע בחיי המשפחה והחברה שלה, שהריאליטי, מעבר ללחם ולמים שלה, הפך גם לטבע השני שלה, בכל זאת הצליחה לראות מעבר ולהבין שכנראה שיש דברים שמקומם אינו בסט הצילומים. היא המשיכה בהסבריה: "ידעתי בשביל עצמי שאצטרך להתכונן לתפקיד הזה לכל החיים, בדרך החיובית ונטולת הלחצים ביותר שאני מכירה".

ההססנים ביניכם ודאי ישתהו בנקודה זו לרגע ויגידו – 'נחמד מאוד, אבל איפה מסתתר הכסף הגדול?'. ובאמת, מי שכבר הבין כיצד התעשייה הזו עובדת יודע שג'נר היתה יכולה להרוויח הרבה, הרבה מאוד כסף על חשיפה כלשהי הנוגעת להריונה. בין אם בחשיפת התמונות הראשונות של התינוקת, בחשיפה בלעדית על הלידה או בכל סיפור אחר – יש מגזינים שהיו משלמים הון עתק כדי לקבל את הידיעה הסודית לפני כולם. אך החשדנים יצטרכו לעבוד קצת יותר קשה הפעם, כי לפי ג'נר, הפעם זה אינו המקרה.

"לא היה רגע גדול של 'עבדנו עליכם', לא חשיפה בתשלום גדול שתכננתי. ידעתי שהתינוקת שלי תרגיש כל לחץ וכל רגש, ולכן בחרתי לעשות זאת ככה, בשביל החיים הקטנים שלי והאושר שלנו".

"ההריון היה החוויה הכי יפה, מעצימה ומשנת חיים שחוויתי בכל חיי, והאמת היא שאני הולכת להתגעגע לזה", כתבה ג'נר באותו פוסט. "אני מעריכה את חבריי ובמיוחד את משפחתי שעזרה לי להפוך את הרגע המיוחד הזה לפרטי, עד כמה שיכולנו. התינוקת היפה והבריאה שלי הגיעה לעולם ב-1 בפברואר (חמישי שעבר – נ.ב.), ופשוט לא יכולתי לחכות ולחלוק את הברכה הזו. מעולם לא הרגשתי אהבה ואושר כאלו ואני מסוגלת להתפוצץ! תודה על הבנתכם", סיכמה.

זמן קצר לאחר פרסום הטקסט, ג'נר פרסמה פוסט נוסף – סרטון שאסף צילומים ביתיים מ-9 החודשים החולפים בחייה, לצד בן זוגה, משפחתה וחברותיה (שכולל גם תמונות ראשונות של התינוקת החדשה של קים וקניה ווסט, שיקאגו). ובאמת ניכר שהיה לג'נר חשוב לשמור על סביבה תומכת, אוהבת ומחבקת בתקופה הזו, ונראה שזה גם הצליח לה.

 

 

דמיינו לרגע את התסריט ממנו היא ניסתה להימנע. מה אם ג'נר היתה חושפת בפני העולם את ההריון, משמרת את רמות החשיפה הגבוהות שהעולם התרגל לקבל ממנה גם כהריונית בת 20? ערימות ההשמצות שהבת למשפחת קרדשיאן המושמצת גם ביומיום היו מהר מאוד מוכפלות, גבות בכל העולם היו מורמות ומיליונים היו דוחפים את אפם בדיון שבכלל לא נוגע להם. שום דבר שכל בת קרדשיאן לא רגילה אליו – אבל אין שום סיבה שתינוקת חדשה במשפחה תיחשף לזוהמה הטוקבקיסטית עוד בטרם נולדה. ואפשר לגמרי להבין אותה. האם בהמשך הילדה תיחשף לכל אלה? כנראה שבמוקדם או במאוחר, כי בכל זאת, חיי המשפחה הזו כרוכים במצלמות.

ג'נר צודקת. אפילו אם העברת יותר מחצי חיים מול מצלמות, בתיעוד אינטסיבי של כל רגע ורגע וגזירת קופון על כך שהופכת הלכה למעשה לפרנסתך, זה עדיין לא אומר שגם ההריון שלך צריך להיראות כך. אין ספק שהיא היתה יכולה להרוויח הון על ההודעה הזו אם היתה בוחרת לפרסם אותה אקסקלוסיבית במגזין כלשהו, קל וחומר על התמונות והסרטונים ששחררה באופן חופשי ליוטיוב ולרשתות החברתיות. אבל זו לא המטרה. ג'נר בחרה לאפשר לתינוקת שלה להתחיל את החיים מנותקת מהמצלמות שקופחות על משפחתה 24/7, ומהלחצים והכספים הרבים שמתגלגלים סביבן. ועל כך לכל הפחות אי אפשר להאשים אותה – אנחנו אף נברך אותה על הבחירה החכמה, וכמובן, גם על הלידה. שיהיה במזל.