תכירו, זה לוקאס וורן. התינוק המתוק עם החיוך המשגע הזה זכה אמש בתואר "התינוק של גרבר". מדי שנה ענקית המזון לתינוקות בוחרת את תינוק השנה שלה, אולם השנה התינוק הנבחר מצליח לעורר הדים וזוכה לתשואות רמות במיוחד. למה? כי  לראשונה בתולדותיה, גרבר בחרו בתינוק עם תסמונת דאון.

עוד באון לייף:

"החיוך המנצח של לוקאס וההבעה המאושרת שלו זכו בלבבות שלנו השנה, וכולנו נרגשים להעניק לו את תואר התינוק המייצג של שנת 2018", הצהיר מנכ"ל גרבר ביל פרטיקה בהכרזה על הבחירה בלוקאס. "מדי שנה, אנו בוחרים בתינוק שמייצג בצורה הטובה ביותר את המסורת ארוכת השנים של גרבר, של הכרה בכך שכל תינוק הוא תינוק גרבר. והשנה, לוקאס היה התאמה מושלמת".

תינוק השנה של גרבר עם תסמונת דאון, לוקאס וורן. באדיבות גרבר

קבלו אותו: תינוק השנה של גרבר, לוקאס וורן. באדיבות גרבר

 

לוקאס נבחר מבין מעל ל-140,000 תינוקות מועמדים שתמונותיהם נשלחו לחברה במסגרת התחרות השנתית. קורטני וג'ייסון וורן, הוריו של לוקאס מדלטון, ג'ורג'יה ארה"ב, הכניסו אותו לתחרות בהחלטה של הרגע, לאחר שהסנדקית שלו נתנה להם עלון של התחרות ושכנעה אותם שהוא חמוד מכדי שיפספסו את ההזדמנות. הם העלו את התמונה שלו לאינסטגרם כדי להציג אותו כמועמד, וכעבור כמה חודשים התברר שלוקאס אכן חמוד מכדי לפספס. יחד עם התואר, משפחת וורן תקבל 50 אלף דולר על זכייתה.

כתינוק עם תסמונת דאון, זכייתו של לוקאס היא אכן פורצת דרך – הוא התינוק הראשון עם צרכים מיוחדים כלשהם שזוכה בתואר הזה. אך למשפחת וורן חשוב להבהיר שהוא הרבה מעבר ל'תינוק עם תסמונת דאון'. "אנשים עם מוגבלויות הם יותר מהאבחון שלהם", אמרה אמו בראיון לאחר הזכייה. "הם קודם כל אנשים, והאבחנה שלהם היא רק משהו שיש להם".

בזמנו החופשי, כשהוא לא כובש לבבות עם החיוך המהמם שלו, לוקאס אוהב לצפות בסדרות של דיסני, לשחק ב"קוקו" ולהקשיב למוזיקה, במיוחד למקהלות. הוא למד למחוא כפיים ולסמן את המילה "עוד" בשפת הסימנים האמריקאית. "הוא מאוד תוסס, הוא אוהב אנשים", מספרת אמו.

תינוק השנה של גרבר עם תסמונת דאון, לוקאס וורן. באדיבות גרבר

אוהב לשחק ב"קוקו" ולשמוע מוזיקה. באדיבות גרבר

במהלך 2018 לוקאס יככב ברשתות החברתיות של חברת גרבר ויספק לנו עוד הרבה חיוכים מאוזן לאוזן שיאירו את היום של המונים ברחבי העולם. "כשהוא ייגדל ונוכל ללמד אותו ולהראות לו את כל מה שעוד יקרה במהלך השנה הקרובה, אנחנו מקווים שזה ייתן לו ביטחון. הוא יכול לעשות כל דבר שהוא רוצה", אומר אביו ג'ייסון. "אנחנו נהיה איתו כאן בכל שלב של הדרך כדי לדאוג לזה", מוסיפה אמו. "אנחנו רוצים שהוא יהיה מודל לחיקוי לאחרים, אנחנו רוצים שכולם יחשבו, 'היי, ללוקאס יש תסמונת דאון, איך אני יכול לעזור למטרה הזו?'. אנחנו מקווים שזה יתגלגל וייגדל מכאן".

"מעולם לא ראיתי מישהו ניגש אל לוקאס ולא מחייך". איזה כיף שעכשיו יותר ויותר אנשים ייזכו לחייך יחד איתו.

משפחתו של לוקאס, תינוק השנה של גרבר עם תסמונת דאון. באדיבות גרבר

משפחת וורן המקסימה. באדיבות גרבר