אחד הנושאים הכי מושתקים זה העדפה של ההורים לאחד מילדיהם. אם כבר, בהקשר הזה נהוג לדבר על תסמונת ילדי הסנדוויץ', שהיום מקפידים לקרוא להם "הילדים המרכזיים", בדיוק כדי למנוע תחושות של קיפוח והפליה. ההורות אמנם השתנתה מאוד בשנים האחרונות, אך עדיין הסיסמה הנפוצה בקרב מרבית ההורים היא "אני אוהב/ת את כל הילדים שלי בדיוק באותה מידה". כעת מחקר חדש חושף שבמרבית המקרים, המשפט הזה לא נאמר בלב שלם.

האתר Mumsnet  ערך סקר בקרב 1,185 מגולשיו ההורים, ואילו האתר Gransnet ערך סקר בקרב 1,111 מגולשיו, סבים וסבתות שלהם לכל הפחות נכד אחד. על פי תוצאות הסקרים, התברר כי כמעט רבע מגולשי Momsnet הודו שיש להם ילד מועדף, בעוד ש-42 אחוזים מגולשי Gransnet הודו שיש להם עדיפות לאחד הנכדים.

61 אחוז מההורים שאמרו שיש להם ילד אהוב, הודו שזה הילד הצעיר שלהם, וטענו כי הילדים האחרים הם "תובענים יותר או מסובכים". לעומתם, 26 אחוז מההורים אמרו שהילד החביב עליהם הוא דווקא הבכור. כלומר, בין אם קוראים להם "ילדי סנדוויץ'", ובין אם "ילדים מרכזיים", נראה שהילדים האמצעיים באמת מקופחים.

מבין ההורים שהוכיחו כי יש להם ילד מועדף, 41% אמרו שהמועדף הזכיר להם את עצמם, ואילו יותר ממחציתם אמרו שהילד המועדף גרם להם לצחוק יותר מאשר צאצאיהם האחרים.

למרות כל זאת, יותר ממחצית מהאנשים שענו לשני הסקרים טענו שזה "נורא" להראות לילדים שיש להורים העדפה כזו או אחרת, ושני שליש מהם הסכימו שיש לכך השפעה מזיקה על הילדים. עם זאת, כמעט כולנו יודעים בדיוק מי הילד המועדף על הורנו, ואולי בינינו לבין עצמנו גם נודה מי המועדף מבין ילדנו. אך ככל הנראה הדבר הכי מוחלט בסקר הזה הוא ההכרח שלא להציג את זה כלפי חוץ. ואולי זה הסוד היחידי שהורים באמת צריכים להסתיר מילדיהם.