מחקר שנערך בבריטניה על 2,000 אבות חשף את כל האמירות שהם לא מסוגלים יותר לשמוע בנוגע להתנהלותם עם ילדיהם, ביניהן "אתה הבייביסיטר?" ו "זה נחמד לראות גבר מטפל ככה בילדים". מחצית מהאבות הודו שהם מתעצבנים אם אחרים מעירים הערות על ההורות שלהם.

המחקר נערך על ידי ChannelMum.com. מייסדת האתר, היזמית היזמית סיובהאן פריגארד אמרה: "כמעט כל הסוגיות הקשורות בהורות עדיין מתמקדות אך ורק במעורבות של האמא ולכן לא פלא שאבות מרגישים שנמאס להם. גברים מודרניים מביאים את ההורות שלהם לביטוי הרבה יותר מאי פעם ולכן עבורם להיתקל באנשים שעדיין מופתעים שהם מטפלים ביעילות בילדים שלהם- זה מתסכל".

ההערות האלה מתחילות להגיע לממדים מבהילים כשהילד מגיע לגיל שנתיים. בערך בגיל הזה, שליש מהאבות ישמעו צורה כלשהי של התנשאות כחמש פעמים בשבוע בממוצע, כך לפי תוצאות המחקר.

רוב האבות הבריטים מאמינים שהם חולקים את עומס ההורות 50-50 עם האמא ומקצתם טענו הם 70-30. קרוב למחצית מהאבות מסכימים כי לגברים יש מוניטין רע כשזה מגיע להורות. למעשה, 57% מהמשיבים מאמינים כי אנשים מחשיבים אותם כהורה לא מיומן כמו אמו של הילד.

ל-29% מהאבות כבר יצא להתעמת עם מישהו שזרק להם איזו הערה פאסיבית-אגרסיבית על ההורות שלהם. ההערות מגיעות בראש ובראשונה מהחמות שלהם, לאחר מכן מהפרטנרית שלהם להורות ובמקום השלישי נמצאת אמא אחרת, פעמים רבות אקראית לגמרי.

פריגארד סיכמה: "כולנו צריכים לחשוב יותר על המילים שאנחנו משתמשים בהם כדי לתאר את האבות ואת הפעולות שלהם. בחברה שנלחמת לצדק ושוויון, עדיף להראות הערכה ולא זלזול למי שמנסה לשים מאחוריו אלפי שנים של 'הורות מינימאלית'".

חשוב לציין שמרבית מההערות נאמרות בחן ובחיוך, כלאחר יד ובלי רצון לפגוע אבל כשבוחנים אותן בזו אחר זו ומבינים שאב ממוצע שומע אותן המון אפשר להבין מדוע הן מרגיזות ובעיקר- שהן מסבות נזק לכולם. אם נמשיך להתייחס לאבות כאל ילדים קטנים שעושים טובה שהם "משתתפים" בהורות במקום כאל אנשים מבוגרים ואחראיים שלקחו החלטה והביאו ילד לעולם, נמשיך לקבל גברים שתופסים את האבהות שלהם כמשנה לאמהות. מדובר בשינוי תפיסה לא פשוט ברמה חברתית אבל הכרחי.

והנה 20 המשפטים המרגיזים ביותר שאבות שומעים, לפי הדירוג שלהם:

 1. קיבלת אותו מחונך היטב, אה? / קיבלת אותו "על מוכן"
 2. אתה עושה את זה לא נכון, זה צריך להיות ככה
 3. אתה מאוכזב שיצא לך תינוקת ולא תינוק?
 4. אתה הבייביסיטר היום?
 5. זה נחמד לראות גבר ששומר על הילדים
 6. יכול/ה להתערב שאתה לא יכול לחכות עד שאשתך תחזור
 7. וואו, התינוק שלך... גדול!
 8. תתרגל לא לעשות סקס יותר בחיים, עכשיו כשהגיעו ילדים
 9. מי מגהץ את הבגדים של הילדים?
 10. אשתך הוציאה מראש בגדים לילדים להיום ואתה רק הלבשת?
 11. תמיד יש את זה שמאחר! (אם תגיע מאוחר באיזה מקום)
 12. אתה בעצם די טוב בלהחליף חיתול
 13. הו, הצלחת להגיע בזמן
 14. וואו! אתה כזה בעניינים!
 15. אתה כזה רגיש!
 16. איפה אמא שלהם?
 17. נהדר, זכרת להביא לו בגדים להחלפה!
 18. זה קשה לעבוד משרה מלאה עם תינוק?
 19. התינוק נראה ממש מאושר איתך
 20. בטח קשה לך לקום מוקדם עם הילדים