רק בשבוע האחרון היינו עדים לחמש טביעות של ילדים בברכות השחייה, והחופש הגדול בפתח. תמיד אנחנו אומרים "לי זה לא יקרה", אבל כמו שאנחנו רואים, הגרוע מכל יכול להגיע לבקר גם אצלנו. אז איך נמנע טרגדיה מהסוג הזה? לפני הכל נפסיק לחשוב ש"לנו זה לא יקרה" וכך נהיה זהירים יותר ומוכנים לכל תרחיש. אחר כך, נשמור על כמה כללי זהירות בכל מקום שאליו אנחנו מגיעים: 

בצימרים ובברכות פרטיות
* מי כמונו ההורים יודעים שילדים זה עם סקרן. הם לא מודעים לסכנה שנמצאת מולם ולכן תפקידנו כהורים הוא להשגיח עליהם 24/7. אם הגעתם לצימר, וודאו כי דלת החדר שלכם תהיה עם מפתח שיהיה ניתן לשלוף ולהחביא בזמן השינה. חדר אשר המפתח מקובע לצילינדר ושאי אפשר לשלוף, מהווה סכנה לילדים כאשר אתם ישנים והם מתעוררים לפניכם (מה שקורה בדרך כלל..)
*וודאו עם בעלי הצימר שאכן הברכה מגודרת ונעולה על פי התקן.
*פחות זמן אינסטגרם/פייסבוק ויותר עיניים על הילדים בכל רגע נתון. רוצים חופשת רווקות? תשאירו את הילדים אצל הסבתא. לקחתם אותם? תשמרו עליהם עם אלף עיניים!

בברכות פרטיות בבית
*כידוע, אחד מהתחביבים הגדולים של פעוטות זה לטפס על מדרגות, אבל מדרגות העלייה לברכה עלולות להיות קטלניות כשאין מבוגר בסביבה. לכן דאגו להפריד אותן מהברכה שלא בזמן השימוש, זה ממש מציל חיים.
*אל תשכחו לגדר ולנעול תמיד כשסיימתם עם הפעילות בברכה. 
* דאגו גם לכיסוי תיקני שמונע כניסה של ילד, גם אם הוא ינסה להסירו או לקפוץ פנימה.

בברכות ציבוריות, מלונות ובים
*ידוע שלסמס ולדבר בסלולרי בזמן נהיגה שווה קנס. זמן השגחת הילדים שווה ערך לנהיגה ויותר, רק שעל זה אין קנסות ולכן זה נראה לנו לגיטימי לדאוג לסלפי מושקע בזמן שהילדים נתונים לסכנה. לכן בלי סלולריים עם ילדים! זה יכול להציל חיים. 
*אל תסתמכו על המצילים. מצילים הם רק בונוס ורשת הצלה למקרה שאתם לא רואים. ילד עד גיל 8 חייב בהשגחת מבוגר על פי חוק, מה שאומר שהאחריות היא עלינו, ההורים.
*מצופים וגלגלים הם רק כלי עזר לציפה, הם לא פותרים אותנו מלהשגיח ולפעמים אף מסכנים יותר את הילדים, כמו למשל במצב שבו הגלגל מתהפך והילד נתקע במצב נר (רגליים למעלה וראש בתוך המים, מבלי היכולת לחזור כלפי מעלה). זו, למשל, טביעה קלאסית ומסוכנת ביותר. בנוסף, מצופים מכל סוג עלולים להיקרע ולהשאיר את הילד במצב של חוסר אונים במים עמוקים. אז גם עם מצופים וגלגלים, ולמרות שהילדים נראים בטוחים, לא עוזבים אותם לרגע. 

וכאמור, הכי חשוב שנפסיק להאמין ש"לי זה לא יקרה" ונתחיל להשגיח יותר על יקירנו. 

שיהיה קיץ נעים ובטוח.