יום אחד, כשיכתבו סדרה על העידן המטורלל שאנחנו חיים בו, הקריין בפתיח בוודאי יגיד: "בפרקים הקודמים של הסאגה הבלתי נגמרת של הומופוביה בחברה הישראלית".

בערוץ "כאן חינוכית" משודרת סדרת נוער מקסימה בשם 'ילדי בית העץ', החוזרת בקרוב לעונה שלישית. בפרקי הסדרה מתארחים אמנים וזמרים אורחים, ובאחד מהפרקים בעונה הקרובה יתארח הראל סקעת בשיר שפורסם כחלק מקידום העונה החדשה. מדובר בסרטון חמוד ומתקתק, סיטואציות רגילות של משפחה רגילה, חמה ואוהבת.

השיר מתאר משפחה שגרה בבית מקסים, מלא בחוויות שגרתיות של הורים-ילדים, וזוג ההורים הם (אתם מוכנים לטוויסט החמור בעלילה) שוד ושבר: אבא ואבא!

למי ששכח, לילד שנולד ממש לא משנה מי ההורים שלו, והוא בסך הכל צריך תשומת לב, חום ואהבה. זו לא טענה רומנטית שלי, אלא דרך הטבע, ולכו תתווכחו עם דארווין, או אלוהים, או מה שאתם מעדיפים. ב'כאן חינוכית' לא פתחו דיון על התרבות הקווירית, ולא לרלרו על מעוזי הגייז של תל אביב, לא ציטטו את 'זאת וזאתי' ולא גרמו לדיון הלהטב"קי ליפול למקומות הבוטים והנפיצים, שכבר כמעט הפכו נדושים בישראל של 2019. בתאגיד היו הרבה יותר חכמים והציגו את חוד החנית של התרבות הישראלית, כפי שצריכה להיראות באוטופיה של תחילת 2020 – כולם נורמליים. כן. כולם. גייז, סטרייטים, נשים, גברים, נשים שהיו גברים, גברים שהיו נשים. שכל אחד יחייה לפי צו מצפונו ויאהב ויהיה נאהב.

אבל ישראל של 2019 - או של ימי הביניים – תקועה היטב בעבר. "מה כואב לה זאתי?!" יגידו במעוזי תל אביב, וכאן חלק ממהות הבעיה. אנחנו צריכים להפסיק לשאול מה אכפת להם, או למה. זה לא משנה. במאורות החשוכות של המגיבים נגד הסרטון המתוק לא עסוקים בלשאול שאלות, אלא בדקלום חסר פשרות של מנטרות שאבד עליהן הכלח. כאלו שמחזיקות את המציאות שהם חיים בהם מבלי לקרוס. וזה לא שלנו, זה שלהם. לגמרי שלהם. התפקיד שלנו הוא לתת לכלבים לנבוח, ולהקפיד שהשיירה תעבור. כשנשיקה תמימה בסדרה "פלורנטין" בשנת 1997 עוררה מדינה שלמה, אף אחד לא חשב ש-22 שנים מאוחר יותר נעז לחלום על אוטופיה אמיתית. שנהיה במקום מתקדם כל כך שמאפשר למשפחות להטב"קיות להיות. אמנם עדיין יש עוד דרך ארוכה לשוויון זכויות אמיתי, אבל אנחנו כאן יותר מאי פעם.

'כאן חינוכית' והתאגיד מתגלים פעם נוספת כמקום היחיד בטלוויזיה שבו כל גווני החברה הישראלית מיוצגים באהבה, ערוץ שבו רואים כל ילד וילד במדינת ישראל ומתייחסים אליו בכבוד ובגובה העיניים, מעניקים לו תשומת לב, חום ואהבה, ממש כמו הורה אמיתי. זהו ערוץ ילדים אמיתי, מקום שמבין באמת את ערכו החינוכי ויכולתו להשפיע על דור שלם.

התגובות של כל החשוכים הן בדיוק ההוכחה שיש לנו עוד דרך לעבור, שסרטונים ומסרים כאלו חייבים להיות משודרים עד שיחליקו לכולם בגרון. גוונים שונים של מיניות הן לא 'גימיק לסוף שבוע' ולא כאן כדי להיעלם. לשמחתנו, זהו כנראה דור המדבר של היחס לשונים ולמיעוטים בכלל, ולקהילת הלהטב"ק בפרט. מה שמתחיל בשיר מקסים על משפחה נורמלית שיש לה אבא ואבא, ימשיך בהוספת ס' לקהילת הלהטב"ק שתהפוך ללהטבק"ס. ס' לסטרייטים. כנראה שלאחר מכן תשנה שוב קהילת הלהטבק"סים את שמה ותהפוך הקהילה מרובת האותיות לקהילה אחת גדולה יותר: אנשים.