יובל שרף : שחקנית, יזמית ואישה אמיצה באופן כללי התארחה ב'עושים זום'- סדרת ההרצאות של און לייף בשיתוף החמ"ל לסיוע לעצמאים של להב בחסות בנק הפועלים ודיברה עם המשתתפים על הרגע בו הבינה שעכשיו הזמן לצאת לדרך עם החלום שלה- להקים אתר מומחים להורים Group Hug שייתן חיבוק וירטואלי להורים. 

"ההיכרות שלי עם און לייף היה בערב הרצאות להורים שבו חשפתי את הדיכאון במהלך ההיריון שחוויתי בהריון השלי שלי ואני מקשרת את זה לפה כי זה חלק מהסיבה לכך שיזמתי את Group Hug, המיזם החדש שלי שיצא ממש בימי הקורונה, וזו פלטפורמה שמאגדת בתוכה את כל מומחי ההורים, נותני הייעוץ, והטיפולים משלב הפרה הריון ועד למתבגרים. זה one stop shop שבו אנחנו כהורים יכולים למצוא תשובות לכל השאלות שלנו וכמובן הכל און ליין ברשת. יצרנו עבור המטפלות והמטפלים שלנו כלי דיגיטלי שמאפשר לקבוע איתם פגישה אחד על אחד בצורה הכי פשוטה - הלוח זמנים שלהם פרוש בפניך ואת יכולה לקבוע. אנחנו עושים הכל מהבית שלנו, הכל בלחיצת כפתור, אפשר עם כוס יין, אפשר במשך הבוקר עם התינוק, וזה נותן מענה לכל השאלות. מהדרכות הורים ועד לטיפולים, הפרעות קשב וריכוז, פסיכולוגיה, לווי בפיריון, בפונדקאות, בהכנה ללידה, הליווי של השנים הראשונות שלנו כהורים. 

זה מאוד מרגש אותי כי זה נבע מאיזשהו צורך שאני חוויתי בזמן ההיריון השני שלי, אני עברתי גם דברים נפשיים וגם דברים פיזיים, שגרמו לי ממש באופן הישרדותי להזדקק לעזרה. אני חושבת שהורות טובה ואחראית מתבססת על ידע, ידע מקצועי. כמובן שיש לנו את האינטואיציה שלנו כהורים אבל זו לא בושה לבקש עזרה. ולפעמים אנחנו אפילו לא יודעים שאנחנו צריכים את העזרה הזאת, אבל אנחנו יכולים לקבל הרבה כלים פרקטיים שכן יעזרו לנו להתמודד עם דברים שהם קצת יותר מאתגרים עבורנו. 

קשה לכולם בבית

אני נוכחתי לדעת בזמן הקורונה בבית שלי, פתאום נחשפתי להתמודדויות עם הבן שלי (הגדול בן החמש), פתאום הזמן הזה שלנו, הסיר לחץ הזה, גרם לנו בעצם לראות את הילדים שלנו בסיטואציות שלא היינו מודעים אליהם או להתמודד עם דברים אחרים כמו הבית והעבודה ואיך משלבים ושינויי קריירה. אני עובדת על המיזם הזה עוד לפני הקורונה, ודווקא הקורונה גרמה לזה לצאת מהר, ולפני שתיכננו. ואמנם לא בצורה הכי מושלמת, ואנחנו כל הזמן בעבודה, ובחיפוש דרכים לעשות את זה עוד יותר טוב, אבל בגלל שברגע אחד כולנו כהורים היינו צריכים עזרה ותמיכה, וליועצים, נותני השירות, פתאום נעלמה העבודה, לא היו קליניקות לא היו מפגשים אחד על אחד. הופתעתי לגלות כמה הורים מדהימים מרשים לעצמם את הפריבילגיה הזו של לקבל עזרה וכמה הדבר הזה נגיש להם. הרי אין לנו זמן, אנחנו עובדים, עם הילדים, למי יש כוח לקחת בייביסיטר בערב, לחפש חנייה, אין לנו כוח. ופה יש את האופציה הזו להביא את כל המומחים אלינו לסלון. וגם לפעמים יש לך רק שאלה, את צריכה ליווי של רבע שעה/ חצי שעה, זה דברים שהאוף ליין לא מאפשר לנו לעשות, אנחנו עובדים עכשיו על ייעוצים קבוצתיים שהם גם הוליסטיים, דברים שהאון לייף מאפשר לנו, וכל הקורונה הזו גרמה לזה לקרות. גם גרמה לנו להצטרך לזה וגם לנו לאפשר את זה. 

המעבר מפיזי לדיגיטלי עבר להורים חלק?

ממש. אפילו אני ובעלי (שלומי שבן) לוקחים יחד הדרכת הורים וזה פשוט כל כך כיף. אנחנו מרדימים את הילדים, עושים אוכל, לוקחים כוס יין וסיגריה של סוף יום, ובאמת מקשיבים ולומדים. הופכים את ההורות שלנו ואת הבית שלנו למקום שיותר נעים להיות בו. 

מעבר למשחק, מסתבר שיש לך את החיידק של היזמות

תמיד היה לי. אני דרך אגב המצאתי את גט טקסי פשוט לא עשיתי עם זה שום דבר... אני תמיד רוצה עוד ורוצה להתפתח, זה משהו שתמיד היה בי, אני יזמית בנשמתי. עשיתי את זה בעבר עם הצגה יחד עם קרן מור. זה היה סטארט אפ בתחום התאטרון, קנינו זכויות של מחזה בריטי, חברנו עם זאפה וזו הייתה חוויה מדהימה, זו הייתה היוזמה הראשונה שלי שבאמת יצאה לאור. ועכשיו זה. יש בזה משהו שזה גורם לי להיות שחקנית יותר טובה ובאיזשהו אופן אני מקבלת יותר עבודות במשחק. ברגע שזה לא הדבר היחיד שמגדיר אותנו, אז משהו בנו משתחרר. כמו ההרצאה אצלכם שבהחלה נבהלתי ופחדתי ולא רציתי לשחרר אבל באיזשהו שלב הרגשתי שאני צינור להעברת הידע הזה, שזו שליחות שלי וכמות התגובות שקיבלתי היו מרגשות ומעצימות גם מגברים אגב שאמרו שהם מתייחסים אחרת לנשים שלהן אז ככה עם גרופ האג אני מתייחסת לזה כחלק מהשליחות שלי להעביר את התוכן הזה. אין גיל ליזמות, יזמות זה בנשמה. זו תקופה מאוד מרגשת ועכשיו הדבר המדהים שקורה זה בקשות מחברות וממנהלות משאבי אנוש שמבקשות לתמוך בעובדים שלהם, בהורים שעובדים אצלם. אנחנו יוצרים עכשיו תוכן לחברות שזה דבר מדהים שקרה שהם רוצים לדאוג ככה לעובדים שלהם."

***

חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? מתלבטת אם זה גם מצבך ואם מסוכן לך בבית? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת