אני עדי - אמא לרוני, גילי ואיתי, ואני מדריכת הורים ויועצת שינה.

רוצות לשמוע משהו? ממש ממש רציתי הריון. לא היה אכפת לי אם זאת תהיה בת או בן, הריון, בייבי בריא וחמוד. וניסינו לא מעט זמן, ואחרי שנה מאתגרת זה קרה. לא סתם הריון- הריון תאומות! גילי ורוני המתוקות נולדו והחיים שלנו כהורים התחילו.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

כשהן היו בנות חצי שנה, הלכתי לרופא נשים שלי עם התקן ביד. חבילה סגורה ומוכנה לשימוש. הוא עשה את הבדיקות שלו, העיניים שלו נהיו ממוקדות ורציניות כשהוא הסתכל במסך האולטרסאונד, ופתאום הוא הגביר ושמעתי בום, ועד בום, ועוד בום. ולפתע הרופא אמר לי "מזל טוב!"

"עדי, זה עובר בשבוע ה 12,זה בן, את בהריון". הייתי בהלם. איך? מה? למה? אף אחד לא הכין אותי, איך זה בכלל יכול לקרות? וככה, אמהות אהובות, הפכנו להיות מזוג בליינים וצעירים - להורים לשלושה ילדים - בתוך שנה ושלושה חודשים!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by עדי לזר⭐הדרכת הורים ויעוץ שינה (@adilazar.horut)

הצמיחה המהירה של המשפחה שלי, ההתפתחות המטורפת מזוג לזוג + 3 הביאו אותי ללמוד ולהעביר לכן שלושה טיפים מאוד משמעותיים שיעזרו לכן במעבר מזוגיות למשפחה, או להרחבתה. אתם יכולים להיות זוג שהפכו להורים לאחד או הורים לאחד שהפכו להורים לשניים, הטיפים הבאים חשובים ולא הייתי מוותרת עליהם:

  1. שינויים הם חלק מהדרך

את משתנה, התפקיד שלך משתנה, התפיסות והמחשבות משתנות, וזה לא פשוט. יכול להיות שאת אומרת לעצמך דברים שמבהילים אותך כמו: "כמה זה קשה" ו- "בשביל מה הייתי צריכה את זה בכלל" או "הייתי ממש מאושרת פעם ועכשיו כבר לא".

זה בסדר! כולנו היינו שם, כולנו חשבנו את זה, את לא שונה ואת לא אמא גרועה.

את מתקשה, את משתנה, את לא ישנה ולא אוכלת. בבקשה תאפשרי לעצמך ליפול, להישבר, לבכות את זה, לקום וחוזר חלילה. ותמיד תזכרי: את האמא הכי טובה לילד שלך!

  1. גם לאחים והאחיות קשה

אם יש אחים גדולים בבית, בבקשה אל תעלו את רמת הציפיות שלכם מהם. הם עדיין צעירים ממש, גם הם עוברים טלטלה, גם להם לא פשוט. אני רוצה שתעודדו אותם כמה שיותר, תספרו להם כמה ולמה אתם כ"כ אוהבים אותם, תייצרו זמן איכות אחד על אחד איתם, ותנסו לשמר את השגרה שהייתה. תאכלו יחד, תבלו יחד, תחזרו אחריהם ותרימו להם. ותזכרו: הם לא עושים שום דבר נגדכם, הם עושים רק בעד עצמם.

  1. הקושי חולף

 להרחיב את המשפחה זה קצת כמו אנייה באמצע סערה: הסערה מגיעה ומטלטלת את האנייה מצד לצד, הגלים גבוהים ולפעמים מאיימים להטביע את כל האנייה, והיא נראית כאילו היא עוד רגע נשברת ומתפרקת. ויש ימים קשים ומאיימים. אבל אז הסערה עוברת, ולאט לאט השמיים נפתחים- השמש שוטפת, הגלים רכים ונעימים. האנייה שטה ברכות על המים והכל חוזר להיות יציב ונעים.

תנו לזה זמן- אני מבטיחה לכן שגם התקופות המטלטלות ביותר יעברו, השמש תזרח, הרוגע יחזור הביתה. כל אחד ימצא את התפקיד החדש שלו, והסערה תישאר רק בזיכרון שלנו. הקושי של ההתחלה עובר והחיים תופסים צורה חדשה. וזכרי- את האמא הכי טובה שאת יכולה להיות היום.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by עדי לזר⭐הדרכת הורים ויעוץ שינה (@adilazar.horut)