השם אולי לא מצלצל עדיין, אבל טס הולידיי כנראה כבר מוכרת לכם – קשה לשכוח את הדוגמנית השמנה בעולם. הולידיי בת ה-30 מנסה לשבור את הסטנדרטים של עולם האופנה כבר מגיל 15, ולאחרונה גם זוכה להצלחה חסרת תקדים. בשנתיים החולפות היא כיכבה בעשרות קמפיינים נחשקים, ביניהם גם של H&Mו-Elle, ועל שער מגזין פיפל. היום, עם מיליון עוקבים באינסטגרם ועדת מעריצים גדלה ששואבת ממנה השראה, טס הולידיי נחשבת לאחת הדוגמניות המצליחות בעולם, עם כמה מיליוני דולרים בבנק ועם לא פחות מ-127 ק"ג.

אולם הולידיי לא רק מנכסת לעצמה מעריצים חדשים, אלא גם הולכת ומאבדת חלק גדול מהמעריצים שליוו אותה עוד מתחילת דרכה. סיפור האהבה בין אלפי הפעילים נגד סטנדרטי היופי הנוקשים של עולם האופנה לבין טס החל עבור רבים ב-2014, כשהיא עוד כונתה "טס מונסטר" וכיכבה בפרויקט וידאו "everyBODYisflawless" בו היא שרה ורקדה לצלילי להיט ההעצמה של ביונסה. כמה חודשים אחרי כן היא החלה בקמפיין משלה, "Eff Your Beauty Standarts", ופתחה עסק קטן בו נמכרו חולצות עם הסיסמא הזו. החולצות היו לא זולות בלשון המעטה – 40$ לטי שירט, אך הולידיי הצדיקה את העלות הזו בטענה שהיא "לא מנהלת סדנת יזע בניגוד לאחרים", אלא עושה הכל בעצמה וגם תורמת חלק מהרווחים לנפגעי אלימות במשפחה – עבור חלקם הטיעון האחרון היה ההצדקה היחידה למחיר כזה.

עברו שבועות וחודשים ומאות מהחולצות לא הגיעו אל יעדן. הקונים טוענים שגם אף לא סנט מהמחיר המופקע ששילמו הועבר לתרומה כפי שהבטיחה הולידיי. המעריצים החלו להציף את השאלות בעמודי הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם של הולידיי - אך במקום להיענות בצורה מכבדת ולגלות שהיה מדובר בטעות, הם נחסמו מהעמודים הנ"ל. הולידיי אישרה בעבר שהיא מנהלת את עמודי הרשתות החברתיות שלה בעצמה.

המעריצים לא ויתרו, ופתחו קבוצה נגדית בפייסבוק שאספה מאות מעריצים מאוכזבים – "Eff Your Costumer Service". לבסוף טס לא יכלה להמשיך ולהתעלם מהטענות. תחילה היתה זו חברת הביגוד "Redress", שהולידיי השתמשה בשירותיה להדפסת החולצות, שניסתה לפצות את הקונים. מאוחר יותר הולידיי טענה שהמחדל הזה התרחש משום שהקמפיין שלה הפסיד כספים – למרות המחירים המופקעים ולמרות שהאריזה של המוצרים היתה עצמאית. זה לא מנע ממנה להמשיך ולהשוויץ באורח חיים יוקרתי ולהתרברב במשכורות בנות שש ספרות ברשתות החברתיות.

"השאלה האמיתית היא", כתבה אחת מהקונות המאוכזבות בקבוצה, "כמה חודשים היא (טס) ידעה שהיא הולכת לשמור את הכסף לעצמה אחרי שהבטיחה להעביר אותו לנפגעי אלימות במשפחה, וכמה שנים היא היתה ממשיכה לשמור על כך בסוד אם לא היינו מרימים קול מחאה? פעם אחר פעם היא לוקחת כסף של אנשים לעצמה ולא תודה בזאת עד שייאלצו אותה". אחרים הביעו רצון לתבוע אותה.

ההתרעמות סביב טס הולידיי לא עוצרת שם. במקביל להאשמות בגניבה, תרמית והונאה צפו האשמות נוספות כנגד הדוגמנית, ששוללות את ערכי דימוי הגוף החיובי והאנטי-פוטושופ שעל בסיסם התפרסמה. "צילמתי אותה בכמה הזדמנויות", העיד אחד הצלמים שעבד איתה בפייסבוק. "היינו חברים, אבל היא התלוננה כנגד כמה מהחברים שלה כשהם לא שיפצו את התמונות כפי שהיא רצתה. כלומר איך שאני עשיתי זאת תמיד. לא הרגשתי בנוח עם השיפוצים הקיצוניים שעשיתי, כי היא אמורה לקדם דימוי גוף חיובי. זה היה אוקסימורון. אז פרסמתי תמונת לפני ואחרי השיפוצים שעשיתי, והיא זעמה. זה הרגיש טוב, לומר את האמת. פעם היא היתה חברה קרובה שלי אבל אני סיימתי את החברות כי היא היתה מרושעת ומלאת רעל. נאלצתי לחסום אותה בפייסבוק ולהחליף מספר טלפון".

צלמים רבים נוספים העידו שעבדו איתה ויסרבו לעשות זאת שוב. חלק מהקמפיינים שלה נגדמו בטרם עת – אחד מהם כשהולידיי דרשה יותר כסף ממה שנסגר איתה בחוזה. מצידה לא תשמעו התנצלות או אפילו הודאה כלשהי בהתנהלות הלא מוסרית שמלווה אותה מתחילת הדרך שלה. יש המון סיבות לאהוב את מה שטס הולידיי מייצגת, אך כלל לא בטוח שהיא ראויה לאהבה הזו.