מי שעוקבת מקרוב אחרי ביונסה כבר מכירה את אחת החברות הצמודות שלה, לוורן קוקס, בה כנראה נתקלתם בסדרה "כתום זה השחור החדש" בתפקידה כסופיה בורסט, או פשוט כאחת הנשים הטרנסג'נדריות הכי מרשימות שמככבות על המסך. החברות של השחקנית ושל הזמרת היא קשר של הערצה והערכה הדדית רבה בין שתי נשים חזקות ומעוררות השראה בעצמן, וכעת היא מקבלת ביטוי גם במילה האחרונה מביונסה: קוקס מככבת בקולקציית סתיו/חורף 2017 של ליין בגדי הספורט שלה, Ivy Park.

זו הפעם הראשונה שקוקס מככבת בקמפיין אופנה, והיא לגמרי שיחקה אותה. הבגדים נראים טוב, הצילום נראה מעולה והדוגמנית פשוט כובשת (או בלשונה של ביונסה "Slays"). היא מספקת ייצוג מכובד ומרשים של הקהילה הטרנסג'נדרית, ומוכיחה שאין שום סיבה שדוגמנית טרנסית לא תככב על שלטי חוצות – וזה חשוב, ומשמח. "זה להיות חופשיה. להקשיב ולזוז בלי שום שיפוט או הגבלה", אומרת קוקס בציטוט שמלווה את תמונותיה בקמפיין.

לצידה של קוקס מככבות עוד כמה דוגמניות ודוגמנים שגם הם לא ממש מה שאנו רגילים לראות בקמפיינים כאלה. נשים עם ירכיים עבות ולא מרוטשות (בל נשכח שמדובר במותג לבגדי ספורט), דוגמנים מכוסים בנקודות חן, דוגמנית סודנית אנדרוגנית ודוגמנית מבוגרת עם שיער מאפיר (קרן מקדונלד, הכוריאוגרפית של ביונסה) – וכולן כהות עור. המסר שמועבר בקמפיין הזה הוא חד משמעי: ב-Ivy Park חוגגים ייחודיות ועוצמה מכל סוג, ולכולם יש מקום פה.

לוורן קוקס לאייבי פארק

לוורן קוקס בקמפיין החדש. צילום מתוך עמוד האינסטגרם של Ivy Park

קרן מקדונלד לאייבי פארק

הכוריאוגרפית קרן מקדונלד. צילום מתוך עמוד האינסטגרם של Ivy Park

אייבי פארק

הדוגמן ראלף סופרן. צילום מתוך עמוד האינסטגרם של Ivy Park

ג'יימס בול

הדוגמנית ג'יימס בול. צילום מתוך עמוד האינסטגרם של Ivy Park

קוקס ידועה כמי שהיתה המועמדת הטרנסג'נדרית הראשונה לפרס אמי וכקול משמעותי לקהילה הלהט"בית והטרנסג'נדרית בהוליווד. ב-2015 היא גם זכתה בפרס אמי על סרטה הדוקומנטרי "The T Word" שעקב אחרי 7 צעירים טרנסג'נדרים בני 12-24 מארה"ב. כעת, מסתמן שהשחקנית והיוצרת המוכשרת מסמנת דריסת רגל משמעותית גם בעולם האופנה.

"לביונסה יש כל כך הרבה משמעות בשבילי", אמרה קוקס בראיון לגלאמור על הקמפיין החדש. "במהלך המעבר שלי, ביונסה היתה שם כאייקון אופנה, דוגמא למצוינות, ליופי, לרגישות. היא הראתה ונתנה לנו כל כך הרבה במהלך השנים. היא חלקה המון מעצמה, וזה מעורר השראה. (היא הראתה ש) את יכולה להיות פוליטית, את יכולה להיות פמיניסטית, את יכולה לצאת נגד אלימות משטרתית ושהמשטרה תפגין נגדך – וזה בסדר. זה כוח מעל לכל מידה, כשיש לך את האומץ להילחם בעד האמונות שלך, ולא תמיד הן יהיו פופולריות,אבל את עומדת ונלחמת בכל מקרה. להצטרף למותג כזה מרגיש מאוד, מאוד מיוחד. בהחלט, עמדתי בחיי והשמעתי את קולי, אבל זה עדיין מפחיד וזה עדיין קשה, במיוחד באווירה הפוליטית כיום". ובדיוק בגלל זה חשוב שנשמע ונראה נשים כמו קוקס כדוגמא לכוח וכהוכחה שיש תקווה גם לנשים שחורות, ללהט"בים ולטרנסג'נדרים/ות. דוגמנית אמיתית.

לוורן קוקס למותג האופנה של ביונסה

לוורן קוקס לאייבי פארק