כבר למעלה מעשור שאני פועלת לשינוי תפיסת המידות המעוותת בישראל והצגת מגוון 'אידיאלי יופי'. בתור סטייליסטית, מובילת תחום דימוי הגוף החיובי ומפיקת אירועי אופנה, אני מנצלת כל הזדמנות ובמה כדי לצעוק את מה שפוגע בי, בקהילה שלי ובנערות ונשות ישראל: הגיע הזמן שעולם האופנה והפרסום יאהב נשים, בכל גיל ובכל מידה.  כן, גם במידה 42 שהיא המידה הממוצעת בישראל, וגם במידה 52. אני אוהבת ונהנית מאופנה, והמידה שלי לא אמורה להוות מכשול בעניין. כן, כזו אני, שמנה שאוהבת אופנה, אוהבת להתלבש, אוהבת ללבוש הכל מהכל ולהתחדש.

אני לא אוהבת חוקים ועוד יותר לא אוהבת שקובעים לי, ולאחרונה אני שומעת יותר ויותר קולות "מקצועיים" שחוזרים למנטרות הישנות שגורסות כי "נשים מעל גיל מסויים צריכות ללבוש X" , "נשים במידה מסויימת צריכות ללבוש Y" וכו'. אני כל כך לא מסכימה עם זה, זה כל כך שגוי ותפיסה מעוותת ומיושנת.

בום, יש לי רעיון
ולפעמים זה נופל עלייך ברגע. רעשי הרקע נעלמים ובשנייה שיש לך רגע קט לקחת נשימה, נופל לך האסימון. בחמישי שעבר, לקחתי על עצמי פרויקט. פרויקט בו אני אמורה לחשוף רגע סופר-עוצמתי מהחיים שלי. בתור אחת שעושה המון, קשה לי בזמן אמת לעמוד מול סיטואציה ולתאר אותה בצורה כ"כ מורכבת. הרגשתי שאני חייבת להביא לפרויקט משהו חדש, שונה, ובחרתי להגשים חלום: אני אפיק צילומי אופנה שעוד לא נראו, ומוכיחים שאפשר אחרת! 7 נשים, 7 מידות שונות, ממידה 38 עד מידה 50. הן ילבשו 5 לוקים זהים שיוכיחו שאפשר להיראות בשיא השיק, בכל מידה ובכל גזרה.

אבל ממה להתחיל? אני בוחרת ללכת עם האימרה שאין טוב ממראה עיניים. הזמנתי כמה לקוחות אקסקלוסיביות שלי לערב של פאן – כי אם כבר הולכים על הפקה כזו – אז כדאי שיהיו בה נשים אמיתיות. לא דוגמניות מקצועיות וללא ריטושים, וביחד נצלם הפקת אופנה שתפיל לאנשים את האסימון הרבה יותר מכל שיח. כי כשאת רואה שמשהו – זה מוחשי. תראו מה קרה בעקבות PLUS SIZE FASHION WEEK TLV, פתאום כולם מעיזים להעלות למסלולי תצוגות האופנה דוגמניות בטווח מידות מגוון.

לצילומי האופנה המרגשים האלו הצטרפו אליי בשנייה סמסונג, שהבינו שהולך לקרות פה משהו מרגש וסופר-עוצמתי. את כל ההפקה הזו בניתי, שרטטתי, תכננתי וצילמתי דרך ה- Note 9 Galaxy שלי. כן. במקום לפתוח לפטופ, מצלמות, תוכנות עיבוד וכו' – אני הולכת על זה בצורה הכי טבעית, כמו שאני אוהבת.

אתן מוכנות לזה? הנה מה שהיה:

15:00 - השקט שלפני הסערה
הבית מתוקתק, הכל מוכן, הבגדים מסודרים בקולבים, אני באמבטיה מתארגנת כי גם לי מגיע להיות מהממת, לא?

צילום: גאלה רחמילביץ'

15:45 - מגיעה המצטלמת הראשונה, יאללה לאיפור

צילום: גאלה רחמילביץ'

16:10 - כמה רעש!!
הבית כבר מלא בנות, מדברות, צוחקות, מתרגשות ומתאפרות, יא אללה כמה אדרנלין. 7 נשים שונות, בגילים שונים, מערים שונות וכל אחת במידת מכנסיים אחרת

17:00 - מדידות ראשונות
הן נכנסו אליי אחת אחת לחדר ההלבשה, וכשהן יצאו לראשונה, הן קלטו לפתע שכולן לבושות בדיוק באותו הסקיני ג'ינס ואותה חולצה – וההתרגשות, בשמיים. עכשיו הן הבינו, וזה בדיוק המסר שרציתי להעביר: אנחנו לא צריכות להתאים את עצמנו לבגדים, לא משנה מה הגיל או מידת המכנסיים שלנו. הבגדים צריכים להתאים עצמם אלינו.

צילום: גאלה רחמילביץ'

17:50 - התחלנו!
שיהיה ברור - כמובן שעדכנתי אותן מראש שבתמונות האלה, בניגוד לכמעט כל תמונה אחרת ביקום, פה לא יהיה פוטושופ, לא יהיו הצרות היקפים, הארכות, ניקיונות, טשטושים או פילטרים. הצילומים האלה יפורסמו AS IS כי אני באמת מאמינה שאנחנו, הנשים, יפות כמו שאנחנו. אין צורך שנשתנה או נשנה בשביל שנוכל להקרין את היופי והייחודיות שלנו.

18:30 - לוק שני: קלטו את כולן בלבן.
אתן יודעות, אומרים שבגדים בצבע בהיר זה משמין, ושאולי מגיל מסוים כדאי להימנע מבגדים בהירים. אני אומרת שלא. אני טוענת שהצבע הטהור והחגיגי הזה הוא המרענן הרישמי של כל מלתחה, ולא משנה אם בחרת בלבן, שמנת או פודרה. כל אישה בכל גיל יכולה ליהנות ממנו.

צילום: גאלה רחמילביץ'

19:10 - מסיבה!
המשכנו לאחד הפריטים האהובים עליי ביקום, חצאיות טול. אני לא מאמינה שיש אישה בעולם שחצאית טול מתנפנפת לא תעלה חיוך על פניה. זה כל כך לא שייך רק לילדות. אני חושבת שבתמונות אפשר לראות את האושר, הכיף והשובבות שקפצה על כולן ברגע שלבשו את הטולים.

צילום: גאלה רחמילביץ'

20:00 - הרעב היכה בנו
בתמונת הגלביות כבר לא התאפקנו, חשבנו לעשות הפסקה ולשבת לאכול, אבל אז הוחלט שנצטלם תוך כדי. למה לא לנרמל (מלשון נורמליות) את הסיטואציה הזו שאת עמוסה בטירוף, ופתאום נזכרת תוך כדי שעוד לא הכנסת כלום לפה, ואת פשוט חוטפת משהו על הדרך.

צילום: גאלה רחמילביץ'

20:33 - הכי גלאם
בלוק האחרון בחרתי שלא להלביש את כולן באותו הדגם אלא דווקא להתייחס למיתוס ששמעתי לאחרונה: שמעתי "סטייליסטית" שהסבירה שמעל גיל 18 זה נראה פאתט; המיתוס הוא מבריקים, נצנצים ופאייטים. כן כן, מסתבר שיש החושבות שגלאם שייך רק לגיל מסויים. נראה לי שהתמונה מוכיחה היטב שהוא לא. נכון?

צילום: גאלה רחמילביץ'

21:00 - הרגע הסופר-עוצמתי של היום

צילום: גאלה רחמילביץ'

אחרי שעבדנו קשה (דוגמנות זה לא קל), צחקנו מלא ונהנו, ניגשה אליי אחת המצולמות ואמרה לי שבשנים האחרונות היא משתדלת להגיע ולהשתתף בכמה שיותר ימי צילום, ושזה היה הכי מהנה שהיה לה אי פעם. שאר תגובות הנשים לא אחרו להגיע: "אני באופוריה, היה מושלם!", "אחת החוויות הכייפיות", "היה מושלם, מדהים וכיף!". וזה, בדיוק הרגע הזה היה ה-Super Powerful Moment שלי: הידיעה שקיבצתי 7 נשים זרות, כל אחת במידה שונה, לצילומי אופנה, וכולן, כל אחת מהן, הרגישה 100% מהממת והבינה שמגיע לה ליהנות מאופנה ללא קשר למידת הבגדים שלה.

צילום: גאלה רחמילביץ'

זה הרגע הזה שאת רואה את הנצנוץ בעיניים שלהן, את הברק הזה של ההתרגשות, וזה אחרי שבתחילת הערב כשסיפרת להן שלא יהיה פה שום פוטושופ לפתע השתרר שקט. זה הניצחון האמיתי בעיניי, שהן הרגישו כל כך נינוחות, כל כך שלמות עם מי ומה שהן בעדשת המצלמה של ה-Galaxy Note 9, בחברת נשים שמעולם הן לא פגשו קודם. זה הניצחון וההוכחה שאופנה אמיתית לנשים לא מקטלגת אותן, לא מדירה אותן, פשוט מאפשרת להן לחגוג את מי שהן בדיוק כמו שהן.

צילום: גאלה רחמילביץ'

קונספט והפקה: גאלה רחמילביץ'
איפור: טופז טופז קרונזילבר וגאלה רחמילביץ'
בגדים: בית האופנה הישראלי טליה
דוגמניות: 
מאיה בייגל יקל
אורנית שרעבי
מוריה כהן
דבי ינקו חדד
לורי מנשה
מיכל שאלתיאל
שירין